Çözümsüz Zamanlarda Çözüm Bulmak İçin Dua

17.05.2023
4.734
Çözümsüz Zamanlarda Çözüm Bulmak İçin Dua

Hayat bazen güllük gülistanlık bazense oldukça meşakkatli bir yoldur. Çözümsüz zamanlarda çözüm bulmak için dua etmek insanlara aniden farklı bir bakış açısı ile çözüm yolu sağlayabilmektedir. İnsanlar birbirinden farklı birçok sorunlar uğraşmaktadır. Bazı sorunlar çıkmaz sokak gibidir. Kişi ne yapsa bir çıkış yolu bulmaktan aciz kalmakta, çaldığı tüm kapılar yüzüne kapanmaktadır.

Böyle durumlarda dua ederek çözümsüz kaldığınız durumlar için Allahtan yardım dileyebilirsiniz. Çözüm yolu kısa süre içinde kendiliğinden gelişecektir. Bazen hiç ummadığınız bir vesile ile kalbinize ferahlık sağlayacaktır. Her şeyin iyi olması için dua etmem çeşitli çözüm yolları sunacaktır. Kişiler çözümsüz işlerinde hayırlısını dileyerek duaya yönelmelidir.

Hayatımı Düzene Sokmak İçin Dua

İşleri yoluna girmek için Esma Hüsna çalışmaları yapmak kişiyi ruhsal açıdan rahatlayacaktır. Çözümsüz sorunlar için yapılan dualar tez zamanda olumlu olarak sonuçlanabilmektedir. Elbette ki derdine derman arayan kişiler duada istikrar sağlamalı ve istemekten vazgeçmemelidir. Bilindiği üzere Allah kullarından istemeyi buyurmuştur. Dua ile en hayırlı olan yol kula bir seçenek olarak verilecektir.

Çözüm yolu bulmak için bazı kişiler duayı özel olarak muska yapıp yanında taşımaktadır. Ancak dua okumak, Allaha yönelmek çok daha önemli ve tesirli olduğunu hatırlatalım. Çözümsüz kaldığınız işlerinizde kendi işinizin yoluna girmesi için kendiniz dua etmelisiniz. Böylece duanız samimi olarak Allahın huzuruna varacaktır. Duanıza cevaben siz farkına bile varmadan çözümsüz kaldığınız konular birer birer çözülecektir.

Çözümsüz Zamanlarda Çözüm Bulmak İçin Dua

Çözümsüz zamanlarda okunacak dua ile çözüm zamanında size çözüm bulmak için Allah’tan yardım isteyebilirsiniz. Her türlü çözüm aşamasında okuyacağınız bu dua çok etkili bir duadır. Bu duayı çözüm aşamasında dara düştüğünüz zaman okuyabilir, hatta bir kağıda duanın okunuşunu yazarak yanınızda taşıyabilirsiniz. Eğer bu duayı okuyacaksanız okuyabildiğiniz kadar içten okuyunuz. İnanarak okunan dualar kabul olacaktır. Allah’ın izniyle hiç beklemediğiniz yerlerden duaya niyet ettiğiniz işiniz çözüme kavuşacaktır.

Duanın Okunuşu:

“Bismillahirrahmanirrahim.

Ilahi bi-ahassi sifatike ve bi-izzi celalike ve bi-a zami esma ike ve bi-ismeti enbi- yaike ve bi-nuri evliyaike ve bi-demi suhedaike es eluke ziyadeten fi’l-ilmi ve tev- beten kable’l-mevti ve rahaten inde’l-mevti ve magfireten bade’l-mevti ve necaten mine’n-nari ve duhulen fi’l-cenneti ve afiyeten fi’d-dünya ve’l-ahirati bi-rahmetike ya erhame’r-rahimin. Ilahi bi-hakki Hüseynin ve ahihi ve ceddihi ve ebihi ve üm- mihi ve benihi hallisni mimma ene fih, bi-rahmetike ya erhame’r-rahimin.”

Türkçe Anlamı:

“Rahman ve Rahim olan Allah’in adiyla.

Ya Rabbi, sifatlarin, yüce saltanatin, en güzel isimlerin yüzü hürmetine, peygamberlerinin temizligi, velilerinin nuru, sehidlerinin kani yüzü hürmetine ilmimi arttir, ölmezden önce tevbe, ölürken rahatlik, öldükten sonra magfiret, cehennemden kurtulus, cennete giris nasib eyle, dünyada da ahirette de afiyet ve huzur ver, ey merhametlilerin merhametlisi, rahmetin yüzü hürmetine duami kabul buyur. Ilahi Hüseyn ve kardesi yüzü hürmetine, dedesi, babasi yüzü hürmetine, anasi ve ogullari yüzü hürmetine beni bulundugum darliktan kurtar, ey merhametlilerin merhametlisi rahmetinle istegimi kabul buyur.”

Allah dualarınızı kabul etsin. Amin. 

YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.