Motor Almak İçin Okunacak Çok Etkili Dua

Motor Almak İçin Okunacak Çok Etkili Dua

Motor Almak İçin Okunacak Çok Etkili Dua: Motor ve benzeri araç sahibi olmak isteyen Müslümanlar, istedikleri şeylere kavuşmak için yüce Allah’a dua etmektedirler. Her şeyin sahibi olan ve istediği şeyi istediği kişiye veren yüce Yaradan, kulunun kendisinden bir şey istemesi içi dua etmesine sevinir ve memnun olur. Eğer kibirlenir ve kendisinden bir şey istemezse, Allah o kulunu hem bu dünyada hem de ahirette rezil rüsva eder. Bu yüzden dua edilmesi ve ihtiyacınız olan bir şeyi Allah’tan istemesi son derece önemlidir.

Allah kullarını yarattığı zaman kendilerine sayısız nimetler vermiş ve yaşamalarını temin etmiştir. Kulu hiç istemediği zaman bile kendi lütfundan kendisine hediyeler vermektedir. Çünkü kul Allah’ın sahip olduğu sonsuz hazinelerin hiç birisini bilemez. Bu dünyada bulunan her şey Allah’ın dır. Eğer bir Müslümanın ev, araba, motor ve benzeri bir şeye ihtiyacı varsa, bu istediği şeye kavuşmak için öncelikle helal yollardan çalışmalı ve sonrasın da ise Allah’a istediği şeyin olması için dua etmelidir.

Motor Almak İçin Okunacak Çok Etkili Dua

Şüphesiz Allah kulunun duasını belli bir zaman sonra kabul edecek ve kendisinin muradını gerçekleştirecektir. Dua etmek bir mümin en büyük silahıdır ve Allah dua eden kullarını çok sever. Yüce Allah kendisine yönelen ve kendisinden isteyen kullarına, istediği bütün her şeyi zamanı ve vakti geldiği zaman nasip eder ve kendisinin mutlu olmasını sağlar. Sevgili Peygamberimiz de hayatı boyunca her işinde Allah’a dua etmiş ve kendisinden istemiştir.

Yüce Allah Peygamberinin duasını kabul ettiği gibi kendisine yönelen kullarının da duasını kabul edeceğini, hadis-i kutsi de şöyle belirtmiştir. ”Kulum bana bir adım gelirse, ben ona bir kulaç gelirim. ”Kulum bana yürürse, ben ona koşarım. Kulum benden isterse, ben ona istediğini veririm” buyurmuştur.

Yüce Allah kulunun bu hadis ile kendisine dua etmesini ve ihtiyacı olan her şeyi kendisinden istemesini söylemektedir. Eğer dünya hayatında bir arabanızın veya motorunuzun olmasını istiyorsanız, Allah’a kendi isimleri ile dua edin. Çünkü Allah kendi isimleri ile dua eden kuluna, istediği şeyi verir ve duasını kabul eder. Motor almak için okunacak çok etkili dua ise Allah’ın Esmalarıdır. Allah’ın isimleri duanızın kabul etmesini sağlayacak ve siz de istediğinize kavuşacaksınız.

Motor Almak İçin Okunacak Etkili Dua

Motor Almak İçin Okunacak Etkili Dua – Görsel: Freepik.com

 Motor Almak İçin Hangi Dua Okunmalıdır?

Motor almak için okunması gereken dua aynı bir dileğin yerine gelmesi için okunan dua ile aynıdır. Motor gibi binek araç isteyen ve yeteri kadar parası olmayan Müslümanlar, motor alacak kadar parayı yüce Allah’tan kendisine kısa süre içerisinde vermesi için istemelidir.

Allah kendi hazinesinden dua eden kuluna istediğini, göstermiş olduğu gayret sonunda mutlaka verecektir. Özellikle İslam dininde bir şeye ihtiyacı olduğu halde dua ederek Allah’tan muradını istemek ise caiz görülmüştür. Kuran-ı Kerim ayetlerinde de kulun Allah’tan istemesi dua ile bildirilmiştir.

Motor alma gibi bir isteğinizin yerine gelmesi için şu duaları okumalısınız.

 • Estağfirullah min külli ma kerihAllah.
 • Estağfirullah el azim, el kerim, el lezi la ilahe illa hu.
 • El hayyül kayyum ve etubü ileyh.

Bu dua bir şeyin sahibi olmak için okunması gereken ve çok etkili olan bir duadır. Fakat bu duanın kabul olunmasının belli şartları bulunmaktadır. Her zaman günahsız ve temiz bir ağız ile dua etmek, Allah katında duanın kabulüne işaret eder.

Eğer diliniz ile bir haram işlediği iseniz ve Allah’ın razı olmadığı bir günaha devam ediyorsanız, mutlaka o günahtan öncelikle tövbe etmeli ve uzak durmalısınız. Daha sonra sevgili Peygamberimize salat ve selam yolladıktan sonra, yüce Allah’tan duanızın kabul olacağına inanarak istemelisiniz. Şüphe yoktur ki Allah kulunun duasına icabet edecek ve kendisine motor veya başka istediğin bir muradını nasip edecektir.

