Cinlenmiş Kişilere Okunan Korunma Duası

04.11.2018
3.427
Cinlenmiş Kişilere Okunan Korunma Duası

Cinlere karşı korunmak için en etkili silah duadır. Eğer doğru duaları ederseniz cinlerin size musallatı kesinlikle olmayacaktır. Eğer bir yakınınızın cinlenmiş olduğunu anlarsanız aşağıdaki vereceğimiz duaları okuyarak onu sağlığına kavuşturabilirsiniz. Cinler gerçekten tehlikelidir. Onlara bulaşmamaya ve onların adını anmamaya özen gösteriniz. Cinlerin musallat olduğu kimseleri kurtarmak istiyorsanız cinlere karşı etkili dua aşağıda verilmiştir. Bu dua cin musallatından kurtaran dua olarak da geçmektedir. İşte dualar.

1- Öncelikle eğer kişinin cinlerin musallat olduğunu anlarsanız 21 gün boyunca o kişiye başkası tarafından üzerine üflenerek Ayetel Kürsi Okunması gerekmektedir. Bu duayı 21 gün sonra okuduktan sonra kişide değişikliği göreceksiniz. Ayetel kürsi okumak için tıklayınız. 

2- Cinlerin Musallatından Kurtaran Dua : Mü’minün Suresi (Son 4 Ayet) 

Duanın Okunuşu: 

E fe hasibtum ennemâ halaknâkum abesen ve ennekum ileynâ lâ turceûn(turceûne). Fe teâlallâhul melikul hakku, lâ ilâhe illâ huve, rabbul arşil kerîm(kerîmi). Ve men yed’u meallâhi ilâhen âhare lâ burhâne lehu bihî fe innemâ hısâbuhu inde rabbihi, innehu lâ yuflihul kâfirûn(kâfirûne). Ve kul rabbigfir verham ve ente hayrur râhımîn(râhımîne).

Bu duayı her gün okuyabildiğiniz kadar okuyabilirsiniz. Çok etkili bir cinlerden korunma duasıdır.

3– Cinlerden korunmak için en önemli öneri ise Peygamberimizden gelmiştir. Peygamberimiz(s.a.v) ” Size Cin,şeytan musallat olduğu zaman ezan okuyun.” buyurdu.

Ezan Okunuşu:

Allahü ekber, Allahü ekber
Allahü ekber, Allahü ekber

Eşhedü en lâ ilâhe illallah
Eşhedü en lâ ilâhe illallah

Eşhedü enne Muhammeden Resûlullah
Eşhedü enne Muhammeden Resûlullah

Hayye ales-salâh
Hayye ales-salâh

Hayye alel-felâh
Hayye alel-felâh

Allahü ekber
Allahü ekber

Lâ ilâhe illallah

Allah dualarınızı kabul etsin. En yakın zamanda Allah’ın izniyle sağlığınıza kavuşmak dileğiyle.

YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.