21 Günde Evlenme Duası ~ Taha Suresi Ve Faziletleri!

21 Günde Evlenme Duası ~ Taha Suresi Ve Faziletleri!

Bekar kimseler evlenmek niyetinde ise Taha suresi okuması çok faydalı olacaktır. 21 günde evlenme duası ~ Taha suresi ve faziletleri birçok insanın dikkatini çekmektedir. Evlenemeyen kimseler kısa bir süre içinde evlenmek istiyorlarsa mutlaka Taha suresini okumalıdır. Elbette ki bekar kimselerin aile büyükleri de evlenmeye vesile olmak adına evlenme duası olan Taha suresini okuyabilirler. Nihayetinde kimin duasının kabul olacağı belli olmaz.

21 Günde Evlenme Duası

Evlilik yaşını aşmış ama hala bekar olan kişiler Taha suresini okuyarak hayırlı bir kısmet elde edebilmektedir. Taha suresi 135 ayettir.  Bu surenin bekar çocukları adına annelerin okuması oldukça önemli olacaktır.  Evlenmek isteyen veya evlendirmek isteyen anneler Taha suresinin ilk on iki ayetini 21 kere her gün okumalıdır.

Dua başlamadan önce niyet edilmeli ve peygamber efendimize salavat okunmalıdır. Taha suresi evlilik niyeti ile özellikle genç kızların talibi çıkmasında okunmaktadır. Ancak kız erkek ayrımı yapmadan evlenmek isteyen herkes için okunabilir. Bir kısmetin hayırlı olması çok önemlidir. Bu yüzden evlenme duası ile kişiler kısa süre içinde hayırlı bir evlilikle dünya evine girebilmektedir.

Taha Suresi ve Faziletleri

Taha suresi ve faziletleri oldukça önem teşkil etmektedir. Özellikle bekar insanlar için evlilik hususunda bir karar vermesini sağlar. Taha suresi günde 21 defa okunduğunda bekar kişilerin kısmeti çıkacaktır. Bununla birlikte Taha suresi hacetlerin kabulü içinde okunabilmektedir. Taha suresinin en önemli faziletlerinden biri evlilik olsa da hayırlı dileklerin oluşması içinde okunabilmektedir.  Dilek için okunduğunda hacet namazı kılmak faydalı olacaktır.

“Ve la temuddenne ayneyke ila ma metta’na bihi ezvacen minhum zehretel hayatid dunya li neftinehum fih ve rızku rabbike hayrun ve ebka. Ve’mur ehleke bis salati vastabir aleyha, la nes’eluke rızka, nahnu nerzukuk, vel akıbetu lit takva.”

Taha suresinin 131. Ve 132 ayetleri çeşitli niyetlerle okunabilir. Kısmet açıklığı, bolluk bereket, şans, sıkıntılardan kurtulmak adına bu ayetler günlük 41 defa okunduğu takdirde kişinin hayatında şaşırtıcı değişiklikler oluşmaktadır. Birçok insan Taha suresini evlilik duası olarak nitelendirse de aslında bilinmeyen pek çok fazileti bulunur.

“Ve elkaytu aleyke mehabbeten minnî ve li tusnea alâ aynî”

Bununla birlikte Taha suresinin 39. Ayeti kerimesi istediğiniz kişinin sevgisini kazanmanız için oldukça etki olacaktır. Taha 39. Ayet 313 defa yedi gün boyunca zikredilmelidir. 7 günden sonra zikir 41 defa okunmalıdır.  Her gün Taha suresi okuyanlar muhacir ve ensar sevabına nail olur. Konuşma bozukluğu olan kişilerde Taha suresini sıkça okuyabilirler. Taha suresi ayrıca sınava girecek kişilere okunursa başarı kaçınılmaz olabilmektedir. Taha süresini inançla ve şüphe etmeden okuduğunuz takdirde kendi mucizenizi yaşayabilirsiniz.

Taha Suresi Evlilik İçin Kaç Kere Okunmalı?

Taha Suresi evlilik için kaç kere okunmalı bekar kimseler tarafından merak edilmektedir. Bazı kişiler Taha suresinin tamamını okumayı öne sürse de evlenmek isteyenler sadece ilk 12 ayeti okumalıdır. Günlük okumanız gereken miktar 21 keredir. Taha suresi 21 kere yedi gün boyunca okunması tavsiye edilmiştir. Evlilik niyeti ile okuyanlar mutlaka hacet namazı kılmalıdır.  Bununla birlikte sure ayetleri okumadan namaz önce ve sonra “Allahümme ente halaktenî ve ente tehdînî ve ente tut’imunî ve ente tesgînî ve ente tümîtünî ve ente tuhyînî” duası yedi defa zikredilir. Sonra Taha suresini okuyabilirsiniz.,

Mutlaka okuyun Ya Vedud Sevgi İçin Kaç Kere Okunmalı?

Elbette ki evlilik duası okurken her şeyin en hayırlısını dilemekte fayda vardır. Şunu unutmamak gerekir evlilik duası okudunuz diye evleneceksiniz diye bir kaide yoktur. Çünkü yüce Allah kısmetinizi ya bekletiyordur ya da hiç yazmamış olabilir. Bu yüzden dileklerin olmaması da bazen sizin hayrınıza olduğunu unutmayın. Nihayetinde herkes evlenecek veya çocuk sahibi olacak diye bir şey yoktur. Eğer yaşayacağınız evlilik sizi üzecekse olmaması çok daha iyidir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.