Sebepsizce Bayılan Kişiye Okunacak Dua

07.09.2018
4.365
Sebepsizce Bayılan Kişiye Okunacak Dua

Sebepsizce bayılan kişiye okunacak dua ile yakınınız olan kişi sebepsiz yere devamlı bayılıyorsa bunun tedavisi için okumalıyız. Bu duayı okuyabildiğiniz kadar okuyup, bir suya üflediğinizde o suyu bayılan kişiye içirirseniz Allah’ın izniyle iyileşecektir. Bayılmak çok tehlikeli bir hastalıktır. Bayıldığınız zaman kendinizi kontrol edemezsiniz ve Allah göstermesin başınız bir yere gelir ve kötü hastalıklar ve ya ölümlere sebep olabilir. Bu yüzden böyle hastalığı olan kişileri tedavi etmeden yalnız bırakmamak lazım. Bu duayı okuyarak Allah’tan yardım isteyebilirsiniz. Allah sizin duanıza anında karşılık verecektir.

Duanın Okunuşu: Efesahibtüm enne ma halaknaküm abesev ve enneküm ileyna la türceun. FetealellahüTmelikü’k-hakk. La ilahe illa hüve rabbü’l-arşi’l-kerim. Ve men yed’u meallahi ilahen ahara la bürhane lehu bihife innema hisabühü inde rabbih, innehu la yüfhilu’l-kafirun. Ve kul Rabbiğfir verham ve ente hayru’r-rahimin.
Türkçe Anlamı: Ya, siz ancak boş yere yarattığımızı ve sizin hakikaten bize döndürülmiyeceğinizi mi sandınız? Mülk, ancak kendi hakkı olan Allah çok yücedir. O’ndan başka hiçbir ilah yoktur. Arş’ı Kerim’in Rabbidir. Kim Allah ile beraber diğer bir ilah edinir, buna hiçbir delili olmamasına rağmen taparsa, onun hesabı ancak Rabbi nezdindedir. Hakikat şudur ki kafirler korktuklarından emin, umduklarına nail olamayacaklardır. De ki: Ey Rabbim, yarlığa, esirge. Sen acıyanların en hayırlısısın.

Allah ettiğiniz duaları ve kıldığınız namazları kabul etsin. Amin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Regaip Kandilinde Okunacak Dualar
YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.