Daha Güzel Bir Yüze Sahip Olmak İçin Dua

Daha Güzel Bir Yüze Sahip Olmak İçin Dua

Yüz güzelliği oldukça önemlidir. Daha güzel bir yüze sahip olmak için dua okumak oldukça önem taşımaktadır. Yüz güzelliği ile insanların ilgisi çekeriz. Yüzümüz güzel olduğunda insanlarla diyalog kurmak hiç şaşırtıcı değildir. Güzel bir yüze bakmak kişilerin içini ferahlatmaktadır.  Bazı insanların yüzü güzel olsa bile çekici gelmemektedir. Bazı insanlar da tam terci çirkin olsalar bile çekici gelen bir yanı bulunmaktadır.

“Efleha’llahü vecheke allahümme bârik lehû fî şa’rihî ve beşerihî”

Yukarıdaki dua sabuna okunmalı ve bu sabun ile yüz her gün yıkanmalıdır.

Güzellik demek sadece kusursuz olmak değildir. Bu yüzden dualarla etkileyici bir yüze sahip olmak mümkündür. Güzel ve çekici bir yüze sahip olmak için pek çok dua çalışması vardır. Kendinize en uygun olan duayı okuyarak yüzünüzü insanları etkileyecek şekilde kullanabilirsiniz. Daha güzel bir yüze sahip olmak için dua okumak yüzünüzü nurlandıracaktır. Tertemiz, duru bir yüze sahip olanlar her zaman için toplumda dikkat çekici olmaktadır.

Yüzümüzün herkes tarafından beğenilmesi için okunan dualarla sayesinde kişiler bulundukları ortamda sivrilirler. Güzellik herkes için görecelidir. Ancak burada fiziki güzellik önem taşımaktadır. Dualar kişinin enerjisini yükselten etkiye sahiptir. Dolayısı ile burada kişinin çok güzel olması ya da çok çirkin olması bir şey ifade etmez burada yüzü çekici kılan auradaki güzelliktir. Kişi dua ve esma çalışmaları ile kendi güzelliğini karşı koyulmaz hale getirebilir.

Yüz Güzelliği İçin Okunacak Dua

Yüz güzelliği için okunacak dua ruhani olarak güzelleşmenizi sağlamaktadır. Böylece güzelliğinizle etrafınızdaki herkesi etkilemeniz mümkündür. Yüz güzelliği sağlamak için illaki estetik ameliyatı olmaya gerek yoktur. Dua uygulamaları ile kısa süre içinde yüzünüzdeki nurlu değişimi fark etmek mümkün olacaktır. Dünyanın en çirkin insanı dahi olmasınız okuduğunuz dualarla bir yıldız gibi parlamak mümkündür. Yüz güzelliği için okunan dualar ve esmalar abdestli bir şekilde okunduğunda çok daha etkili olacaktır.

“Ezzânî lâ yenkihu illâ zâniyeten ev muşriketen vez zâniyetu lâ yenkihuhâ illâ zânin ev muşrikun  ve hurrime żâlike ‘alâl muminîn” (Nur/3)

“Vet tîni vez zeytuni. Ve tûri sînîn(sînîne). Ve hâzâl beledil emîn(emîni). Lekad halaknâl insâne fî ahseni takvîm(takvîmin)” (Tin/1-2-3-4)

İnsanlar ile tanıştığımızda ilk dikkat çeken kısım yüzümüzdür. Yüzümüzün güzel ve aydınlık olması insanlara çekici gelmektedir. Yüz güzelliği için okunacak dua çalışmalarında mutlaka gül suyu, sabun gibi materyaller kullanılmalıdır. Gül suyuna okunan dua ve esmalar yüz güzelliğini sağlayacaktır. Yüz gül suyu ile temizlendiğinde güzelliğiniz büyüleyici bir hal alacaktır. Bazı dualar sabuna okunup yapılmalıdır. Okunan sabunlu su ile yüz yıkanması halinde güzellik kaçınılmaz olacaktır.

Peygamber Efendimizin Yüz Güzelliği İçin Ettiği Dua

Peygamber efendimizin yüz güzelliği için ettiği dua oldukça kıymetlidir. Peygamber efendimiz Allah’ın en güzel yarattığı kulu ve elçisidir. Bilindiği üzere Hz. Yusuf peygamberimizden önce yüz güzelliği ile dillere destan olan bir peygamberdir. Öyle ki onu göre kadınlar ellerindeki bıçaklarla meyve keseceğine kendi ellerini kesmiştir. Ancak peygamber efendimiz S.A.V gören kişiler kadın olsun erkek olsun bıçaklarını kalplerine saplayabilirlermiş. Hz. Aişe peygamberimizin güzelliğini anlatmak için böyle bir açıklama yapmıştır.,

“Sübhane rabbiyel aliyyil a’lel vehhab” denildikten sonra Fatiha suresi okunmalıdır. Daha sonra on iki esma zikredilmelidir. “El-Musavvir, El-Latif, El-Mucib, El-Vedud, El-Hamid, El-Kadir, El-Muktedir, El-Batın, En-Nur, Er-Reşid, El-Azim, Er-Rahman.”

Yüz güzelliği toplum tarafından tanınmamıza neden olabilmektedir. Enerjisi güzel olan herkes sevilip sayılır. Peygamber Efendimizin yüz güzelliği için ettiği dua güzelliğimizi ön plana çıkaracaktır. Böyle herkesin gıpta ettiği farklı bir güzelliğe sahip olmak öz güveni de tazeleyecektir. Yüz güzelliği için okunan dualar kişinin kendisini daha iyi hissetmesini de sağlamaktadır. Özellikle ileri yaşlarda ki kişiler yüz güzelliği dualarıyla çok daha genç ve zinde görünmektedir.

Mutlaka okumalısınız Aşk Hayatında Mutluluğu Yakalamak İçin Dua

Güzellik dualar ve esmalar en az kırk gün boyunca devamlılık sağlamalıdır. Sonuç itibari ile bir kere okumak enerjisel olarak değişim için yeterli gelmeyecektir. Güzellik duaları sabahın erken saatlerinde ya da gece yarısı okunması faydalı olacaktır. Özellikle namaz sonrası yüz güzelliğine niyet edilerek okunan dualar çok tesirlidir. Yüz güzelliğini sağlamak için okunan dualar zaman içinde etkisini gösterek ve size yapılan iltifatları şaşkınlıkla dinleyeceksiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.