Uykunda Meleklerin Senin İçin Dua Etmesi İçin Ayet-i Kerim

Yatmadan önce bu ayet-i kerim’i okuyan kimsenin uykusunda melekler dua eden kişi dua ederler. Peygamberimiz (S.a.v) buyurdu ki : Her kim yatacağı vakit Kehf suresinin son ayetini okursa, o kişi için yattığı yerden Mekke’ye kadar parlayan bir nur olur ki, o nurun içi meleklerle doludur. O melekler, o kişi yattığı yerden kalkıncaya kadar ona dua ederler. Eğer yattığı yer Mekke’de ise, bu ayeti okuduğu zaman yattığı yerden Beyt-i Mamur’a kadar parıl parıl parlayan bir nur ona ihsan edilir ki, o nurun içi meleklerle doludur. O kişi uyanıncaya kadar o melekler kendisine dua ve istiğfar ederler.”(4)

Bu Ayet-i Kerim’i abdestli bir şekilde okumalısınız. Sizde ertesi gün huzurlu bir şekilde uyanmak ve güne pozitif başlamak istiyorsanız bu duayı okumalısınız. İşte etkili ayet :

Kehf süresi 110’ncu Âyet-i Kerim;

قُلْ إِنَّمَا أَنَا بَشَرٌ مِّثْلُكُمْ يُوحَى إِلَيَّ أَنَّمَا إِلَهُكُمْ إِلَهٌ وَاحِدٌ فَمَن كَانَ
يَرْجُو لِقَاء رَبِّهِ فَلْيَعْمَلْ عَمَلًا صَالِحًا وَلَا يُشْرِكْ بِعِبَادَةِ رَبِّهِ أَحَدًا

Duanın Okunuşu : 

“Kul innemâ ene beşerun mislukum yûhâ ileyye ennemâ ilâhukum ilâhun vâhidun, fe men kâne yercû likâe rabbihî felya’mel amelen sâlihan ve lâ yuşrik bi ıbâdeti rabbihî ehadâ(ehaden).”

Türkçe Manası : 

De ki: “Ben sizin gibi sadece bir beşerim. Bana sizin ilâhınızın tek bir ilâh olduğu vahyolunuyor. O taktirde kim Rabbine mülâki olmayı (ölmeden evvel Allah’a ulaşmayı) dilerse, o zaman salih amel (nefs tezkiyesi) yapsın ve Rabbinin ibadetine başka birini (bir şeyi) ortak koşmasın.”

Allah dualarınızı kabul etsin. Amin.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Kalpleri Cezbetme (Kendini Sevdirme) Duası

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş

film izle