Allah ve Resulünü Sevme Duası

29.04.2023
1.579
Allah ve Resulünü Sevme Duası

Allah ve peygamber aşkını kuvvetlendirmek için dua okumak büyük sevaptır. Allah ve resulünü sevme duası yaparak yaratıcımızı ve onun elçisi peygamberimize sevgimiz giderek artar. Allaha olan bağlılığımızı ve sevgimizi göstermek adına ibadetlerimize yönelmek, peygamberimize sürekli salavat getirmek oldukça önemlidir. Allah sevgimizi güçlendirmek adına dua okuyarak sevaplarımızı da çoğaltabiliriz.

Allah sevgisi için esma zikri de oldukça etkilidir. Bunun için Allah’ın seven ve sevilen adı Ya Vedüd oldukça yararlı olacaktır. Peygamberimiz (S.A.V) için salavat getirmekte şefaat açısından oldukça önemlidir. Sevgimizi dünyada gösterebilmek adına Allaha karşı görevlerimizi ihmal etmemeli, sıkça anmalı Allah’ın birliğine ve tek oluşunu zikretmeliyiz.

Allah Sevgisini Arttıran Zikir

Allaha ve peygambere olan sevgimizi gönülden dile getirmek için namaz sonrasında zikir çekmek oldukça yararlı olacaktır. Okuduğumuz dualar sevgimizi pekiştirirken Allah’ın sevgisini kazanmamıza da yardımcı olacaktır. Allah’ın rızasını kazanmak için Esma Hüsna okumakta oldukça etkili olacaktır. Allah aşkının pekişmesi için dua etmek oldukça önemlidir.

Kalbe Allah sevgisini aşılamak için sadece kendimize değil eşimizi ve çocuklarımızı da dua etmeye yöneltmeliyiz. Allah sevgisini güçlü kılmak için okunacak olan dualar sürekli olarak okunmalı, okundukça farkındalığımızda güçlenmelidir. Sonuç itibari ile bu dünyada ki tüm sevgiler tükenir ancak Allaha olan aşkımız her zaman baki kalacaktır. Çocuklarımıza da küçük yaşlardan itibaren Allah ve peygamber sevgisi aşılanmalıdır.

Allah ve Resulünü Sevme Duası

Allah ve Resulünü sevme duası ile Allah ve resulü ile aramızdaki bağı daha da kuvvetlendiririz. Zaten Allah’ı ve Peygamberimizi seviyorsak onlar için devamlı zikrederiz ve dualar ederiz. Sizde bu duayı okuyarak sevap işleyebilirsiniz. Bu duayı ne kadar çok okursanız o kadar çok sevap işlersiniz. Her namazdan sonra okunacak dua ile de duanızı daha kuvvetli hale getirirsiniz.

Duanın Okunuşu: Allahümme inni es’eluke hubbeke ve hubbe men yühıbbüke ve’l-amele’l-lezi yübelliğuni hubbeke. Allahümmec’al hubbeke ehabbu ileyye min nefsi ve ehli ve mine’l-mai’l-baridi.

Türkçe Anlamı:
 Allah’ım! Sevgini, seni seven kimsenin sevgisini ve sevgine ulaştıracak ameli istiyorum. Allah’ım! Sevgini, bana canımdan, ailemden ve soğuk sudan daha sevimli eyle. (Tirmizi, De’avat, 74)

Allah Sevgisini İsteme Duası

“Allah’ım, senden sevgini istiyorum. Beni senin sevginle sev, kalbimi senin sevginle doldur, beni senin sevginle güçlendir. Ya Rab, sevginle beni donat ve sevginle beni sar. Beni senin sevginle koru ve sevginle beni kucakla. Amin.”

Allah dualarınızı kabul etsin. Amin

YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.