Kabir Azabından Koruyan Dua

06.09.2018
1.110
Kabir Azabından Koruyan Dua

Kabir Azabından korunmak için dua etmeliyiz. Son zamanlarda internette çok araştırılan bir konu olan Kabir azabı hiç bir müslümanın yaşamak istemeyeceği bir azaptır. Kabir, iman ve salih amel sahipleri için Cennet bahçelerinden bir bahçe; kâfirler için de Cehennem çukurlarından bir çukurdur. Kabir azabından korunmak için, Dua etmeliyiz. Şüphesiz kabirde herkesin azabı aynı olmayacaktır. Ve kimin ne şekilde azap çekeceğini de en iyi bilen Allah’tır.

Kabir azabı iki kısımdır:

1) Devamlı olan: Bu, kâfirlerin ve mü’minlerden bazı günahı çok olan günahkârların azabıdır. Ve kıyamet gününe kadar hiç kesilmeden devam edecektir.

2) Devamlı olmayan: Bu da günahkâr mü’minlerden bazı günahı az olanların azabıdır ki, bunlar suçları miktarı azap gördükten sonra, yahut bir dua veya sadaka… vs. ile ya da sırf Allah’ın dilemesiyle onlardan azap kaldırılır.(44)

Kabir Azabından kurtulmak ve korunmak için bu duayı okursanız Allah’ım duanızı kabul edecektir.

Okunuşu: Allahümme inni euzü bike mine’l-küfri ue’I-fakri ve azabi’l-kabri.
Türkçe Anlamı: Allah’ım! Küfürden, fakirlikten ve kabir azabından Sana sığınırım.

Bu duayı namazlarınızdan sonra okuyabildiğiniz kadar okuyunuz. Allah duanızı kabul etsin. Amin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Öğrenciler İçin Dersleri Anlama Duası
YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.