Şansımın Dönmesi İçin Okumam Gereken Dua

02.05.2022
1.586
Şansımın Dönmesi İçin Okumam Gereken Dua

Talihsizlik hayatta bir insanın başına gelebilecek en trajedik olayların başında gelmektedir. Yakanıza bir yapıştı mı sanki sizle birlikte devamlı gelmektedir. İşte tam o sırada şansımın dönmesi için ne okusam diye düşünürsünüz.

Şansımın dönmesi için okumam gereken dua özellikle basiretinin bağlandığını ve kendisinin şansız olduğunu düşünen kişilerin mutlaka okumaları gereken bir duadır. Okuyacakları bu dua ile yüce Allah kendilerine maddi ve manevi rızk kapıları açacaktır. Kuran-ı Kerim’de ve Efendimizin hadis-i şeriflerinde ise kısmet açılması ile ilgili birçok dua bulunmaktadır.

Şansımın Dönmesi İçin Okumam Gereken Dua

Önemli olan ise şansının açılmasını isteyen kişinin bu duayı, her zaman için iyi niyetli ve temiz bir kalp ile okumak istemesidir. Bu niyetle okunan kişinin hem duası kısa süre içerisinde kabul edilecek, hem de dünya hayatında şansının açılmasını yüce Allah kendisine lütuf edecektir.

Diğer bir önemli husus ise bu duayı okuyacak olan kişinin tamamı ile yüce Yaradana inanması ve duası hemen kabul olmasa bile acele etmeyip, dua etmeye devam etmesidir. Şanslı olmak isteyen aynı zamanda düşkün ve fakir insanlara iyilik yapar ve sadaka olarak tasadduk ederse, yapılan bu iyilik karşısında yaradan kendisine daha fazla ihsanda bulunacak ve şansını açacaktır.

Sans Duasi Etkili

Şans Duası Etkili

Şans Duası ve Okunuşu

Hayatında yaşamış olduğunuz bazı sorunlardan dolayı şansız olduğunuzu düşünüyorsanız, bunun bir imtihan olduğunu unutmamalısınız. Bu gibi durumlarda ise yüce Allah’a şansınızın açılması ve belalardan korunmak için dua etmelisiniz.

Şans duası ve okunuşu şu şekildedir.

  • Ve atakum min kulli ma seeltumuh.
  • Ve in teuddu niğmetallahi la tuhsuha.
  • İnnel insan ele zalumun keffar.

Manası : Yüce Allah istediğiniz her şeyden sizlere verdi. Allah-u Teala’nın nimetini saymaya kalkar ise sayamazsınız ve nimetlerini saymak ile bitiremezsiniz. Buna rağmen insan Rabbine karşı çok zalimdir ve nankördür. (Kaynak : İbrahim Suresi Ayet-34)

Kuran-ı Kerim’de İbrahim Suresi gibi okuyabileceğiniz ve bereketinizi arttıran ayetler ve dualar vardır. Şans duasını ederken özellikle beş vakit namaz ibadetine önem gösteriniz. Çünkü yapılacak tüm duaların kabul olması Allah’a karşı yapacağınız ibadetlere bağlıdır.

En Kuvvetli Şans Duası

İman ehli bir Müslümanın yüce Allah’a dua etmesi ve ondan bir şeyler istemesi oldukça güzel bir davranıştır. Yüce Allah hadis-i kutsi de ise şöyle buyurmaktadır. Kulumun bir ihtiyacı olur da bana dua etmekten yüz çevirirse, kendisine başka bir İlah arasın buyurmuştur. Bu yüzden Yaradan kulunun dua etmesini ve halini kendisi bildiği halde arz etmesini istemiştir.

Kısmetinin bağlı olduğunu düşünen ve hayatında olumsuz durumlar ile karşılaşan kişiler ise Allah’a niyaz etmelidir. En kuvvetli şans duası ise Allah-u Teala’nın dualarınıza kısa sürede icabet etmenizi sağlayacaktır. Şans duasını etmeden önce güzel bir abdest almalı ve iki rekat namaz kılınmalıdır.

Daha sonra şu duayı yapabilirsiniz.

  • Allahümme salli ala nuril envar.
  • Ve sirril esrar.
  • Ve miftahi babil ethar.
  • Ve ashabihil ahyar.
  • Adede inamillahi ve ifdalih.

Bu dua ”Salavat-ı Nurul Envar” ismi ile hadis kitaplarımızda geçmektedir. Cuma günü öğleden sonra 7 defa okunmalıdır. Allah-u Teala’nın izni ile okuyan kişinin hayatında şansı açılacak ve bereketli bir yaşam sürecektir. Amin dedikten sonra tekrar salavat okunmalıdır.

YAZAR BİLGİSİ
İlyas A.
İstanbul Üniversitesi mezunuyum. Araştırmayı seven disiplinli bir kişiyim. Kitap okumayı ve farklı konular hakkında bilgi sahibi olmayı seviyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.