Çözüme Ulaşmak İçin Okunacak Dua

05.09.2018
852
Çözüme Ulaşmak İçin Okunacak Dua

Çözüme ulaşmak için okunacak duayı okuyarak yaptığınız ve ya yapacağınız işlerde hızlı ve helal bir şekilde çözüme kavuşmuş olursunuz. Çok istediğiniz bir işiniz var, ve bu işi uzun zamandır çözmekte zorlanıyorsunuz. Bu duayı okuyarak Allah’a dua ederseniz , Allah’ın izniyle çözülecek olan işiniz hiç anlamadığınız kadar hızlı bir şekilde çözülebilmektedir. Araba almak isteyen, ev almak isteyen kişilerde bu duayı okuyabildiği kadar okumalıdır. Dua ederken abdest alıp sessiz bir yere oturmanız gerekir. Eğer bir namaz sonrası okuma yapacaksanız namazınız biter bitmez bu duayı okuyabilir Allah’a dua edebilirsiniz. Allah bütün duaları kabul edecektir.

Okunuşu: Bismillahirrahmanirrahim. İlahi bi-ahassi sıfatike ve bi-izzi celalike ve bi-a’zami esma’ike ve bi-ısmeti enbiyaike ve bi-nuri evliyoike ve bi-demi şuhedaike es’eluke ziyadeten fi’l-ilmi ve tevbeten kable’l-mevti ve rahaten inde’l-mevti ve mağfireten ba’de’l-mevti ve necaten mine’n-nari ve duhulerı fi’l-cenneti ve afiyeten fi’d-dünya ve’l-ahirati bi-rahmetike ya erhame’r-rahimin. İlahi bi-hakki Hüseynin ve ahihi ve ceddihi ve ebihi ve ümmihi ve benihi hallisni mimma enefih, bi-rahmetike ya erhame’r-rahimin.
Anlamı: Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla. Ya Rabbi, sıfatların, yüce saltanatın, en güzel isimlerin yüzü hürmetine, peygamberlerinin temizliği, velilerinin nuru, şehidlerinin kanı yüzü hürmetine ilmimi arttır, ölmezden önce tevbe, ölürken rahatlık, öldükten sonra mağfiret, cehennemden kurtuluş, cennete giriş nasib eyle, dünyada da ahirette de afiyet ve huzur ver, ey merhametlilerin merhametlisi, rahmetin yüzü hürmetine duamı kabul buyur. İlahi Hüseyn ve kardeşi yüzü hürmetine, dedesi, babası yüzü hürmetine, anası ve oğulları yüzü hürmetine beni bulunduğum darlıktan kurtar, ey merhametlilerin merhametlisi rahmetinle isteğimi kabul buyur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Kunut Duaları ve Faziletleri
YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.