Cinlenmiş Kişilere Okunan Korunma Duası

11.10.2023
8.399
Cinlenmiş Kişilere Okunan Korunma Duası

Cinlere karşı korunmak için en etkili silah duadır. Eğer doğru duaları ederseniz cinlerin size musallatı kesinlikle olmayacaktır. Cinlenmiş kişilere okunan korunma duası ile sizlerde bu tarz korkularınızı yenebilirsiniz. Eğer bir yakınınızın cinlenmiş olduğunu anlarsanız aşağıdaki vereceğimiz duaları okuyarak onu sağlığına kavuşturabilirsiniz.

Cinler gerçekten tehlikelidir. Onlara bulaşmamaya ve onların adını anmamaya özen gösteriniz. Cinlerin musallat olduğu kimseleri kurtarmak istiyorsanız cinlere karşı etkili dua aşağıda verilmiştir. Bu dua cin musallatından kurtaran dua olarak da geçmektedir. İşte dualar.

1- Öncelikle eğer kişinin cinlerin musallat olduğunu anlarsanız 21 gün boyunca o kişiye başkası tarafından üzerine üflenerek Ayetel Kürsi Okunması gerekmektedir. Bu duayı 21 gün sonra okuduktan sonra kişide değişikliği göreceksiniz. Ayetel kürsi okumak için tıklayınız. 

2- Cinlerin Musallatından Kurtaran Dua : Mü’minün Suresi (Son 4 Ayet) 

Cin Musallatından Kurtulmak İçin Okunacak Ayetler

Duanın Okunuşu: 

E fe hasibtum ennemâ halaknâkum abesen ve ennekum ileynâ lâ turceûn(turceûne). Fe teâlallâhul melikul hakku, lâ ilâhe illâ huve, rabbul arşil kerîm(kerîmi). Ve men yed’u meallâhi ilâhen âhare lâ burhâne lehu bihî fe innemâ hısâbuhu inde rabbihi, innehu lâ yuflihul kâfirûn(kâfirûne). Ve kul rabbigfir verham ve ente hayrur râhımîn(râhımîne).

Bu duayı her gün okuyabildiğiniz kadar okuyabilirsiniz. Çok etkili bir cinlerden korunma duasıdır.

3– Cinlerden korunmak için en önemli öneri ise Peygamberimizden gelmiştir. Peygamberimiz(s.a.v) ” Size Cin,şeytan musallat olduğu zaman ezan okuyun.” buyurdu.

Ezan Okunuşu:

Allahü ekber, Allahü ekber
Allahü ekber, Allahü ekber

Eşhedü en lâ ilâhe illallah
Eşhedü en lâ ilâhe illallah

Eşhedü enne Muhammeden Resûlullah
Eşhedü enne Muhammeden Resûlullah

Hayye ales-salâh
Hayye ales-salâh

Hayye alel-felâh
Hayye alel-felâh

Allahü ekber
Allahü ekber

Lâ ilâhe illallah

Allah dualarınızı kabul etsin. En yakın zamanda Allah’ın izniyle sağlığınıza kavuşmak dileğiyle.

Cin Musallat Olan Kişiye Okunacak Dua

Cin musallatı veya kötü ruhlarla başa çıkmak için okunabilecek dua veya ayetler, İslam dinine göre kişinin korunması ve yardım alması için kullanılan dualardır. İşte cin musallatı veya kötü ruhlardan korunmak için okunabilecek bazı dualar:

Ayetel Kürsi (Bakara Suresi, 255. Ayet)

Bu ayet, İslam inancına göre büyük bir koruma ve güç kaynağıdır. Cin musallatı veya kötü ruhlarla başa çıkmak için sıkça okunan bir ayettir.

“Allah! O’ndan başka tanrı yoktur; diridir, ölmeyen. O’nu ne bir uyuklama ne de bir uyku tutabilir. Göklerde ne var, yerde ne varsa hepsi O’nundur. O’nun izni olmadan yanında kim şefaat edebilir? O, kullarının önlerinde ve arkalarında olanı bilir. Kullar, O’nun dilediği kadarını bilirler. O’nun ilminden, O’nun istediği kadarını kavrayamazlar. O’nun tahtı gökleri ve yeri kaplamıştır. Onları korumak da O’na ağır gelmez. O, Yücedir, Büyüktür.”

Felak ve Nas Sureleri

Felak ve Nas sureleri, kötü ruhlar, cinler ve kötülüklerden korunmak için okunan diğer önemli dualardır. Her iki sure de cin musallatı ve kötü enerjilerden korunmak amacıyla sıkça okunur.

Felak Suresi

“De ki: “Sabahın Rabbine sığınırım, O sabahın şerrinden, O karanlığı çöktüğü zamanın şerrinden, O hased edenin şerrinden, hased ettiği zaman.”

Nas Suresi

“De ki: “İnsanların Rabbine sığınırım, İnsanların melikine, İnsanların ilahına, İnsanların şerrinden, Gecenin şerrinden ve ayın batmasından gelen şeylerin şerrinden; İnsanlara musallat olan her türlü şeyden, İnsanların şerrinden.”

Bu duaları düzenli olarak okuyarak cin musallatı veya kötü ruhlarla başa çıkmaya çalışabilirsiniz. Ayrıca, İslam’da ruhsal koruma için dua etmek ve Allah’a sığınmak önemlidir. Eğer ciddi bir musallat veya kötü ruh problemi yaşıyorsanız, bir dini lider veya alimden yardım almanız da faydalı olabilir.

Beyindeki Cinden Kurtulma Duası

Cinlerden ve ayrıca büyülerden korunmak için aşağıdaki duaları eksiksiz bir şekilde 21 gün okumanız gerekir. 21. günün sonunda nihayet Allah’ın izniyle cinlerden korunmuş olursunuz.

  1. 99 Adet “Rabbi neccini minel gavmizzalimin”
  2. 99 adet “Rabbenekşif annel azebe inne mü’minün”
  3. 99 adet ” Rabbiğfir veram ve ente hayrurrahimin.”
  4. 99  adet ” Selamün kavlen min rabbir rahim.”
  5. Ayetel Kürsi-Felak ve nas sürelerini okuyabildiğiniz kadar okuyun.

Felak ve Nas sureleri okuyarak kendinizi koruyabilirsiniz. Felak ve Nas surelerinin okunduğu ortamda cinler olmaz. Bu duayı duyan cinler kaçarlar. Sizlerde vermiş olduğumuz bu dular ile cinlerden korunabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.