Çözüme Ulaşmak İçin Okunacak Dua – Sıkıntı Duası

27.01.2023
2.755
Çözüme Ulaşmak İçin Okunacak Dua – Sıkıntı Duası

Hayat şartlarında her insan için ayrı sorunlar vardır. Bu sorunların bazıları küçük bazıları da çözümsüz gibi görünen büyük sorunlardır. Allah derdin yanı sıra dermanını da aynı anda vermektedir. Her sorunun bir çözümü vardır. Ancak çözüm yolunu fark etmek veya çıkış yolu bulmak bazen zaman alabilmektedir. Çözüme ulaşmak için okunacak dua sayesinde kısa zamanda mutlu sona ermek mümkündür.

Problemler karşısında kimi zaman kendimizi çok çaresiz hissedebiliriz. Böyle durumlarda Allah’a yönelmek ve yardım dilemek önemli olacaktır. İslam Şeyhlerinden Ahmed Zıyâeddîn bütün sıkıntıları gideren dua tavsiyesi oldukça etkili olacaktır. Hayrınıza olacak duaların kabulü için temiz bir kalple niyet edilerek dua okuması yapılmalıdır.

Sıkıntı Anında Okunacak Dua

Çözümsüz gibi görünen sorunlar büyük sıkıntı yaratmaktadır. İnsanlar çaresizlik karşısında her geçen biraz daha tükenmektedir. Elbette ki kendinizi çaresiz hissettiğinizde zor durumlarda okunacak en tesirli dua ile tekrardan ayağa kalkabilirsiniz. Dua ederken zaman beklentisi içine girmeden sadece dua etmeye odaklanmak önemli olacaktır.

Herkesin sorunu farklıdır. Bu sebeple bazı kişilerin sorunları kısa zamanda çözümlenirken bazı kişiler aşama aşama çözüm yolunu bulacaktır. Duaya inanarak okuyan kimseler zaman içinde sorunun artık sorun olmaktan çıktığını göreceklerdir. Çözüme ulaştıran dualar her türlü soruna yönelik okunabilir.  Dua ile birlikte sağlık, eğitim, kariyer, aile sorunları için çözüm yolu arayanlar Allah’ın izni ile feraha çıkarlar.

Peygamber Efendimiz Daraldığında Hangi Duayı Okurdu?

Çözüme ulaşmak için okunacak duayı okuyarak yaptığınız ve ya yapacağınız işlerde hızlı ve helal bir şekilde çözüme kavuşmuş olursunuz. Çok istediğiniz bir işiniz var, ve bu işi uzun zamandır çözmekte zorlanıyorsunuz. Bu duayı okuyarak Allah’a dua ederseniz , Allah’ın izniyle çözülecek olan işiniz hiç anlamadığınız kadar hızlı bir şekilde çözülebilmektedir. Araba almak isteyen, ev almak isteyen kişilerde bu duayı okuyabildiği kadar okumalıdır. Dua ederken abdest alıp sessiz bir yere oturmanız gerekir. Eğer bir namaz sonrası okuma yapacaksanız namazınız biter bitmez bu duayı okuyabilir Allah’a dua edebilirsiniz. Allah bütün duaları kabul edecektir.

Okunuşu: Bismillahirrahmanirrahim. İlahi bi-ahassi sıfatike ve bi-izzi celalike ve bi-a’zami esma’ike ve bi-ısmeti enbiyaike ve bi-nuri evliyoike ve bi-demi şuhedaike es’eluke ziyadeten fi’l-ilmi ve tevbeten kable’l-mevti ve rahaten inde’l-mevti ve mağfireten ba’de’l-mevti ve necaten mine’n-nari ve duhulerı fi’l-cenneti ve afiyeten fi’d-dünya ve’l-ahirati bi-rahmetike ya erhame’r-rahimin. İlahi bi-hakki Hüseynin ve ahihi ve ceddihi ve ebihi ve ümmihi ve benihi hallisni mimma enefih, bi-rahmetike ya erhame’r-rahimin.

Anlamı: Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla. Ya Rabbi, sıfatların, yüce saltanatın, en güzel isimlerin yüzü hürmetine, peygamberlerinin temizliği, velilerinin nuru, şehidlerinin kanı yüzü hürmetine ilmimi arttır, ölmezden önce tevbe, ölürken rahatlık, öldükten sonra mağfiret, cehennemden kurtuluş, cennete giriş nasib eyle, dünyada da ahirette de afiyet ve huzur ver, ey merhametlilerin merhametlisi, rahmetin yüzü hürmetine duamı kabul buyur. İlahi Hüseyn ve kardeşi yüzü hürmetine, dedesi, babası yüzü hürmetine, anası ve oğulları yüzü hürmetine beni bulunduğum darlıktan kurtar, ey merhametlilerin merhametlisi rahmetinle isteğimi kabul buyur.

YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.