Sıkıntıları Uzaklaştırmak İçin Dua (Etkili Dua)

Sıkıntılara karşı, çilenize karşı, Gam ve Tasanıza karşı dua okuyarak bu sıkıntılarınızı giderebilirsiniz. Sıkıntılı bir hayat yaşayan bireylerin hiç bir zaman işleri yolunda gitmez. İçinde onu sıkan sıkıntı yüzünden çalışma, iş yapma isteği azalır. Bu sıkıntılar belli bir boyuttan sonra bize keder olarak geri döner ve bunalımlara gireriz. Böyle durumlarda ise tek yardım isteyeceğimiz Allah’tır. Allah’a dua ederek sıkıntılarımızdan kurtulabiliriz. Aşağıda vereceğimiz duayı okuyarak bunu başarabilirsiniz. Bu duayı okuyabildiğiniz kadar okuyun ve abdestli bir şekilde okumaya çalışın. Namazlardan sonra da okursanız daha sevap olacaktır. İşte duamız;

Duanın Okunuşu: Allahümme farice’l-hemmi,kaşife’l-ğammi, mucibe da’veti’l-muttarrine rahmane’d-dünya ve’l-ahırati ve rahimehüma ente terhamüni ferhamni bi-rahmetin tüğnini biha ‘an rahmetin min sivake.
Türkçe Anlamı: Kederleri gideren, sıkıntıları kaldıran, zor durumda kalanların dualarını kabul eden, dünya ve ahretin Rahmanı ve Rahimi olan Allah’ım! Bana ancak sen merhamet edersin, bana Senden başka hiç kimsenin merhametine ihtiyaç duymayacak bir merhamet ihsan eyle. (Hâkim, De’avat, No: 1898)

Bu dua ile sıkıntılarınızı giderebilirsiniz. Allah dualarınızı kabul etsin. AMİN.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Günde 7 Defa Okunacak Dilek Duası

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş