Arabaya Binerken Okunacak Dua Ve Anlamı

28.06.2023
696
Arabaya Binerken Okunacak Dua Ve Anlamı

Yolculuğa çıkarkan arabaya binerken okunacak dua arayanlar için faydalı bir içeirk hazırladık. Değerli kardeşlerim sizlerde araç kullanmadan önce veya bir yere gitmeden önce bu güzel duayı okuyabilirsiniz.

Arabaya Binerken Okunacak Dua

Sizlerde bu duayı her arabaya binmeden önce okursanı büyük sevap kazanırsınız.

Arabaya Binerken Okunacak Dua Okunuşu:

“Subhanellezî sehhara lenâ hazâ ve mâ künnâ lehû mukrinîn. Ve innâ ilâ Rabbinâ le münkali-bûn.”

Arabaya Binerken Okunacak Dua Mânası:

“Hiç de lâyık olmadığımız halde bize bunu müsahhar kılan Allah’ı tesbîh ederim.” (Zuhruf sûresi, 13) diyen kimse, bu bineğinden inmeden ölürse şehîd olarak ölmüş olur.”

Güvenli Bir Yolculuk İçin Okunması Gereken Dua

Arabaya binerken, güvenli bir seyahat için aşağıdaki duayı okuyabilirsiniz:

“Bismillahirrahmanirrahim. Allah’ım, Senin adınla başlarım, Senin adınla biterim. Yolculuğumda beni koru ve gözet. Araçta ve trafiğin içinde her türlü tehlikeden uzak tut. Yolculuğum boyunca sakinliği, dikkati ve sabrı bana ver. Sürüşümde hata yapmamam için bana yardım et. Ben ve beraberimde olanlar için güvenli bir yolculuk dilerim. Amin.”

Seyahatlerinizde güvenliği ve beladan uzak olmayu dilemek amacıyla okunan bir duadır. Yolculuk sırasında, sürücü ve yolcuların güvende olmasını temenni eder ve Allah’tan yardım ve koruma talep eder.

Yeni Araba Alana Dua

Yeni bir araba alındığında, şükür ve bereket için aşağıdaki duayı okuyabilirsiniz.

“Allah’ım, Sana şükürler olsun! Yeni bir araba alma fırsatı verdiğin için sana minnettarım. Bu araçla hayatımızı kolaylaştıracak, bize güvenli ve konforlu bir ulaşım sağlayacak olan Rabbim, senden bereket ve huzur diliyorum.

Bu araç, bizim için sadece birer vasıta olmasının ötesinde, ailemizle birlikte geçirdiğimiz güzel anıları da simgeleyecek. Allah’ım, bize bu lütfu verdiğin için sana teşekkür ederiz.

Bu araçla seyahatlerimizde, her zaman senin rızanı gözeterek, dikkatli ve sorumlu bir şekilde hareket edebilmeyi diliyoruz. Bu aracın bize sağlık, huzur ve güvenlik getirmesini niyaz ediyoruz. Rahmetinle bizi koru ve yardım et. Tüm yolculuklarımızda bize güvenli ve bereketli bir seyahat nasip eyle. Amin.”

Allah’a şükür ifade etmek, araçtan bereket ve huzur dilemek, seyahatlerde güvenlik ve refah için yardım talep etmek amacıyla okunabilir.

YAZAR BİLGİSİ
Gizem
Dinimiz hakkında aslında ne kadarda az şey bildiğimizin farkında mıyız? Gelin hep birlikte bilgi açığımızı kapatalım. Araştırma yaptığım konularda edindiğim bilgileri sizlere de aktaracağım.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.