Cinlerden Korunmak İçin En Tesirli Dualar (Etkili Dualar)

Cinlerden Korunmak İçin En Tesirli Dualar (Etkili Dualar)

Bilindiği gibi Kuran-ı Kerimde dünya ve ahiret üzerinde yer alan varlıklardan kesin bir dille söz edilmiştir. Cinlerden korunmak için en tesirli dualar hakkında detaylı bir içeirk hazırladık. Bu önemli varlıklardan biride Cin olarak bilinmektedir. Şimdi Cinlerde kendi karakterlerine iyi ve kötü olarak sınıflandırılabilir.  Cinlerin de kendilerine has yaşantıları bulunmaktadır. Bazı durumlarda cinlerin musallat olması söz konusudur. Bu yüzden Cinlerden korunmak için dualar (Etkili Dualar) son derece önemlidir.

Cinler korumasız olduğunuzda, gusül almadığında, Cinleri göremediğinizden sebep bilinçsizce yaşam alanlarına çer çöp attığınızda ve yüksek değerlerde zikirler ve Hüddam duaları okunduğunda hayatınızı değiştiren varlıklardır. Cinler bilinçlice çağrılmakta ve istekleri yaptırmak üzere kontrol edilmektedir. Buda çok tehlikeli olup zamanla korkunç hale dönüşebilir. Cinlerden korunma duaları bu varlıkların tesirinden kurtulabilirsiniz.

Cin duası ile Korunma

Cin duaları ile korunmak mümkündür. Cinler ses ve görüntü ile insanlara cehennemi yaşatabilir. Bazı insanlarda ne yazık ki musallat söz konusudur. Cinler konusunda önemli konulardan biride aşk konusudur. Cinler insanlara âşık olabilen varlıklardır. Bazı cinler büyü ile de insanların hayatına girebilmektedir.

Cinlerden Korunmak İçin Dualar (Etkili Dualar)

Cinlerden Korunmak İçin Dualar (Etkili Dualar)

Cin korunma duası olarak bilinen Cin süresi okumak Cin musallatına tutulmuş hastalar için faydalı olacaktır. Bununla birlikte Nas ve Felak süreleri oldukça önemlidir. Ayrıca kişiler okumalarında Ayetel Kürsi korunma duası yapabilirler. Bazı dualar Cinlere kapı açabilmektedir.  Cinlerden korunmanın farklı yolları bulunmaktadır. Duaların yanı sıra gece dışarı bir şey atmamak özellikle akşam ezanından sonra çok önemlidir.

Cinlerden Korunmak İçin En Tesirli Dua

Cinlerden korunmak için dua etmek en önemli korunma şeklidir. Allah insanları ve cinleri ona kulluk etsin diye yaratmıştır. Peki nedir bu cinler? Cinlerden korkmak onları daha da güçlendirmek demektir. Cinler genelde korkan insanlara görünmesini severler. Bu cinlerin de içlerinde iyileri ve kötüleri vardır. Kötü cinler insanlara rahat vermez ve sıkıntı içinde yaşamalarına sebep olurlar.

Peki cinlerden korunmak için ne yapmalıyız. Her Gün Okunması Gereken Zikirler Allah’a sığınıp dua etmeliyiz. İşte cinlerden kurtaran dualar aşağıdakiler gibidir.

Cinlerden Korunmak İçin Dualar

Cinlerden ve ayrıca büyülerden korunmak için aşağıdaki duaları eksiksiz bir şekilde 21 gün okumanız gerekir. 21. günün sonunda nihayet Allah’ın izniyle cinlerden korunmuş olursunuz.

 1. 99 Adet “Rabbi neccini minel gavmizzalimin”
 2. 99 adet “Rabbenekşif annel azebe inne mü’minün”
 3. 99 adet ” Rabbiğfir veram ve ente hayrurrahimin.”
 4. 99  adet ” Selamün kavlen min rabbir rahim.”
 5. Ayetel Kürsi-Felak ve nas sürelerini okuyabildiğiniz kadar okuyun.

Felak ve Nas sureleri okuyarak kendinizi koruyabilirsiniz. Felak ve Nas surelerinin okunduğu ortamda cinler olmaz. Bu duayı duyan cinler kaçarlar.

Felak Suresi Okunuşu ve Anlamı

Bismillâhi’r-Rahmâni’r-Rahîm.
1- Gul e’ûzu bi-Rabbi’l-felak. 2- Min şerri mâ halak.
3- Ve min şerri ğâsikın izâ vekab.
4- Ve min şerri’n-neffâsâti fi’l-ukad.
5- Ve min şerri hâsidin izâ hased.

