İşinizde Başarı ve Sebat Duaları (Önemli Dualar)

10.09.2018
4.217
İşinizde Başarı ve Sebat Duaları (Önemli Dualar)

İşinizde başarı ve sebat duaları ile işinizde sıkıntı yaşamadan sebat ederek hedeflediğiniz yere gelebilirsiniz. Sebat etmek sabretmektir. iş yerine yeni girdiğinizde büyüklerimiz hep sebat et sonrası güzel olacak derler. Ama tabi bazı durumlarda böyle sağlıklı düşünmeyip sebat etmeden işimizde sıkıntılar yaşar ve işimizden oluruz. Böyle bir şeyin olmaması için Allah’tan yardım isteyiniz. İşinizde başarılı olursanız yaşantınızda o kadar huzurlu ve mesut olur. Vereceğimiz bu iki duayı okuyabildiğiniz kadar okuyunuz ve göreceksiniz ki en yakın zamanda başarıya ulaşmış olacaksınız.

İşinizde Başarı ve Sebat Duası – 1

Duanın Okunuşu: Allahümme inni es’elüke’s-sebate fi’l-emri ue’l-azlmete ‘ale’r-ruşdi. Ve es’elüke şükra ni’metike ve hüsne ‘ıbadeüke.Ve es’elüke Usanen sadikan ve kalben sellmen.Ve e’uzü bike min şerri ma ta’lemü.Ve es’elüke min Hayri ma ta’lemü.Ve estağfiruke mimma ta’lemü.
Türkçe Anlamı: Allah’ım! Senden işte (dinde) sebat etmeyi ve doğruluğa azmetmeyi istiyorum. Nimetine şükretmeyi ve sana güzel bir şekilde ibadet edebilmeyi istiyorum. Doğruyu konuşan bir dil ve eğriliklerden uzak bir kalp diliyorum. Allah’ım! Senin bildiğin her çeşit serden sana sığmıyorum. Bildiğin bütün hayırları senden istiyorum. Bildiğin günahlarımdan dolayı senden bağış diliyorum. (Tirmizi,De’avat,22)

İşinizde Başarı ve Sebat Duası – 2

Duanın Okunuşu: Allahümme hır li uehter U.Vela teklini ala ihtiyari.
Türkçe Anlamı: Allah’ım! Bu işi bana hayırlı kıl ve bu işi bana nasip eyle! Allah’ım beni kendi başıma bırakma.(Tirmizi,De’avat,90)

Allah dualarınızı kabul etsin. Amin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  İş Bulmak Veya İş Değiştirmek İçin 6 Etkili Dua
YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.