Motosiklet Alabilmek İçin Hangi Dua Okunur?

Allah kulunun duasını kabul edeceğini ise Kuran-ı Kerim’in bir ayetinde şöyle bildirmektedir.

 • ”Ey Muhammed (sallalahu aleyhi vessellem) sana kullarım beni sorarlarsa, bilsinler ki ben onlara yakınım. Bana dua edenin ve benden bir şey isteyenin duasını kabul ederim. Onun duasına karşılık veririm. O halde kullarıma söyle benim çağrıma kulak versinler ve bana gerçek anlamda iman etsinler, bana güvensinler. O zaman doğru yola kavuşmuş olurlar” buyurmuştur. (Kaynak : Bakara Suresi 186)
 • Başka bir ayet-i kerime de ise de yüce Allah, kulunun duasını kabul edeceğini şu şekilde beyan etmektedir. ”Yüce Allah şöyle buyurdu. Bana niyaz edin ve ben de sizin duanızı kabul edeyim. Bana dua etmeyenler ve kulluk etmekte kibirlenenler, aşağı bir şekilde cehennem ateşine gireceklerdir” buyurmuştur. (Kaynak : Mümin Suresi 60)
 • ”Allah’a güzel isimleri ile niyaz edin” (Kaynak : Araf Suresi 180)

Dua etmenin ne kadar önemli olduğunu yüce Yaradan, Kuran-ı Kerim ayetleri ile biz Müslümanlara anlatmakta ve bizlerin kendisine dua etmemizi istemektedir. Allah biz dua etmeye devam ettikçe, duamızın kabul olacağını söylemektedir. Duası kabul olmayan bir kişi ise, önce kendi halini düzeltmeli ve rızkına haram katmamalıdır.

Beş vakit namazlarını kılmalı ve helal çalışıp helal lokma yemelidir. Duası kabul olmayan bir kişi ise kesinlikle dua etmekte yüz çevirmemeli ve dua etmeye devam etmelidir. Allah hemen kulunun duasını kabul etmiyorsa, yüce Yaradanın bildiğini kul bilmez ve bu da duanın kabul olunacağının bir vakti olduğunu gösterir.

 Motor Almak İçin Okunması Gereken Allah’ın İsimleri Nelerdir?

Bir Müslümanın dua ederken Allah’ın güzel ve temiz isimleri ile niyaz etmesi, yüce Yaradanın kulundan istediği bir şeydir. Bu konu hakkında ise Alemlerin efendisi Hazreti Muhammed Mustafa (sallallahu aleyhi vessellem) şöyle buyurmuştur. ”Allah-u Teala’dan bir şey isteyeceğiniz zaman, ona kendi isimleri ile dua edin. Allah kendi ismi ile edilen dualara kısa sürede icabet eder” buyurmuştur. (Kaynak : Buhari)

Motor almak için okunması gereken Allah’ın isimleri sizlere, istediğiniz şeyin kısa sürede olmasını ve dileğinizin yerine gelmesini sağlayacaktır.

Hacetlerin kabulü için şu isimleri zikredin ve sonra Allah’a dua edin.

 • El Latif : Kullarına ihsan etmede sınırı olmayan, keremi bol olan ve kullarının isteklerini veren.
 • El Melik : Tüm kainatın ve mülkün sahibi olan.
 • El Cabbar : Kudret ve azamet sahibi olan, istediği her şeyi yapan ve yaptıran.
 • El Mütekebbir : Büyüklükte tek olan ve eşi benzeri olmayan.
 • El Vehhab : Kullarına karşılıksız veren ve çok ihsanda bulunan.
 • El Fettah : Darlıkları ortadan kaldıran ve her türlü olmayan zorlukları kolaylaştıran.
 • El Basit : Dilediği kişinin rızkını açan ve ona bolluk veren.
 • El Kerim : Karşılıksız ihsanda eden, cömert olan ve sonsuz nimet sahibi.
 • El Mucib : Kendisine edilen duaları kabul eden.

Allah’ın isimleri özellikle hacetinizin yerine gelmesi için zikretmeniz ve bu isimler ile dua etmeniz gerekenlerdir.

Bu isimler çok etkili olup, İsmi Azam ile edilen dua gibidir. İsmi Azam ile edilen duayı yüce Peygamberimiz, Allah’ın reddetmeyeceğini ve kabul edeceğini söylemiştir. Fakat İsmi Azam duası gizli ve saklıdır. Bu yüzden yüce Yaradanın her ismini, İsmi Azam olarak görmeli ve o niyette dua etmelidir.

YAZAR BİLGİSİ
İlyas A.
İstanbul Üniversitesi mezunuyum. Araştırmayı seven disiplinli bir kişiyim. Kitap okumayı ve farklı konular hakkında bilgi sahibi olmayı seviyorum.
YORUMLAR

 1. Yusuf dedi ki:

  Her türlü herşey için dua etmek önemlidir Dua mümin için gereklidir Birçok yüreğinizden geçenler için yüce Allah’a dua ederiz.

  1. Ramazan dedi ki:

   7 yaşımdan beri motor istiyom durumumuz var Allah’a şükür de düşerim diye korkuyolar ailemi bu fikirden nasıl vazgeçirebilirim