Anlamı:

Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın adıyla.
1- De ki: ben, karanlığı yarıp sabahı ortaya çıkaran Rabbe sığınırım,
2- Yarattığı şeylerin şerrinden,
3- Karanlığı çöktüğü zaman gecenin şerrinden,
4- Düğümlere üfleyenlerin şerrinden,
5- Ve hased ettiği zaman hasedçinin şerrinden. (Allah’a sığınırım).

Nas Suresi Okunuşu ve Anlamı

Bismillâhi’r-Rahmâni’r-Rahîm.
1- Gul e’ûzu bi-Rabbi’n-nâs. 2- Meliki’n-nâs.
3- İlâhi’n-nâs.
4- Min şerri’l-vesvâsi’l-hânnâs.
5- Ellezî yuvesvisu fî sudûri’n-nâs.
6- Mine’l-cinneti ve’n-nâs.

Anlamı:

Bismillâhi’r-Rahmâni’r-Rahîm.
1- Gul e’ûzu bi-Rabbi’n-nâs. 2- Meliki’n-nâs.
3- İlâhi’n-nâs.
4- Min şerri’l-vesvâsi’l-hânnâs.
5- Ellezî yuvesvisu fî sudûri’n-nâs.
6- Mine’l-cinneti ve’n-nâs.

Cinlerden Korunmak Ve Büyüleri Bozmak İçin Haftada Bir Okunacak Dua

Cinlerden korunmak için aşağıdaki duaları da ederek korunabiliriz.

 • Yine cinlerden korunabilmek için, ” La ilahe illallahü vahdehü la şerike leh lehülmülkü velehülhamdü vehüve ala külli şeyin kadir” duasını okumak gerekir.
 • Cinlerden korunmak için, Cuma günü henüz seher vaktinde sağ avuç içine Nisa Suresi’nin 99. Ayeti, Vemen yahruc’dan başlanıp rahima’ya kadar yazılarak, yazılan kağıt dil ile yalandıktan sonra yutulur. Bu sayede cinlerden korunmuş olunur.
 • Cinlerden korunmak için bir başka yol, 7 tane zeytin ya da hurma tanesinin üzerine 1 Sübhaneke, 1 Fatiha, 3 İhlas, 1 Kafirun Okunarak taneler yenir. Allah’ın izni ile bu taneler koruyucu olur.
 • Cinlerden korunmak için gün içinde 500 defa ”La havle vela kuvvete illa billah” denmelidir. Bu duaya başlamadan önce ve duayı bitirdikten sonra 100 defa selevat getirilmelidir.
 • Euzü Besmele ile beraber Nas ve Felak Sureleri okunmalıdır.
 • Bir bardak suyun içine Ayetel Kürsi, İhlas, Felak ve Nas Sureleri okunmalıdır. Cinlerden korunmak için bu sudan üç yudum içilerek geri kalanı banyo suyuna katılmalı ve gusül abdesti alınmalıdır.
 • Fatiha, Ayetel Kürsi, Kafirun, İhlas, Felak ve Nas Surelerinin her biri 7 defa hasta kişiye okunarak üflenmelidir. Bu sayede hasta sıkıntılarından ve korkularından kurtulur. Ayrıca bu Sureler tuza okunarak okunan tuzu suyun içine katmak ve tuz eridikten sonra içmek de yararlı olur.
 • Sabah ve akşam olmak kaydı ile 24 defa Estağfirullah denir. Ardından ” Estağfirullah elazim ellzi la ilahe illa hüvel hayyel kayyume ve etubü ileyh.” Denir. Ardından 7 defa Fatiha, 11 defa İhlas ve 33 defa ” Allahümme Salli ve sellim ala seyyidina Muhammed’in ve ala Ali seyyidina Muhammed.”diyerek, Peygamber Efendimizin ve Eshab-ı kiramın ruhlarına hediye edilir. Bu duaların gözü suyu hürmetine Cenab-ı Hak’a şifa bulmak için dua edilir. Bu dualar sabah akşam mutlaka tekrarlanmalıdır.
 • Euzü Besmele ile birlikte Fatiha Suresi okunmalıdır.

Bu duaları okuyarak kendinizi Allah’a teslim etmiş olursunuz. Allah sizi korur. Dualarınızı Allah kabul etsin. Amin

Cinlerden Korunmak İçin Sirke

Bazı kişilere göre sirke cinler üzerinde çok etkilidir cinlerin sirkeyi sevmediği düşünülmektedir. Hatta bu sirkenin cinlere zarar verdiği ve cinle ilgili yapılan büyününde yine bu sirke ile temzilenerek silinmesinin mümkün olduğunu cin büyüsüyle uğraşan kişilerin söylemlerinden bir tanesidir.

YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.