Karınca Gibi Müşteri Gelmesi İçin Dua

08.01.2024
17.386
Karınca Gibi Müşteri Gelmesi İçin Dua

Ekonomik hayatımızı devam ettirmenin yollarından biri çalışmaktır. Karınca gibi çalışarak işyerimize de müşteri gelmesi için dua etmekde oldukça doğaldır. Dinimizde bizden çalışmamızı ve dünya hayatımızı devam ettirebilmemiz için alın terimizi dökmemizi söyler. Bununla ilgili olarak Necm Suresi 39. ayette ‘’İnsan için sadece kendi çalıştığının karşılığı vardır.’’ buyurulmaktadır.

İslam dini insanların sosyal hayatına önem verdiği gibi iktisadi hayatına da yön veren bir dindir. Allahu Teâlâ insanoğlunu başıboş bırakmaz ve Allah yolunda çalışılması halinde karşılıksız bırakılmayacağını da kullarına haber verir.

Kullar Allah’ın emir ve yasakları doğrultusunda çalışıyorsa ve kazancını Allah yolunda harcıyorsa bu işe Allahu Teâlâ tarafından bereket ihsan edilir. Ayrıca kişinin karınca gibi müşteri gelmesi için dua etmesi de iş hayatına bereket ihsan edecektir.

Bol Müşteri Duası Celcelutiye

Bol müşteri isteyenler için edilecek dualardan biri kabul edilen Celcelutiye duası Gümüşhanevi tarafından kaleme alınan Mecmuatul Ahzab isimli eserde İsm-i Azam saklı dua olarak öne çıkar. Genel olarak Arapça olan Celcelutiye duasının içerisinde Süryanice ve İbranice eklemeler yapıldığı söylenmektedir. Geçmiş peygamberlerin dualarının da bulunduğu düşünülen bu dua her türlü sıkıntı için alimler tarafından okuna gelmiştir.

Rızık ve dükkânında bol müşteri görmek isteyen kişilerin bu duayı mümkün olduğunca okuması ve iş yerinde yazılı halde bulundurması tavsiye edilmektedir. İçerisinde bulunduğu söylenen İsmi Azamın pek çok alim tarafından dünyadaki kapıları açacak bir anahtar olarak görüldüğü de bilinmektedir. Rızkın ve bol müşterinin kapısının açılması için Celcelutiye duasında ‘’Rızkı üzerime rahmet seli gibi yağdır.’’ kısmı sıkça okunmalıdır. Bol müşteri duası olarak Tahiyyat da sık sık okunabilir. Tahiyyat duası okunarak yapılan her işte bereket artar.

Müşterinin Çoğalması İçin Dua

Müşterisi az olan ve bir türlü kazanç elde edemeyen kişiler için dükkân kapısını Besmele ile açmak çok önemlidir. Müşteri celbinde sıkça kullanılan Besmele ‘’Allah’ım rızık senin elindedir, senin adınla rızkımı aramak için iş yerimi açıyorum.’’ demekle aynı anlama gelir. Ayrıca Peygamberimiz (s.a.v.) tarafından bildirilen hadisi şeriflere göre gündüz vakti insanlar için bir çalışma zamanıdır. Kim erkenden çalışmak için gayret ederse o gün içerisinde Allahu Teâlâ rızkını aramaya çıkan kişiye işlerinde kolaylık ihsan eyler.

 İşlerin Su Gibi Akması İçin Dua

İşlerin hızlı ve sorunsuz bir şekilde ilerlemesi için kulların tam bir teslimiyet içerisinde Allahu Teâlâ’ya yönelmesi gerekir. Kalben Allah ile dolu dolu bir şekilde dua eden kişinin altından kalkamayacağı sıkıntı yoktur. Kur’an-ı Kerim’de de pek çok ayette kulların Allah’a karşı teslimiyet içerisinde olmaları tavsiye edilmiştir. İşlerin su gibi akması için dua edileceği zaman da kişilerin kalp olarak Allah’a yönelmesi ve şu ayeti 33 kere okuması tavsiye edilmektedir:

Hızlı Satış Yapmak İçin Dua

Hızlı satış yapmak ve bir malın hemen satılabilmesi için dua edecek olan kişiler Vakıa Suresi ve Mülk Suresini sık sık okuyabilirler. Ayrıca Karınca Duasının okunması da satışların hızlanmasını sağlayacak ve bereket dolu satışlar yapmaya yardım edecektir. Kur’an-ı Kerim’in okunduğu her yer bereketli olacağı için satış yapılan yerlerde bol bol ibadet edilmeli ve ahiret hayatı ihmal edilmemelidir.

 Müşteri Celbi İçin Esma’ül Hüsna

Esma’ül Hüsna ile yapılan dualar Allah katında makbul sayılan dualardandır. Allah’ın isimleri ile ona yalvarmak ve yardım istemek Peygamberimiz (s.a.v.) ve âlimlerimiz tarafından tavsiye edilmiştir. Allahu Teâlâ kullarına iki farklı şekilde rızık verir. Birincisi dünyadaki rızık ikincisi ise ahiret hayatına ait rızıktır.

