Bismillah Ve B Harfinin Sırrı Hz.Ali

Bismillah Ve B Harfinin Sırrı Hz.Ali

Her şeyin başı besmeledir. Bismillah ve B Harfinin Sırrı Hz. Ali tarafından Müslümanlara izah edilmiştir. Besmelesiz yapılan her şeyde şeytan sevinir. Bu sebeple Bismillahirrahmanirrahim kelimesinin Türkçe anlamı esirgeyen ve bağışlayan adı ile başlarım demektir.

Bismillah Ve B Harfinin Sırrı

Allah rahim ve rahmandır. Birçok insan Bismillahirrahmanirrahim yerine Bismillah kelimesi kullanmaktadır. Bunun caiz olup olmadığı merak edilmektedir. Her işin başında Bismillah kullanarak Allah’ın adı ile başlangıç yapmak çok önemlidir.

بسم الله الرحمن الرحيم

“Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla”

Bir mumin Bismillahirrahmanirrahim dediğinde kovulmuş şeytanın şerrinden korunur. Bismillah ve B harfinin sırrı çok kıymetlidir. Bizler müslüman olarak yaptığımız her işte mutlaka besmele çekmeliyiz. Besmelenin içindeki her harf çok kıymetlidir.  Besmele on dokuz harften oluşmaktadır. Her bir harf cehennem zebanilerine karşı koruyucu birer tılsım gibidir. Cehennem azabından korunmak, şeytana karşı gelmek adına Besmele çekmek çok önemlidir. Unutmadan şuna da değinelim ki cehennem meleği olarak adlandırılan Zebaniler de cehennemin işleyişini sağlamak adına besleme ile güç kuvvet bulmaktadır.

Buradan da anlaşıldığı üzerine dünya ve ahiret beşmenin büyük önemi vardır. İyicil ya da kötücül melekler görevlerini yapmak için Allah’ın adı ile başlamak durumundadır. Besmelenin çok en enteresan sırları vardır. Bunlardan biri de yirmi dört saat namaz vakitlerinden düşüldüğünde besmelenin harf adeti olan 19 sayısı çıkmaktadır. Bu on dokuz saat içerisinde besmelesiz iş yapmamak çok önemli olacaktır.

Be Harfinin Sırrı

Be harfinin sırrı oldukça dikkat çekicidir. Peygamberimize inen Kuran-Kerimin ilk suresi Fatiha suresidir. Fatiha suresi besmele ile başlar. Esirgeyen ve bağışlayan Allah’ın adı ile oku der ilk ayeti kerime bu çok önemlidir.  Bismillahirrahmanirrahim diye başlayan Fatiha suresinde B harfi çok özeldir. B harfinin altındaki nokta bile bir sırrı ortaya koymaktadır. B harfi işlerin Allah adı ile eyleme dönüşürebilmek için alınan gücü ifade eder. B harfi olmadan okunduğunda Allah’ın adı anlamına gelen ismillah kelimesi B harfinin de eklenmesi ile Allah’ın adı ile anlamı taşır.

Bismillah dediğimizde her işimiz kolaylıkla olur. Allah’ın adı ile yapılan her iş rast gider. B harfi işlerimizin oluşumunda Allah’ın yardımını onun koruyuculuğunu talep etmemiz için çok değerlidir. Besmelesiz başlanan işler yarım kalır, işleyişte aksaklık olur. Besmele olmadan şeytan her zaman insanın işlerini karıştırarak zorlaştırıcı etki sağlar. Bu yüzden yemek yerken, yaparken, bir işe başlarken her işte Bismillahirrahmanirrahim veya Bismillah demek alışkanlık haline gelmelidir.

B Harfinin Sırrı Hz. Ali

B Harfinin Sırrı Hz. Ali derin bir incelikle anlatmıştır. Kuran-ı Kerim’in ilk suresi besmele ile başlamaktadır. B harfinde bulunan nokta Hz. Ali’nin söylemi ile Allah’ı temsil etmektedir. Besmelenin başına geldiğinde Allah’ın adı ile başlangıç sağlar. Bunun yanı sıra besmelesiz olan Tevbe suresine bakıldığında yine B harfi ile başlanıldığı görülmektedir. B harfi tüm sırları içinde barındırmaktadır. Besmelenin B ile başlaması müminlere okuma kolaylığı da sağlamaktadır. Besmele ile başlanılan bir iş asla sıkıntı yaşatmaz. B kuvvetli bir harftir. Dolayısı ile eyleme geçmek için Allah’ın adını anmamız için çok özel çok önemlidir.

Besmele b harfi ile kusursuz bir kalkana dönüşmektedir. Bir mümin her işinde Allah’ın yardımını dilemelidir.  Kuran 34 harftir. Ancak B harfi Kuran başlangıç harfi olup güçlü bir titreşim yaymaktadır.  Bir müslüman olarak çocuklarımıza ilk besmele çekmeyi öğretmeliyiz. Bismillahirrahmanirrahim çocukların dilinde kolaylıkla dönmeyebilir bu yüzden Bismillah aynı anlamı taşıyarak daha kolay telaffuz sağlar. Ayrıca zamanla alışkanlığa dönüşür. Bu yüzden bu konuda dikkatli davranmalı hayatımızın her alanında dilimizi besmelesiz bırakmamalıyız.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.