Bir Malın Hızlı Satılması İçin Okunacak Dua

08.10.2023
11.982
Bir Malın Hızlı Satılması İçin Okunacak Dua

Elinizde olan ev, araba, eşya, mülk ve benzeri gibi eşyaların ve mülklerin hayırlı bir şekilde satılması, satan ve alan kişiye hayır getirmesi ve bu konuda daha iyi kapıların açılmasını dilemek son derece normaldir. Özellikle de satmak istediğiniz mal için alıcı taleplerinin ortaya çıkmıyor olması zaman zaman mülk sahiplerini rahatsız edebilir.

İşte bu konuda Bir Malın Hızlı Satılması İçin Okunacak Dua olarak okuyabileceğiniz ve satmak istediğiniz mal ile ilgili hayırlı adımları atabileceğinizi belirtmek önemlidir. Dinimizde her türlü hayırlı işler için kullanılabilecek bazı özel dualar vardır. İşte bu durumda malınızın hayırlı bir şekilde satılması, kalan paranın ya da ederinin sizlere hayır getirmesi ve sıkışık durumlardan kurtulmanız için işte dua okumayı düşünebilir ve bu durumda da oldukça olumlu ve hayırlı geleceklere doğru adım atabilirsiniz.

 Bir Malın Satılması İçin Dua

Elinizde sahip olduğunuz ev, eşya, araba, mülk ve benzeri değerli malların satışa çıkması önemli bir konudur. Ancak zaman zaman bir eşyanın el değiştirmesi için gerekli olan kısmet kapılarının kapalı olması, satış zamanının gelmesi ya da satışın önündeki engeller nedeni ile satış yapamayabilirsiniz. Bir malın satılamaması, sahipliğinde bulunan kişiler için zor durumları yaratabilmektedir. İşte bu durumda Bir malın satılması için dua okumayı düşünebilir ve bu konuda hayırlı kapıların açılması için dualarınızı seslendirebilirsiniz.

 

 Kuranda Bir Malın Satılması İçin Dua

Kitabımız Kur’an’ı Kerim’de her türlü hayırlı işler için bir dua bulunur. Bizlerin kılavuzu olan ve yaşam yolculuğumuzdaki en önemli rehberliği üstelenen kitabımızda bulunan Kuranda bir malın satilmasi için dua sizlere malınızın hayırlı bir şekilde satılması için dua okuyabilirsiniz. Özellikle bu konuda Esma okumayı deneyebilir ya da satmak istediğiniz malın içine Esma’ları yazarak dua okumayı düşünebilirsiniz. Bu konuda özellikle de Şahmaran duasını okumanın etkili olacağına dair ilmi yorumlar bulunur.

 Bir Malın Satılması İçin Okunacak Dua

Bir malınızın hayırlı bir şekilde satılabilmesi için dua okumak en etkili yöntemlerden biridir. Çünkü sahip olduğunuz malın hayırlı bir şekilde satılması, bunun yanında Bir malın satılması için okunacak dua için Şahmaran duasını 11 gün boyunca ikindi namazından sonra 7 defa okumak sizlere malınızın satılması konusunda yardımcı olabilecektir.

 Bir Malın Tez Satılması İçin Dua

Sahip olduğunuz malın hayırlı bir şekilde satılması için Şahmaran suresinden başka bir de Duha suresini de okumak isteyebilirsiniz. Bu konuda Bir malın tez satılması için Dua okumak istediğinize Duha suresini malın üzerine 7 defa okumanız gerekebilir. Ayrıca Duha suresinden sonra Fil suresini de 7 defa okumanız gerekir. Bu sayede Allah’ın izni sayesinde kısa zamanda hayırlı bir şekilde malınız satılır.

 Bir Malın Tez Satılması İçin Esmaül Hüsna

Bilindiği gibi Esmalar, yalnızca bir malın satılması ya da hızlı satılmasının ötesinde hemen her konu için etkilidir. Bu nedenle malınızın hızlı bir şekilde satılması için “Bismillahi ya Kahhuru ya Settaru. Bismillahi ya Azizü ya Celilü ya Cemilü ya Celilü ya Azizü ya Evveli ya Ahiru ya Zahii ya Batınu ya ALLAH ya Allah rahmetike ya erhamerrahimin” esmalarını okuyabilirsiniz. Bir malın tez satılması için Esmaül Hüsna olarak bu Esmaları kullanabilir ve malınızın hayırlı bir şekilde satılması için bu niyetlerinizi dilemeniz gereklidir.

