Peygamberimizin Doğduğu Saatte Bu Duayı Okuyun

23.10.2023
3.444
Peygamberimizin Doğduğu Saatte Bu Duayı Okuyun

Mevlid kandili peygamberimizin doğduğu gün olarak belirlenmektedir. Bugün edilecek tüm dualar özellikle günahların affı için çok önemlidir. Bu vereceğimiz duayı peygamberimizin doğduğu saatte okursanız tüm günahlarınız af olacaktır.

Peygamberimizin hangi saatte doğduğunu merak ediyorsanız imsak saatine 1 saat kala bu duayı okuyabilirsiniz. Peygamberimizin doğduğu saat imsaktan 1 saat öncedir. O saatte bu vereceğimiz duayı edip ”Allah’ım günahlarımı affet” derseniz duanız kabul olacaktır.

Sevgili Peygamberimiz (s.a.v) İçin Okunacak Dua

“Her kim bu kelimelerle duâ eder de günahlarının affını,bağışlanmasını diler,veya dünya ve ahiret ile bir dileği için dua eder ise duâsı kabul olur isteği verilir.”Buyurur.

Duanın Okunuşu: 

“Lâ İlâhe illâllahü vahdehü lâ şerikeleh lehül mülkü ve lehül hamdü ve hüve alâ külli şey’in kadir.Elhamdülillahi ve sübhanallahi ve lâ ilâhe illallahü vallahü Ekber.Velâ havle velâ kuvvete illâ billâhilAliyyil’Aziym.”

Türkçe Anlamı: 

” Allah’tan başka ilah yoktur.Yalnız Allah vardır.O bir’dir.Şerik naziri yoktur.Mülk O’nundur.Hamdü Sena da O’na mahsustur.O, her şeye kadirdir.Allah’a hamd ederim.Allah’ı noksanlıklardan tenzih ederim.Allah’tan başka ilah yoktur.Yalnız Allah vardır.Allah her şeyden büyüktür.Allah’ın irade ve kudreti taalluk etmeden kainatta hiç bir şey vuku bulmaz.”

Allah dualarınızı kabul eylesin. Amin.

Peygamberimizin Doğduğu Gece Gerçekleşen Olağanüstü 8 Olay!

YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

  1. söylemek istemiyorum dedi ki:

    teşekkür ederim sayenizde 9 yıl önce kaybettiğim babaannemi görebileceğimi umuyorum