58 Saniyede Kabul Olan Dua – Saniyede Kabul Olan Dua

09.10.2023
26.654
58 Saniyede Kabul Olan Dua – Saniyede Kabul Olan Dua

Dua, yaratan ile yaratılan arasındaki en önemli iletişim yoludur. Saniyede kabul olan dua iletişim karşılıklı olarak konuşmadan doğan bir yol gibi görünse de, kul ile Allah arasında konuşmadan gerçekleşen bir iletişim şekli olarak karşımıza çıkmaktadır.

Dua ederken kul zihniyle, yaratana dua eder ve yalvarır. Yaratan, duaya her zaman cevap verir. Kul ne zaman Allah derse, Allah da ona kulum diye cevap verir. Bizler bunu duyamayız ama biliriz. Dinimiz de Saniyede Kabul Olan Dua çok önemli bir yere sahiptir. İletişim kurmak iki varlık arasında olan bir durumdur. Burada Allah ve kul arasında bir yol görevindedir. Bu yolda kulu imanına götüren bir yoldur.

Hızlı Saniyede Kabul Olan Dua

İnsanlar bazı konularda oldukça hızlı sonuç almak ister. Bunlardan biride dua zincirimizdir. Dualar bizleri ayakta tutan bir faktör olduğu için oldukça etkili zincirlerdir. Zincirler birbirlerine bağlı şekilde hareket etmektedir. Dinimizde dua ile alakalı birçok ayet, hadis, kıssa vardır. Hızlı kabul olan dualar için yapılması gereken bazı şeyler vardır. Örnek verecek olursak;

 • Bazı dualar için bazı vakitler tayin edilmiştir.
 • Bazı dualar için bazı namazlar tayin edilmiştir.
 • Bazı dualar için sayılar tayin edilmiştir.
 • Bazı dualar için sık tekrar önemli bir etkendir.
 • Bazı dualar için de amel ve ihlas önemlidir.

Bu maddeler duaların hızlı olabilmesi için şartlardır. Çok etkili bir dua vardır. Bu dua için sadece bir vakit edilirse veya sayıya riayet edilirse kabul olunacak gibi bir takım yargılar duaların başlıklarında yazılmaktadır. Uygulanırsa daha hızlı bir şeklide kabul olur. Ama dikkat edilmesi gereken en önemli husus inanarak dua etmektir. Kalp ile tasdik duada çok önemlidir. Hız eşittir inanmaktır.

58 Saniyede Kabul Olan Dua

Yapılan dua ne kadar kalpten ve içten yapılırsa kabul olması da o derecede kolay olmaktadır. Rabbimiz bizlere Kuran-ı Kerimi göndermiş ve yapmamız gereken her şeyi anlatmıştır. 58 saniye kabul olan dua gibi hızlı bir sürede bir dilek dua kabulü için hayırlı bir kul olmamızdan geçmektedir.

Duam Hemen Kabul Olur Mu?

Allah her kulunun duasına cevap vermektedir. Bunu bizlere o duayı kabul ederek gösterdiği gibi kabul etmeyerek de gösterebilir. Bizler istediğimiz duaların hayırlı olup olmadığını bilemeyiz. Bunu sadece Rabbimiz bilir. Cevap vermediği konusu aslında duamız kabul olmadı gibi algılanmaktadır. Oysaki bizim için hayırlı olmayan duayı Allah kabul etmez. Biz o zaman hemen kendimizi suçlamaya başlarız. Sonrada Allah ile aramızdaki bağı kopartırız.