Bir Eşyanın Satılması İçin Okunacak Dua

İnsanlar, zaman zaman sahip oldukları ev, mülk, eşya, araba ve benzeri gibi satmak istedikleri eşyalarda bazı engeller ile karşılaşabilirler. Müşteri çıkmaması, talip olmaması ya da kısmetinin kapalı olması gibi nedenlerden dolayı eşya satışınız gerçekleşmiyor olabilir. İşte bu nedenle Bir eşyanın satılması için okunacak dua olarak Duha suresi, Zariyat, Fil suresi ya da Şahmaran sureleri okunabilir. Özellikle bu sureler, satılmak istenen eşyalar üzerinde okunup ya da kağıda yazılıp eşyanın içine bırakılırsa, Allah’ın izni ile kısa bir zaman içinde satılması gerçekleşir.

Bir Şeyin Satılması İçin Dua

Satmak istediğiniz mallarınız yalnızca taşınmayan mülk ya da ağır pahalı bir mülk olmayabilir. Eşyanızın özelliği ya da içeriği fark etmeden satmak istediğinizde yeteri kadar müşteri çıkmıyor ya da satış için gerekli olan işlemleri bir türlü gerçekleştiremiyor olabilirsiniz. Zaman zaman eşyanın kısmeti de kapalı olabilmektedir. İşte bu nedenle Bir şeyin satılması için dua olarak Duha suresi, Zariyat, Fil suresi ya da Şahmaran surelerini okuyabilir ve bu sureleri okurken aynı zamanda niyetinizi alabilirsiniz.

Mal Satma Duası

Mallarınızın hayırlı ve de hızlı bir şekilde satılabilmesi için manevi olarak edilebilecek dualar bulunmaktadır. Mal satma duası okuyarak elinizde bulunan ev, araba, arsa ya da mülk gibi değerli bir malı satmak istiyorsunuz ve satış işlemlerini başlattınız. Ancak malınız için satış ilanı verdikten sonra alıcı çıkmıyorsa dualardan yardım almanız makul olabilir. Bu sayede malınızın tez elden hemen satışı hakkında yardımcı olabilir ve kısmetinizin kısa zamanda açılmasına dair dua edebilirsiniz. Allah’ın izniyle bu dualardan sonra tez elden malınız satılacaktır.

Satılmayan Malı Satma Duası

Eşyalarınızın, mallarınızın ya da mülk olarak değerli mülklerinizin satışa çıkmasının ardından satılmaması gibi durumlar söz konusu olabilir. İşte hemen her işimizin hayırlı bir şekilde devam edebilmesi için her zaman niyet ettiğimiz iş aslında hayırlı adımların atılması ve ardından işlerin hızla çözülmesidir. İşte bu durumda Satilmayan mali satma duasi olarak Duha suresi, Zariyat, Fil suresi ya da Şahmaran ayetleri okunarak ve bu duaları da belirli gün ve sayıda okursanız, kısa zamanda kısmetlerin açıldığını sizler de görebilirsiniz.

Satılmayan Mal İçin Dua

Satılmayan eşyalarınız ya da mallarınız için üzülmeniz ya da bu konuda dertlenmeniz zaman zaman sizleri gereğinden fazla üzebilir. İşte Satılmayan mal için dua etmek istediğinizde Duha, Zariyat suresi, Fil suresi ya da Şahmaran surelerini okumayı düşünebilirsiniz. Özellikle bu konuda mal sahiplerinin satmak istedikleri malları için malların üzerine okuyarak, kağıda yazıp mallarına bırakmaları ya da 7 gün üst üste suya okuyarak niyetlerini iyi ve de temiz bir şekilde aldıktan sonra gerekli adımlarınızı hemen atabilirsiniz.

İnnallahe Hüver Rezzaku Zul Kuvvetil Metin Cübbeli Ahmet Hoca

Mallarınızı satmak istiyor hatta maddi olarak darda oluyor olabilirsiniz. Bu sıkıntılar içinde maddi olarak sorunlar yaşadığınız durumda malınızı satmak, satış sonrasında maddi olarak rahatlamak ya da borcunuzu kapatmak istiyor olabilirsiniz. Ancak zaman zaman malların kısmeti kapalı olabilir, müşteri çıkmıyor olabilir. Bu durumda mal sahiplerinin hevesi kırılabilir ya da manevi olarak sıkıntılar büyüyebilir.

İşte bu durumda İnnallahe hüver rezzaku zul kuvvetil metin Cübbeli Ahmet Hoca okunarak malınızın hayırlı ve de hızlı şekilde satılması sayesinde hem rızkınızın arttığını hem de malınızın hızlı bir şekilde satılması ile ilgili girişimlerde bulunabilirsiniz. Gerekli duaları ve esmaları olması gerektiği gibi okuyarak ve niyetlerinizi temiz bir şekilde alarak, malınızın hızlı ve de hayırlı bir şekilde satılmasına vesile olabilirsiniz. Eşyanızın size de alacak kişiye de hayırlı gelmesini bu şekilde düşünebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Erhan
Ben Erhan. Dinimiz hakkında araştırma yapmayı severim ve kendi öğrendiğim faydalı bilgileri siz kardeşlerimle de paylaşmaktan memnun olurum. Bana destek olmak için konularıma yorum yapabilirsiniz. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.