Mutlaka okumalısınız karınca duası

Dünyada rızık elde etmek ve müşteri celbi için Esma’ül Hüsna okuyacak olan kişilerin bol bol ‘’Rahman’’ ismini zikretmeleri gerekir. Rahman ismi Allah’ın kullarına karşı fazla fazla nimet yağdırdığı İsmi Azamıdır. Ayrıca ‘’Ya Rezzak, Malik’ul Mülk’’ gibi esmalar da müşteri celbi için Allah’a dua edilecek isimlerdendir.

YAZAR BİLGİSİ
Gizem
Dinimiz hakkında aslında ne kadarda az şey bildiğimizin farkında mıyız? Gelin hep birlikte bilgi açığımızı kapatalım. Araştırma yaptığım konularda edindiğim bilgileri sizlere de aktaracağım.
YORUMLAR

 1. Muhammed Ali Aydın dedi ki:

  bu virüs yüzünden hiç müşteri gelmiyordu allah razı olsun son zamanda müşteri sayımda ciddi oranda artış oldu allah sizi eksik etmesin çok teşekkür ederim iyi ki varsınız.

 2. Emre dedi ki:

  Dua huzurdur. Ve hepsi dinimizce çok önemli. Sizin sayenizde bütün yararlı duaları öğreniyorum.

 3. Yusuf dedi ki:

  Çok iyi ve çok bilgi aldım

 4. Umut Aydoğdu dedi ki:

  Allah hepinizden razı olsun Dua’ların gücü sonsuz olduğunu biliyordum Allaha şükür sizin sayenizde bir sürü müşteriye sahip oldum telefon durmuyor hepinize teşekkür ederim

 5. Sinan dedi ki:

  Çok içten okudukça faydalı olacaktır. Okuyunca inanmak lazım gönlümüzü salih tutalım kifaydasını görelim

 6. Talha dedi ki:

  Kendi market dukkanimiz var sizin sayenizde yavaş yavaş müşteri artışı yaşıyorum çok teşekkür ederim

 7. Sado dedi ki:

  ALLAH sizden razı olsun sayenizde ekmek teknem durmadı ALLAH Bahtınzı açık etsin

  1. Davut dedi ki:

   Sado

 8. Özgür başar dedi ki:

  Karınca duasını ve daha birçok faydalı duayı yazan ve yardımcı olan herkese teşekkürler

 9. Davut dedi ki:

  ALLAH sizden razı olsun sayenizde ekmek teknem durmadı ALLAH Bahtınzı açık etsin

 10. Beyza dedi ki:

  Birçok faydalı duayi burdan ögrenebiliyorum. Aradığım bir şeydi. Sizin sayenizde öğrendim.

 11. Oğuzhan dedi ki:

  Pandemide kapanan işyerleri Allah’ım çok zor bir durum. İnşallah hepimizin hakkında hayırlısı olur. Amin.

 12. Berfinakkus dedi ki:

  Evet bencede katılıyorum

 13. Xayah dedi ki:

  Gerçekten yararlı bir yazı çok teşekkür ediyoruz emeğinize sağlık.

 14. eylül dedi ki:

  Şu pandemi zamanında ne yazık ki müşteri kaybına uğradık. Allah var, dua var.. Sitede yayımlanan dualar ile ben bereketimi arttırıyorum. Allah kabul etsin.

 15. samael dedi ki:

  Allah’ın izniyle umarım duam kabul olur, çok teşekkürler dua için.

 16. Elif dedi ki:

  Benim eniştem de bu duayı okurdu. Çok faydasını gördü. Dua her zaman iyidir.

 17. BeGorilla dedi ki:

  Laf olsun diye insanları sömürü adına kandıran kişiler gibi safsata şeyler değil de bizzat Kuranı Kerimden ayet ile kanıtlamanız geçrekten çok önemli bir iş. Sizi bundan dolayı tebrik ediyorum

 18. oktay dedi ki:

  iş yerinde çıraktım müşteri gelmediği için bahşiş alamıyordum bunu okudum allah razı olsun sizler sayesinde artış göstermeye başladı

 19. Furkan dedi ki:

  Dua huzurdur.Ve hepsi dinimizce cok onemli sizin sayenizde bütün yararlı duaları öğreniyorum teşekkür ederim

 20. Memo Michaeliss dedi ki:

  İnşallah ya erkek istiyorum

 21. Athena dedi ki:

  Böyle bir hassas konuda insanlara içi boş süslü kelimelerle değil de esas kitap olan Kuran-ı Kerimden ayetlerle kanıtlıyor olmanız çok güzel bir davranış. Bu yüzden gerçekten çok ama çok teşekkür ederim :).

 22. Mesut dedi ki:

  Allah herşeyi insan için yaratmıştır ve kuranı kerimi göndermiştir insan insan olsun diye kuranı okumayı bilip anlarsak herşey çözülür