İşinizde Başarı ve Sebat Duaları (Önemli Dualar)

04.05.2023
5.605
İşinizde Başarı ve Sebat Duaları (Önemli Dualar)

İşte başarı oldukça önemlidir. Başarı insanın motivasyonunu arttırır. İşinizde başarı ve sebat duaları (Önemli Dualar) sayesinde başarı merdivenlerini hızlı ve emin bir şekilde çıkabilirsiniz. Kariyer anlamında gelişmek ve yükselmek için Allahtan yardım dilemek oldukça önemlidir. Bu dünyada para kazanıp hayatı garanti altına alabilmek için başarı önemlidir.

Bir işi başladığınızda sabırlı davranmak ve o işi sonuca bağlamak başarılı olmanıza sebep olacaktır. Bir işte başarılı olmak için dua okumak oldukça etkili olacaktır. Bu yüzden düzenli bir şekilde dua ettiğinizde işlerinizin yolunda gittiğine şahit olacaksınız. Allah’ın izni ile dua ederek başarıyı elde etmek mümkündür. Elbette ki çalışkan olmak iş üzerinde çabalamakta Allah’ın hoşnut olacağı davranışlar olacağını hatırlatalım.

Peygamberimizin Başarı Duası

Başladığı her işte başarılı olmak için Esma zikri de tesirini kısa zamanda gösterecektir. Başarı konusu sadece işte değil her alanda söz konusudur. Bu yüzden okunacak duada herhangi bir konuda işlerin yolunda gitmesini niyet ederek okuyabilirsiniz. Başarı dualarında şükür ve ibadet etmenin önemi vurgulanmaktadır.

Doğru yolda ilerlemek, temiz bir kalp ve dil istenmek başarı için önemlidir. Sonuç itibari ile kişiler atlı dille her işin üstesinden gelebilmektedir. Bununla birlikte başarı dualarında günahtan arınma ve bağışlanma da dilenmelidir. Sebat ve başarı duaları günlük okunmalıdır. Her gün ilk işiniz başarı getirecek duaları okumak olmalıdır. Bu sayede işlerini her zaman için rast gidecektir.

İşinizde Başarı ve Sebat Duaları

İşinizde başarı ve sebat duaları ile işinizde sıkıntı yaşamadan sebat ederek hedeflediğiniz yere gelebilirsiniz. Sebat etmek sabretmektir. iş yerine yeni girdiğinizde büyüklerimiz hep sebat et sonrası güzel olacak derler. Ama tabi bazı durumlarda böyle sağlıklı düşünmeyip sebat etmeden işimizde sıkıntılar yaşar ve işimizden oluruz. Böyle bir şeyin olmaması için Allah’tan yardım isteyiniz. İşinizde başarılı olursanız yaşantınızda o kadar huzurlu ve mesut olur. Vereceğimiz bu iki duayı okuyabildiğiniz kadar okuyunuz ve göreceksiniz ki en yakın zamanda başarıya ulaşmış olacaksınız.

İşinizde Başarı ve Sebat Duası – 1

Duanın Okunuşu: Allahümme inni es’elüke’s-sebate fi’l-emri ue’l-azlmete ‘ale’r-ruşdi. Ve es’elüke şükra ni’metike ve hüsne ‘ıbadeüke.Ve es’elüke Usanen sadikan ve kalben sellmen.Ve e’uzü bike min şerri ma ta’lemü.Ve es’elüke min Hayri ma ta’lemü.Ve estağfiruke mimma ta’lemü.
Türkçe Anlamı: Allah’ım! Senden işte (dinde) sebat etmeyi ve doğruluğa azmetmeyi istiyorum. Nimetine şükretmeyi ve sana güzel bir şekilde ibadet edebilmeyi istiyorum. Doğruyu konuşan bir dil ve eğriliklerden uzak bir kalp diliyorum. Allah’ım! Senin bildiğin her çeşit serden sana sığmıyorum. Bildiğin bütün hayırları senden istiyorum. Bildiğin günahlarımdan dolayı senden bağış diliyorum. (Tirmizi,De’avat,22)

İşinizde Başarı ve Sebat Duası – 2

Duanın Okunuşu: Allahümme hır li uehter U.Vela teklini ala ihtiyari.
Türkçe Anlamı: Allah’ım! Bu işi bana hayırlı kıl ve bu işi bana nasip eyle! Allah’ım beni kendi başıma bırakma.(Tirmizi,De’avat,90)

Allah dualarınızı kabul etsin. Amin.

YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.