Her Türlü Hastalıktan Kurtaran Etkili Dua

09.09.2018
1.220
Her Türlü Hastalıktan Kurtaran Etkili Dua

Hastalıklardan kurtulmak için dua okuyarak iyileşebiliriz. Vereceğimiz bu dua ile her türlü hastalıkların üstesinden gelebilirsiniz. En ufak geçireceğiniz hastalık ile veya ağır geçirdiğiniz bir hastalığınız varsa bu duayı okuyarak iyileşebilirsiniz. Duayı başka bir hasta için niyet edipte okuyabilir ve hastanın iyileşmesi için ona şifa olursunuz. Şifalı dualardan en etkili olan bu duayı iyileşene kadar hergün okumayı bırakmayınız. Belli bir sayısı olmayan bu duayı okuyabildiğiniz kadar okuyarak hastalıklarınızdan kurtulmak için Allah’tan yardım isteyiniz. Allah’ın izniyle iyileşecek ve en yakın zamanda hastalığınızdan kurtulacaksınız. Eğer korktuğunuz bir hastalığa yakalanma sürecindeyseniz de bu duayı okuyabilirsiniz. İşte duamız;

Duanın Okunuşu: Allahümme inni es’elüke’l-afiyete fi’d-dünya ve’l-ahırati, Allahümme inni es’elüke’l-afve ve’l-afiyete fi dini ve dünyaye ve ehli ve mali, Allahümmestur avrati ve amin rav’ati. Allahümmehfazni min beyni yedeyye ve min halfi ve an yemini ve an şimali ve min fevki ve e’uzü bi-azametike en uğtale min tahti. Allahümme ağnini bi’l-ilmi ve zeyyinni bi’l-hilml ve kerrimni bi’t-takva ve cemmilnl bi’l-afiyeti.
Türkçe Anlamı: Allah’ım, Senden dünyada ve ahirette huzur ve sağlık isterim. Allah’ım, Senden, dinim, dünyam, çoluk çocuğum ve malım için af ve afiyet isterim. Allah’ım, ayıplarımı kapat, beni korkularımdan güvene kavuştur. Allah’ım, beni, önemden, arkamdan, sağımdan, solumdan ve başımdan gelecek her türlü hastalıklardan, kötülüklerden koru. Gelecek bir kötülükle tuzağa düşürülmekten, yere vurulmaktan senin yüceliğine sığınırım. Allah’ım beni ilim ile zenginleştir, hilm ile süsle, takva ile kereme kavuştur, afiyetle güzelleştir.

Artık hastalanmak için korkmayınız. Allah’a dua edip, kendinizi rahat hissedebilirsiniz. Allah dualarınızı kabul etsin. Amin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Cumartesi Günü Okunacak Dualar ve Esmalar Hangileri?
YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.