Gözü Rahatsız Olan Kişiler İçin Etkili Dua

Gözü Rahatsız Olan Kişiler İçin Etkili Dua

Göz önemli organlar arasında yer alır. Öyle ki birçok kişi Allah karanlıkta bırakmasın şeklinde dua etmektedir. Duyu organı olan göz sayesinde her işimizi kolayca yapabilmek mümkündür. Gözü rahatsız olan kişiler için etkili dua ile göz işlevini güçlendirmek mümkün olabilmektedir. Bazı göz kusurlarında dua okumak operasyonların çok daha başarılı geçmesinde etkili olabilmektedir.

Kuran-ı Kerimde göz organının şifa bulması adına bir ayet bulunmaktadır. Bu sebeple okunacak duanın göz rahatsızlıklarında büyük etki sağlayacağı şüphesizdir. Göz şifası sağlamak adına görmeyen göz için dua okumak eksiklikleri giderecektir. Elbette ki hiç göremeyen kişilerde bu duayı okuduklarında farklı duyularla algılama potansiyelleri güçlenebilmektedir. Böylelikle göz görmese bile gönül gözlerinin açılması kaçınılmazdır.

Gözleri İyileştiren Dua

Göz günlük hayatımıza güvenli bir şekilde devam etmemizi sağlayan en önemli organlardan biridir. Kuran-ı Kerimde Nur suresindeki 35. ayet okunması ile birlikte göz hastalıklarına şifa olmaktadır. Göz rahatsızlığı çeken kişiler Nur suresi göz duası okuyarak kısa zamanda göz sağlığına kavuşabilirler.

Gözler önemli organlardır. Bu yüzden öncelikle göz kusurunun teşhisi doktorlar tarafından değerlendirilmelidir. Daha sonra şifa ayetleri düzenli olarak göze okunmalıdır. Bu sayede iyileşme süreci hızlanacaktır. Özellikle göz kusurlarından ameliyat geçirecek hastalar gözlerine şifa vermesi için Allaha yönelmelidir. Dua etmek fiziksel ve ruhsal olarak kendinizi daha iyi hissetmenize vesile olacaktır.

Gözü Rahatsız Olan Kişiler İçin Etkili Dua

Gözü rahatsız olan kişiler için etkili dua ile gözünüzde bir ağrı veya başka bir sıkıntınız var ise bu duayı okuyarak anında şifa bulursunuz. Gözleriniz bozuk ve bu sizi rahatsız ediyorsa öncelik bir hekime gidip göz muayenesi olmalısınız. Aynı zamanda bu duayı okuyarak da kendinize şifa olursunuz. Göz çok önemli bir organımızdır. Bu yüzden tedavisini muhakkak yaptırmalıyız. Duamızı ederek Allah’ımızdan şifa isteriz. Bu duayı hasta olan kişi ve ya Onun vekalet ettiği kişi okuyabilir. Abdestli bir şekilde okuyabildiğiniz kadar okumalısınız. En kısa zamanda Allah size şifa verecektir. İşte duamız

Duanın Okunuşu:Allahümme inni es’elüke ve eteveccehü bi-nebiyyike muhammedin nebiyyi’r -rahmeti ya Muhammedi! inni teveccehtü bike ila Rabbifi haceti hazihi U tukda, Allahümme feşeffi’hü fiyye.

Türkçe Anlamı:Allah’ım, rahmet peygamberi nebin Muhammed’e tevessül ederek senden diliyor, Sana yöneliyorum. Ya Muhammed, seni şefi edinip bu hacetim için Rabbime teveccüh ettim. (Ta ki yerine getirilsin). İlahi, hakkımda Habibinin şefaatini kabul buyur.

Allah duanızı kabul etsin.Amin

YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.