Sebepsizce Bayılan Kişiye Okunacak Dua – Denenmiş

08.10.2023
6.651
Sebepsizce Bayılan Kişiye Okunacak Dua – Denenmiş

Bayılmak bir tür şuur kaybıdır. Kişiler bayıldığı zaman kendini kaybeder. Bu durum psikolojik olarak kişiler aşağıya çekmektedir. Nedensizce bayılma nöbetleri geçiren kişiler sebebi konusunda araştırma yapmalıdır.  Bayılma nedeni bir hastalık olabileceği gibi musallat durumunu da akıllara getirir. Sebepsizce bayılan kişiye okunacak dua çalışması yapılmalıdır. Böylece bayılma nöbetleri giderek azalacaktır.

Bayılma sorunu olan kişiler büyük tehlike altındadır. Çünkü bayılma nöbetinin ne zaman ortaya çıkacağı bilinmemektedir. Bu nedenle kişi bayıldığında ayaktaysa çarpma tehlikesi ile karşı karşıya gelebilmektedir. Bu durum fiziki zararlar verebileceği gibi ani kayıplara da neden olabilir. Bu yüzden bayılma nöbeti için okunacak dua bu kişilerin hayatını kolaylaştıracaktır.

Bayılan Kişiye Muminun Suresi Ayeti

Sürekli bayılan kişiler için bayılma engelleyici dua terkipleri yapılabilmektedir. Duaya istikrarla devam edildiğinde kişiler bayılma durumunun azaldığını fark edecekler. Elbette ki bayılma nedeninin mutlaka belirlenmesi gerekir. Manevi olarak bayılan kimseler duayı okudukça psikolojik açıdan da güçlenecek ve bayılma sorununu aşacaktır.

Ortada hiçbir sebep yokken bayılan kişiler duaya sığınmalıdır. Bazı kişilerde bayılma nedeni psikolojik olabiliyor. Öncelikle bayılmanın tıbbi mi yoksa ruhsal mı olduğu bilinmelidir. Bu sayede kişiler çözüm yoluna daha kolay ulaşacaktır. Bayılma nedeni teşhis edilemiyorsa dualarla Allahtan yardım dilenmelidir. Sebebi belli hastaların bayılmaması adına dua çalışmaları yapmak oldukça yararlı olacaktır. Duanın gücü ve Allah’ın izni ile bayılmalar son bulacaktır.

Sebepsizce Bayılan Kişiye Okunacak Dua

Sebepsizce bayılan kişiye okunacak dua ile yakınınız olan kişi sebepsiz yere devamlı bayılıyorsa bunun tedavisi için okumalıyız. Bu duayı okuyabildiğiniz kadar okuyup, bir suya üflediğinizde o suyu bayılan kişiye içirirseniz Allah’ın izniyle iyileşecektir. Bayılmak çok tehlikeli bir hastalıktır. Bayıldığınız zaman kendinizi kontrol edemezsiniz ve Allah göstermesin başınız bir yere gelir ve kötü hastalıklar ve ya ölümlere sebep olabilir. Bu yüzden böyle hastalığı olan kişileri tedavi etmeden yalnız bırakmamak lazım. Bu duayı okuyarak Allah’tan yardım isteyebilirsiniz. Allah sizin duanıza anında karşılık verecektir.

Bayılma Nöbeti İçin Okunacak Dua

Duanın Okunuşu: Efesahibtüm enne ma halaknaküm abesev ve enneküm ileyna la türceun. FetealellahüTmelikü’k-hakk. La ilahe illa hüve rabbü’l-arşi’l-kerim. Ve men yed’u meallahi ilahen ahara la bürhane lehu bihife innema hisabühü inde rabbih, innehu la yüfhilu’l-kafirun. Ve kul Rabbiğfir verham ve ente hayru’r-rahimin.
Türkçe Anlamı: Ya, siz ancak boş yere yarattığımızı ve sizin hakikaten bize döndürülmiyeceğinizi mi sandınız? Mülk, ancak kendi hakkı olan Allah çok yücedir. O’ndan başka hiçbir ilah yoktur. Arş’ı Kerim’in Rabbidir. Kim Allah ile beraber diğer bir ilah edinir, buna hiçbir delili olmamasına rağmen taparsa, onun hesabı ancak Rabbi nezdindedir. Hakikat şudur ki kafirler korktuklarından emin, umduklarına nail olamayacaklardır. De ki: Ey Rabbim, yarlığa, esirge. Sen acıyanların en hayırlısısın.

Allah ettiğiniz duaları ve kıldığınız namazları kabul etsin. Amin.

YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.