Duaların Kabulü İçin Sabah-Akşam Okunacak Dua

31.10.2023
3.054
Duaların Kabulü İçin Sabah-Akşam Okunacak Dua

Dualarınızın kabul olması için dua. Bu vereceğimiz duayı okuyarak dilediğiniz bir dileği veya ettiğiniz duaları kabul olması için okuyabilirsiniz. Bu dua çok etkili bir dilek duası  olarak da geçmektedir.

Sizlerde bu duayı her namaz sonrası her gün en az 5 kere okursanız dileğiniz ve ya ettiğiniz dualar Allah’ın izniyle kabul olacaktır. İşte bu etkili dua :

Duanın Okunuşu

“Allahümme sali  alâ seyyidinâ Muhammedin fil evveline ve salli alâ seyyidinâ Muhammedin fil âhirine ve salli alâ  seyyidina Muhammedin fil mürseline ve salli alâ seyyidinâ  Muhammedin fil melei  alâ  ilâ yevmid din.”

Türkçe Anlamı

“Ey Allah’ım! Öncekiler içinde Efendimiz Muhammed’e(s.a.v) rahmet et.Sonrakiler içinde Muhammed (s.a.v)’e rahmet et.Nebiler içinde Muhammed (s.a.v)’e rahmet et.Mele-i A’lâ da  Kıyamete kadar Muhammed (s.a.v)’e rahmet et.Allah’ım! Muhammed (s.a.v)’e vesile,fazilet,şeref ve büyük derece lütfeyle.”

Sabah ve akşam bu salavatı (5) defa okuyanın günahları dökülür,hataları bağışlanır,sevinci daim olur,duaları kabul edilir.Düşmanlarına karşı yardım görür.Allah erleri arasına karışır. Allah kabul etsin. Amin.

YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.