Pazartesiyi Salıya Bağlayan Gece Okunacak Dualar

05.11.2023
3.679
Pazartesiyi Salıya Bağlayan Gece Okunacak Dualar

Pazartesiyi salıya bağlayan gece Allah’ın salih kullarından biri olmak, günahlarımızdan tevbe etmek ve hayırlı bir kul olmak için dualar etmeliyiz. Sıkıntılarımızdan kurtulmak, dileklerimizin gerçek olması ve kötülüklerden korunmak için rabbimize sığınarak yalnız ona kulluk ettiğimize değinerek dualar edebiliriz. Bilinmelidir ki rabbimiz içimizde olanı iyiliği ve kötülüğe, gerçek niyetlerimizi mutlaka bilir.

Rabbimiz bizim için hayırlı olanı bilecektir ve dua ederken hayırlı olanı dilemek de yarar vardır. Bazen bizim için kötü bir olay olsa da bilinmelidir ki şer de bile bir hayır olabilir. Bu anlamda sadece iyi olanı değil hakkımızda hayırlısı olanı rabbimizden dilemeliyiz.

Salı Günü Okunacak En Tesirli Dualar

Salı günleri okunabilecek çeşitli dualar olmakla birlikte hayırlı ve salih bir kul olmak için bol bol dua etmeli ve rabbimizden sıkıntılarımızın çözümü için yardım istemeliyiz. Salı günleri Allah Teala’nın güzel isimlerinden olan El- Aziz ismi 94 kez tespih ile çekilmelidir. Bu zikir işlemi pazartesiyi salıya bağlayan gece yapılabilmekte ve Salı günleri de yapılabilmektedir. Bu zikri yaparken Allah’tan istekte bulunabilir, günahlarımızın affını isteyebilir ve hakkımızda hayırlısı olan için dualar edebiliriz.

Salı Günü Rızık Duası

Rabbimizden bizim için yeterli olan rızık için çeşitli dualar edebilir ve ondan yardım talep edebiliriz. Bu rızık dualarından en bilineni karınca duası olmaktadır. Karınca duasının yanı sıra Peygamber efendimiz (SAV) rabbimize bize yetecek rızık için dua ederken vakıa duasının okunabileceğini buyurmuştur. Peygamber efendimiz bu dua ile ilgili “Her kim her gece Vakıa suresini okursa ona asla fakirlik isabet etmez” olarak buyurmuştur. Şüphesiz bu iki dua rabbimizden rızık isterken edebileceğimiz dualardan olmaktadır.

Salı Günü Belalardan Korunma Duası

Salı günleri belalardan korunmak ve başımızdaki müsibetlerden rabbimize sığınmak için çeşitli dualar edilebilmektedir. Buna karşın bu dualardan en çok tesirli olanları Nas ve Felak duaları olmaktadır. Nas ve Felak duaları yatmadan önce üçer kez okunmak sureti ile Allah Teala’dan başımızdaki kötülüklerden ve çevremizdeki müsibetlerden korunma talep edebiliriz. Allah her şeye gücü yetendir. Biz müminleri yalnızca Allah Teala koruyabilir. Bu Nas ve Felak sureleri özel olarak kötülüklerden korunma duası olarak bilinmektedir.

Salı Günü Okunan Korunma Duası

Çevremizdeki kötülüklerden ve başımızdaki müsibetlerden korunmak için Salı günleri okunabilecek dualar mevcuttur. Bu dualardan biri ve anlamı şu şekilde olmaktadır;

 • “Allahümme ente rabbi la ilahe illa ente aleyke tevekkeltü ve ente rabb’ül-arş’il-azim, maşallahü kane ve ma lem yeşe lem yekün ve la havle ve la kuvvete illa billah’il Aliyy’il Azim.”
 • Allah’ım sen benim Rabbimsin. Senden başka hiçbir ilah yoktur. Sana dayandım. Sen yüce arşın Rabbisin. Allah’ın istediği, dilediği olur. İstemediği olmaz. Güç ve kuvvet ancak yüce Allah sayesindedir.

 Salı Gecesi Kabul Olan Dualar

Salı gecesi rabbimize yakın olmak ve onun salih kullarından biri olmak için korunma duası ve rızık duasına ek olarak isteklerimiz ve kalbimizden geçenler için dua edebiliriz. Salı günleri özellikle Allah Teala’nın isimleri tesbih çekilerek dualar edilmektedir. Bu isimlerinden biri El- Vahid ismi olmakta ve bu isim 19 kez tesbih olarak çekilebilmektedir. Bu ismi zihreden kişilerin kalbi nur ile dolmaktadır. Bunun yanında El- Ahir ismi 801 kez tespih çekilebilir. Bu isim zalim ve zorbalardan korunmak için tespih çekilmektedir. El- Mümit ismi 490 kez tespih çekilebilmektedir. Bu isim biz kulları belalardan ve haramlardan korumak için zikredilmelidir.

