Cezaevinden Çıkmak İçin Yakınlarının Yapacağı Dua

Cezaevinden Çıkmak İçin Yakınlarının Yapacağı Dua

Cezaevi bir insanın yaşayabileceği en korkunç yerlerden biridir. Cezaevinden çıkmak için yakınlarının yapacağı dua çok kıymetlidir. Birçok insan suçsuz olduğu halde cezaevinin soğuk parmaklıkları ardında kalmaktadır. Eşinden, ailesinden en önemlisi de çocuklarından ayrı kalmaktadır. Cezaevi ortamı gereği oldukça acımasızdır. Bu yüzden masum insanların ezilmesine sebep olmaktadır. Cezaevinden selametle kurtulmak için okunacak dualar kişinin cezasının sonlanmasına neden olacaktır.

Cezaevinden Kurtulmak İçin Okunacak Dua

Elbette ki gerçek suçlular yaptıklarının bedelini ödemeden cezaevinden çıkması uygun değildir. Cezaevinden çıkmak için hangi dualar okunmalı sıklıkla sorulan sorular arasındadır. Hapishane suçlu insanların bulunduğu bir yerdir. Ancak bazen adalet şaşmakta ve masum insanlarda hiç yoktan cezalandırılmaktadır. Cezaevine girmiş kişilerin çıkması için yapılacak dua ve zikirler düzenli olarak yapıldığında kişinin beraat etmesi kaçınılmaz olacaktır. Temiz niyetle edilen hiçbir dua geri çevrilmez. Allah izin verirse cezaevi kapalıları masum insanlara birdenbire açılır.

  • Fetih suresi dileklerin gerçekleşmesinde etkilidir. Bu yüzden cezaevine giren kimseler tarafından 33 kere okunursa beraati gerçekleşir.
  • İhlas süreside cezaevinden çıkmak için mucizeler yaratır. Ancak beraat etmek için ihlas suresi 1000 kere okunması gerekmektedir. Çıkana kadar 1000 kere ihlas süresi okumak hem sevap hem de kurtuluşun anahtarıdır.
  • Yusuf suresinin 100. Ayeti de cezaevinden çıkmak için okunana dualar arasındadır. Kapı duası olarakta adlandırılan ayet okunduğundan kişinin önüne sınırsız olasılıklar açılır.
Cezaevinden Çıkmak İçin Okunacak Dua

Cezaevinden Çıkmak İçin Okunacak Dua

Hapisten Kurtulmak İçin Okunacak Esma Hüsna

Hapisten kurtulmak için okunacak Esma Hüsna düzenli olarak okunmalıdır. Esma hüsnanın tamamı okunabileceği gibi belirli esmalarla da dört duvar olan cezaevinden kurtulmak mümkündür. Ancak esmalar her zaman için belirtilen sayılarda ve istikrarla okunması gerekir. Cezaevinde bulunan kişinin kendisi de esma zikredebileceği gibi yakınları da onun selameti için esma okuyabilir. Hapishane alışılabilecek veya uyum sağlanabilecek bir yer değildir. Suçluların olduğu, sürekli diken üzerinde yaşanan bir ıslahevidir.

Özellikle masum insanların haketmediği bir cezayı alması, sevdiklerinden uzak yaşaması hiç adaletli değildir. Ne yazık ki bugün pek çok nedenden ötürü suçsuz insanlar suçluların kirli oyunlarına yenik düşerek cezaevinde yatmaktadır.  Hapiste olan kişiler abdestli olarak önce tövbe istiğfar etmeli sonra Allah’ın güzel isimleri ile Allah’a yalvarmalıdır. Allah nasip ederse dualarının karşılığı olarak özgürlüğüne kavuşur.

  • Ya Cebbar esması cezaevinde olan kişiler ve yakınları tarafından zikredilirse kısa sürede beraat gerçekleşir. Ya Cebbar zikri 206 ve katları şeklinde okunabilmektedir.
  • Ya Latif esması da 129 kere okunduğu takdirde davaların hayırlarla sonuçlanmana neden olmaktadır.

Eşimin Cezaevinden Çıkması İçin Okunacak Dua

Eşimin cezaevinden çıkması için okunacak dua terkipleri sıklıkla sorulmaktadır. Ceza kesinleşmişse ve kişinin aleyhine pek çok kanıt varsa ancak kişi masum ve günahsızsa duaya sığınmak oldukça akıllıca olacaktır. Kişinin suçsuzluğunu kanıtlamak ve aklanması adına eşi veya kan bağı olan kişilerin dua etmesi önem taşır.  Sonuç itibari ile cezaevinde olan içinde dışardakiler içinde zaman zor geçmektedir. Dua etmek, özgürlüğü elde etmek adına en güzel çıkış yoludur.

“Kul limen ma fis semavati vel ard, kul lillah, ketebe ala nefsihir rahmeh, le yecmeannekum ila yevmil kıyameti la reybe fih, ellezine hasiru enfusehum fe hum la yu’minun.” Enam 12

“Ve edhalnahum fi rahmetina, innehum mines salihin” Enbiya 86

Eşi ceza evinde olan kişiler Allah’tan kurtuluş isteyerek dua etmekten vazgeçmemelidir. Dua ile yoluna girmeyecek hiçbir şey yoktur. Allah’a güvenerek edilen dualar asla geri çevrilmez. Masum olan bir insan dualar sayesinde kısa zaman içerisinde cezaevinden kurtulacaktır. Ancak bu süreçte duaların sürekli olarak okunması gerekir. Duada istikrar dileklerin oluşumunu sağlamaktadır.

Mutlaka okumalısınız Psikolojik ve Manevi Sıkıntılar için Okunacak Dualar

Ayetel Kürsi duası 170 kere istikrarla okunduğunda hapis cezası almış eşiniz kurtuluşa erecektir. Bununla birlikte Enbiya süresinin 86. Ayeti kerimesi eşinizin veya sevgilinizin cezaevinden kurtuluşunu sağlayan etkili dualardandır.  Enam suresinin 12. Ayeti dava sonucunun olumlu olması için önem taşımaktadır. Beraat oluşması için Allah’ın yardımı çok önemlidir. Bu sebeple duaları sığınmak özgürlüğün ve kurtuluşun tek çıkar yoludur.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.