İyi Biri Olmak İçin Okunacak Dua

08.09.2018
4.596
İyi Biri Olmak İçin Okunacak Dua

İyi biri olmak için okunacak dua ile duanızı okuduktan sonra Allah tarafından iyi insanlarla karşılaşır ve düşüncelerinizde kötülüklerden eser kalmaz. Hepimiz zamanı geldiğinde şeytana uyuyoruz ve günahlar işliyoruz. Bu duayı okuyarak kalbimizi iyiliklerle doldurmalıyız. Ne istersek Allah’tan istemesini bilmeliyiz. Hiç birimiz kötü insanlar değiliz. Dua ederek daha iyi insanlar  olabiliriz. Bu duayı okuyarak işlerinizde iyi yerlere gelmenize helal rızık kazanmanıza sebep olursunuz. İşlediğiniz günahlardan arınıp, iyi bir insan olmayı dilersiniz. Ahlaklı ve terbiyeli bir birey olursunuz. Her zaman kötülüklerden korunursunuz.

Duanın Okunuşu: Allahümme’ğfirli hatieti ve ‘amdi. Allahümmehdini li-salihı’l-a’mali ve’l-ahlakı innehu la yehdi li-salihıha ve la yasrifü’an seyyi’iha illa ente.

Türkçe Anlamı: Allah’ım! Bilerek ve hata ile işlediğim günahlarımı bağışla. Allah’ım! Bana işlerin ve ahlakın en iyisini nasip et. İşlerin ve ahlakın en iyisini ancak sen nasip edersin, kötüsünden de ancak sen alıkoyarsm. (Heysemi, Ed’ıye, 33, No: 17365)

Allah dualarınızı kabul etsin. Amin. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Mezarlıkta Okunacak Kabir Ziyareti Duaları
YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.