Pazartesi Günü Okunması Gereken Dua Ve Esmalar

Pazartesi Günü Okunacak Esmalar

Pazartesi Günü Okunacak Etkili Dilek Duası

Pazartesi Günü Duası Ehlibeyt

Pazartesi Günü Okunacak Dualar

YAZAR BİLGİSİ
Gizem
Dinimiz hakkında aslında ne kadarda az şey bildiğimizin farkında mıyız? Gelin hep birlikte bilgi açığımızı kapatalım. Araştırma yaptığım konularda edindiğim bilgileri sizlere de aktaracağım.
YORUMLAR

 1. Beyza dedi ki:

  Merak ettiğim konu hakkinda bilgi sahibi olmak çok güzel cok beğendiğim bir site

 2. Onur dedi ki:

  Gerçekten dini bilgiler hakkında doğru ve objektif bilgi veren az sitelerden biri. Bu tarz dini bilgiler hakkında yardımcı olduğunuz için teşekkürler 🙂

 3. cengiz. dedi ki:

  Tüm insanlığa barış ve sevinç getirmesi dileği ile

 4. maxiöus dedi ki:

  Dua güçtür. Duayı ne zaman ederseniz edin, niyetiniz ve inancınızla birleştirerek edin. Niyet ise dinin temel direğidir. Dualarınızı Allah kabul etsin.

 5. semimert dedi ki:

  Bismillahirrahmanirrahim Muhakkak ki her zorlukla beraber bir kolaylık vardır. Sadekallahüzaziym Şüphesiz Allah celle celaluhu doğruyu söyledi

 6. Gökhan dedi ki:

  Aklınıza takılan dini soruları cevaplandırabileceğiniz bir site ve ben Din dersi ödevlerimde araştırmalarımı bu siteden yapıyorum.

 7. Sarp dedi ki:

  Gerçekten güzel bi site Din Derslerimde zamanında çok yardımcı oldu teşekkür ederim Allah herkesin duasını kabul eder inşallah

 8. Sarp dedi ki:

  Aklıma takılan bi kaç konuyu burda buldum gerçekten güzel bi site
  Herkese tavsiye edicem
  Ve herkesin duaların kabul olması dileğiyle

 9. Ertuğrul dedi ki:

  Dua güçtür. Duayı ne zaman ederseniz edin, niyetiniz ve inancınızla birleştirerek edin. Niyet ise dinin temel direğidir. Dualarınızı Allah kabul etsin.

  1. Fatih dedi ki:

   Dua ve dini bilgiler paylaşmanız çok hoş . Allah herkesin gönlüne göre versin

 10. Ibrahim dedi ki:

  Gerçekten dini bilgiler hakkında doğru bilgi veren az sitelerden biri bu tarz dini bilgiler için teşekkürler 🙂

 11. Davut dedi ki:

  Selam aleyküm arkadaşlar Allah’ın rahmeti üzerinize olsun

 12. Yasin dedi ki:

  Verdiğiniz dua ve bilgiler yararlı buluyorum çoğu kişinin de ilgisini çekeceğini umuyorum Allah gönlünüze göre versin

 13. Seraat dedi ki:

  Siteyi merak edip girdim gerçekten mükemmel bir site dini konularda aklınıza gelebilecek tüm konular hakkında yazılar var ve gayette özgün bir site çok memnun kaldım, tavsiye ederim

 14. Taskin dedi ki:

  Merak ettiğim konu hakkinda bilgi sahibi olmak çok güzel cok beğendiğim bir site

 15. Ugur dedi ki:

  Dini bilgiler hakkında çok şey ogrendım teşekkürler

 16. İsmail dedi ki:

  Siteniz güzel ve faydalı çoğu kişinin ilgisinş çekiyor ben bir çok yazınızı okudum

 17. Alice dedi ki:

  Gerçek size herkes adına teşekkür ederim çok iyi şeylere vesile oluyorsunuz iyiki karşıma çıkmışsın insanları bu şekilde bildirmeniz çokk güzel

 18. Ahmet dedi ki:

  Bu devirde bu kadar açıklayıcı ve çok güzel anlatılmış dini bilgiler paylaşılmış bu günden sonra dini konuda bu platforma bakacağım çünkü hem detaylı hemde anlaşılır şekilde yazılmış

 19. Sergen dedi ki:

  merak ettigim konu hakkinda cok bilgi sahibi olmak çok güzel cok begendim bir site teşekurler

 20. Davut dedi ki:

  Allah razı olsun çok yararlı oldu

 21. Eylül Can dedi ki:

  Bazı geceler dua etmek istiyorum. Bu gecelere uygun çeşitli dualar olduğunu duymuştum. Daha sonra bu site karşıma çıktı ve etkilendim. İbadetimi tam anlamıyla yerine getirdiğimi düşünüyorum artık, teşekkür ederim.

 22. Seraat dedi ki:

  Siteyi merak ettim ve bu içerik çıktı karşıma gayet güzel kaliteli yazılar var dini konuda çok iyi bir site tavsiye ederim

 23. Tülin dedi ki:

  Ne zaman bu siteden bu tip dualar öğrenip okusam içimi ferahlatıyor iyi ki varsınız:)

 24. Sultan dedi ki:

  Dini bilgiler gerçekten çok yararlı bilgiler veriyor teşekürler

 25. Didem Özkan dedi ki:

  Güzel açıklayıcı bilgi verici bir yazı olmuş emeğinize sağlık beğendim

 26. İsmail dedi ki:

  Gayet mükemmel dualar var çok güzel bir site konusuda mükemmel neredeyse tüm merak ettiğim konular var tavsiye ederim

 27. Mehmet Murat SİNANOĞLU dedi ki:

  Allah Razı Olsun.

 28. Serdar dedi ki:

  Çok güzel yararlı bi site olmuş allah hepinizden razı olsun👏👍