Ahiret Aleminin Hayırlı Olmasını İsteme Duası

Ahiret Aleminin Hayırlı Olmasını İsteme Duası

Bilindiği üzere dünyada var olan tüm canlılar ölümle yüzleşecektir. Dünya hayatı bittikten sonra kişiler ahiret âlemine intikal ederler. Kişiler dünya hayatındaki tutumları ile birlikte ahiret hayatına hazırlanırlar. Bu yüzden günahların ve sevapların karşılığı olarak cennet ve cehennem bulunur. Ahiret aleminin hayırlı olmasını isteme duası çok önemlidir. Ömrümüz el verdiğince hayırlı bir ölüm ve ahiret dilemeliyiz.

Kişiler öldükten sonra dua edemezler. Bu yüzden dua dünya hayatında sıklıkla yapılmalıdır. Özellikle ahirette huzur bulmak, nurlar içinde bulunmak ve ahiret nimetlerinden yararlanabilmek adına dua etmek oldukça yararlı olacaktır. Geleceğin hayırlı olması için dua okumak çok kıymetlidir. Ahiret hayatının hayırlı olması açısından bugünden duaya başlamak oldukça etkili olacaktır.

Ahirette Güzellik Dilemek

Ahiret hayatının cennet olmasını isteyen kişiler dua ile gelecekteki yerini hazırlamalıdır. Dua ile kişi doğru yolda davranış sergileyerek ahirete hazırlanabilir. Hayırlısını isteme duası ile kişiler her şey için hayır dilerler. Dünyada da ahirette de iyilik güzellik istemek çok önemlidir. Bu yüzden kul olarak bizler dünyada nasıl nimetler istiyorsak ahiret içinde aynı şekilde istemeliyiz.

Hayırlı bir ahiret hayatı dünyadan çok daha önemlidir. Yapacağınız her dua abdestli olarak okunmalıdır. Bunun yanı sıra duada süreklilik önem taşır. Elbette ki ahiret aleminde iyilik ve güzellik istiyorsak dünya hayatında da davranışlarımıza özen göstermeliyiz. Sadece dua okumak ile ahiret kazanılmaz. Kişiler ahirete uygun davranışlar sergilemelidir.

Ahiret Aleminin Hayırlı Olmasını İsteme Duası

Ahiret hayatının hayırlı olmasını isteme duası ile ahiret hayatında da her şeyin iyi olmasını isteyebilirsiniz. Bu dünya geçici bir yaşamdır. Asıl yaşam ahiret hayatında olacaktır. Bu yüzden Ahirette de güzel şeyler hayırlı şeylerle karşılaşmak istiyorsanız bu duayı okumanızı öneririz. Bu duayı ederken abdestli bir şekilde ve okuyabildiğiniz kadar okuyunuz. İnanarak okunan dualar kabul olacaktır. Allah’ın izniyle ahiret hayatınız yani bu dünyadan öldükten sonra her şeyin hayırlısı ile karşılaşacaksınızdır. İşte dua ;

Duanın Okunuşu:“Allahümme inna nes’elüke mucibati rahmetike ve azaime megfi- ratike ve’s-selamete min külli ismin ve’l-ganimete min külli birrin ve’l-fevze bi’l- cenneti ve’n-necate bi-avnike mine’n-nar.”

Türkçe Anlamı:“Allah’im! Rahmetinin gereklerini, magfiretinin sürekliligini, her türlü günahtan uzak ve salim olmayi, her türlü iyilik ve nimetleri, cennete girerek felaha ermeyi, yardiminla cehennem atesinden kurtulmayi istiyorum.” (Hakim, De’avat, No: 1925)

Allah dualarınızı kabul etsin. Amin.

YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.