Mucize iş Bulma Duası

13.10.2022
1.168
Mucize iş Bulma Duası

Hayatta kalarak, geçimimizi sağlamak ve ihtiyaçlarımızı karşılamak için, mutlaka bir ile meşgul olmalı ve düzenli olarak çalışmalıyız. Sizlerde hemen mucize iş bulma duası ile Rabbimize halimizi anlatmalı ve bize hayırlı bir iş nasip etmesini isteyerek hemen iş bul. Her şeyin zaman içerisinde gelişmesi, iş çeşitliliğini artırıyor gibi görünse de, insanın gönlüne uygun bir işte çalışması ve birçok konuda çalıştığı işinden memnun olması, mutlu olmasını sağlayan en önemli kriterdir.

İş bulmak İçin Dua 🙏 Denenmiş

İş Bulmak için dua – denenmiş dua ile Allah’ın rızkı veren ve verdiğini de en güzel surette, en hayırlı şekilde verdiğini tasdik etmeli ve Rabbimizden hayırlı iş kapıları açmasını istemeliyiz. İş bulmak için, aranan işlerin gerektirdiği yetkinliklere sahip olmaya çalışmalı ve bu konuda kendimizi geliştirmeliyiz. Rabbimize dua edip, iş isteğinde bulunmadan önce, biz gerekli sorumlulukları yerine getirmeliyiz ki Rabbimiz de bize uygun olan işle ilgili duamızı kabul etsin.

Allah, kulunun önce tedbir almasını ister. Hiç kimse oturduğu yerden, sadece dua ederek başarıya ulaşamaz. Allah, hiçbir çabayı ve emeği boşa çıkarmaz. Mutlaka en güzel surette bize döndürür. Bazen de bizim istemediğimiz bir surette görünse de gözümüze, sonrasında anlarız Allah’ın her şeyde bir hikmeti olduğunu.

Devlette İş Bulmak İçin Dua

Devlet kapısı, birçok imkânın fazla olduğu ve özellikle de ekonomik imkânların özel sektöre göre oldukça iyi olduğu güvenilir bir kurumdur. Özel sektörde çalışan insanların şartlarını, ilgili kurumun sahibi belirlerken, devlet işinde her hak devletten sorulur. Bunun için de devlette iş bulmak için dua etmeli ve Rabbimizden hakkımızda en hayırlısını istemeliyiz.

Hayırlı Bereketli İş Duası

Çalıştığımız iş yerine, kuruma, dükkâna ya da her neresi ise o ortama her gün gitmek zorundayız. Düzenli olarak çalışmalı ve düzenli olarak para kazanmalıyız. Çünkü tüm giderlerimiz düzenli. Hiç aksamıyor. Kullandığımız elektrik, su, doğalgaz ve diğer ihtiyaçlar. Bunun yanında eğitim masrafları gibi. Dolayısıyla yaşam giderlerimizi karşılayabilmemiz için düzenli bir iş ve gelirin olması gerekir. Bunun için de Rabbimize hayırlı bereketli iş duası ile yalvarmalı, O’nun katından hayırlı rızıklar istemeliyiz.

* Bismillahi ala nefsi ve mali ve dini. Allah ümme raddini bi-kadaike ve barik li fima kuddire li, hatta la uhibbe ta’cile ma ahhartehu ve te’hira ma acceltehu.

Anlamı: Allah’ım sana malımı, nefsimi ve dinimi emanet ediyorum. Allah’ım hükmüne beni razı kıl, bana mübarek etki, tehir ettiğinin acelesini, acele ettiğinin de tehirini istemeyeyim. Nefsimin isyanına engel ol, teslimini sağla. (Peygamber Efendimizin işsiz kalıp, dara düşenlere okuması için tavsiye ettiği bir duadır. Herhangi bir okunma miktarı yoktur. İş görüşmesine giderken, evden çıkarken ya da kalbiniz ne zaman ihtiyaç duyuyorsa, okuyabilirsiniz.

Suya Okunan İş Bulma Duası

Dua, insanın içinden kopan bir yakarıştır. Allah’a ne kadar aciz olduğumuzu gösteren bir yalvarıştır. Bunun için de dua ederken o duanın kabul olması, kulun samimiyetine de bağlıdır. Rabbimiz, dua ederken nasıl bir samimiyette olduğumuzu bilir. İhlaslı bir kalple edilen dua Allah’ın izniyle geri çevrilmez. Suya okunan iş bulma duası ile duanın kabulünü tabi ki Allah’tan bilmeli ve semaya ellerimizi açarak, en içten şekilde dua etmeliyiz. Rabbimiz, hiç ummadığımız zamanda ve yerde öyle iş kapıları çıkarır ki karşımıza, buna biz bile inanamayız.

* Rabbena atina min ledünke rahmeten ve heyyi lena min emrina reşeda.

Anlamı: Ey Rabbimiz sen bize katından rahmet et, işimizde bizler için başarılar hazırla. (Bu dua günde 70 kez okunursa Allah’ın yardımı ile hayırlı bir iş bulacaktır.)

YAZAR BİLGİSİ
Erhan
Ben Erhan. Dinimiz hakkında araştırma yapmayı severim ve kendi öğrendiğim faydalı bilgileri siz kardeşlerimle de paylaşmaktan memnun olurum. Bana destek olmak için konularıma yorum yapabilirsiniz. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.