Pazartesi Günü Murad İçin Okunacak Dualar Sureler

Pazartesi Günü Murad İçin Okunacak Dualar Sureler

Pazartesi günü haftanın ilk günüdür ve nasıl giderse hafta öyle gider diye bir tabir vardır. Peki pazartesi günü yani haftanın ilk günü hangi dua okunmalı işte size bunu açıklıyoruz. Pazartesi günü okunacak dualar sizi o hafta boyunca kötülüklerden korur ve işlerinizin yolunda gitmesini sağlar. Allah’ın izniyle şeytandan uzak olursunuz.

Pazartesi Günü Okunacak Dualar

Bu duayı sabah namazından sonra istediğiniz kadar okuyabilirsiniz. Allah bu etkili duayı kabul edecektir inşAllah. işte duamız:

Bismillahirrahmanirrahıym.
“Elhamdü Lillahilleziftehara bi ulivvihi ve ala bi fahrih.Va’berra bi kuvvetihi ve alimes sirra ve alaniyeh.Rabbena lekel hamdü ve bekaü ve azametü vel kibriyaü.Bediy’us semavati vel erdi zül batşiş şedidi vel kuvvetil metin.Rabbü erbab.Ve malikür rikabi la ilahe illa hüvel halikul bariül musavviru lehül  esmaül husna,yüsebbihu lehu ma fis semavati vel erdi ve hüvel azizül hakim.Allahümme akbıd annil hvevete ve mekral makirin.Ve cevral cairin.fe innei asbahtü müteharrizen bike la emlikü ma ercu ve la estetıy’u def”a ma ecidü.Ya faricel hümumi ve ya kaşifel ğumüm.Ve ya mücibe da’vetil mazlüm.La tüazzibni bi kesrati zünubi.Fağfir li verhamni inn tüazzibni fe bi zenbi.Ve in tağfir li fe inneke entel azizül hakim.”

Allah dualarınızı kabul etsin. Amin. 

Pazartesi Günü Murad İçin Okunacak Dualar

Pazartesi günü için okunabilecek etkili dualardan biri, “Yağmur Duası” olarak da bilinen “İstigfar Duası”dır. Bu dua, peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) tarafından tavsiye edilmiştir ve Allah’tan günahların bağışlanması ve rahmetin artması için okunur. İşte İstigfar Duası:

Bir diğer önerimiz olan Pazartesiyi Salıya Bağlayan Gece Okunacak Dualar konumuzu okumanızı tavsiye ederiz.

“Estağfirullah el-azîm ellezî lâ ilâhe illâ huve’l-hayye’l-kayyûme ve etûbu ileyh.”

Türkçe anlamı: “Yüce Allah’tan bağışlanma dilerim, O’ndan başka hiçbir ilah yoktur; O, hayat sahibi, her şeyi idare eden ve kendisine tövbe ediyorum.”

Bu dua, Allah’tan günahları affetmesini ve merhametini artırmasını dilemek için Pazartesi günü ve diğer günlerde de okunabilir. Özellikle tövbe ve istiğfar anlarında kullanılan bu dua, içtenlikle okunduğunda manevi bir huzur sağlayabilir.

Ancak unutmayın ki duaların etkili olabilmesi için samimiyetle ve içtenlikle yapılması önemlidir. İstigfar Duası’nı niyetinize uygun bir şekilde okuyarak Allah’a yönelik içten bir tövbe ve istiğfar dileğinizi iletebilirsiniz.

Pazartesi Hünü Okunması Gereken Dua Ve Esmalar

Pazartesi Günü Okunacak Esmalar

Pazartesiyi Salıya Bağlayan Gece Okunacak Dualar

Pazartesi Günü Duası Ehlibeyt

Pazartesi Günü Okunacak Dualar

 

YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.