Bilinmesi gereken en önemli durum hayırlı gibi görünen dualar bizim için hayırsız ise kabul görülmeyecektir. Aslında Rabbimiz, duamızı hayırlı olmadığı için bize hayır getirmeyeceği için kabul etmemektedir. Israrcı olmak yerine tevekkül edilmelidir. Allah bir duayı kabul etmiyorsa daha güzelini ve hayırlısını vereceği içindir. Duaların kabul hükümleri ile bilinmesi gerekenler;

 • Dua edecek kişi itikadını düzeltmelidir.
 • Haramlardan kendisini korumalıdır.
 • Duanın kabul olacağına inancı sonsuz olmalıdır.
 • Kabul olmuyor gibi yanılgıları aklıdan çıkarmalıdır.
 • Sadece sıkıntı halinde değil, her daim dua etmelidir.
 • Salavat ile dua açmak çok önemlidir.
 • Hiçbir şey yapmadan dua beklemek, uygun değildir.
 • Dilimizi kötülüklerden korumalıyız. Dil düzelmeden, kalp düzelmez.
 • Dua ederken Allah’ın isimlerini kullanmak duayı etkili kılar.

Saniyede Kabul Olması İçin Nasıl Dua Etmeliyiz? 

Dua etmek birçok yol ile olur. Aklımızdan geçen her istek aslında bir duadır. Dua etmenin de bir adabı vardır. Dua edecek kişi öncelikle şunlara dikkat etmelidir;

 • Abdest alarak
 • Kıbleye yönel
 • Salavat getir ve duaya başla

Bu maddeler dua etmenin sünnetleri gibidir. İçten bir şekilde Allaha yönelmek, bağışlanma dilemek gerekir. Birçok sahih kaynakta duadan önce salavat getirmekle alakalı hükümler vardır. Allah’ın sevgili kulu Efendimizi her daim dilimizde ve kalbimizde tutmak duamızın sağlığı ve güzelliği için önemli bir adımdır. Mevlana Hazretleri konuyla alakalı şöyle bir söz söylemiştir; Allah duaya üç şekilde yanıt verir. Evet der, istediğini verir. Hayır der, daha iyisini verir. Bekle der, en iyisini verir.

Hemen Kabul Olması İçin Nasıl Dua Etmeliyiz?

Ey En-Nur (aydınlatıcı, ışık verici) Rabbim “Allah, göklerin ve yerin nurudur (aydınlatıcısıdır). O’nun nurunun temsili, içinde lamba bulunan bir kandil gibidir. O lamba bir billur içindedir; o billur da sanki inciye benzer bir yıldız gibidir ki, doğuya da batıya da nisbet edilemeyen mübarek bir ağaçtan çıkan yağdan tutuşturulur. (Bu öyle bir ağaç ki) yağı, neredeyse, kendisine ateş değmese bile ışık verir.

(Bu ışık) nur üstüne nurdur. Allah dilediği kimseyi nuruna eriştirir.”(Nur, 35) Zeynep kuluna Esma şerifinle muamele eyle. Dünyaya gelmesini hevesle endişeyle sevinçle sabırla bekleyen Zeynep kulunu ve evladını nurlandır. Sağlıkla sıhhatle kucağına almayı nasip eyle. O evladın gelişiyle hanesine bolluk bereket helalinden hayırlı rızıklar ikram eyle.

Ya Rab Zeynep kulunu tüm kaza bela ve musibetlerden koru. Hamileliği süresince her nefesini sadaka, çektiği her eziyeti günahlarına kefaret eyle. Ey Rabbim Zeynep kuluna evladını İslam yolunda yetiştirebilmeyi ihsan eyle. Kur’an nuruyla süslenmeyi ikram eyle Allah’ım 🤲🏻 Amin Amin Amin

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

 1. Malik dedi ki:

  Teşekkür ederim dua oğlum iyileşti bu siteyi yapana çok teşekkür ederim

 2. Yusuf dedi ki:

  MaşAllah çok güzel yazı olmuş çok bilgilendirici özellikle nasıl dua etmeliyiz konusunda çok yardımcı oldunuz teşekkür ederim

 3. Elif ince dedi ki:

  Çok teşekkür ederim gerçekten çok güzel bilgilendirici bir site ben uyguladım ve duam kabul oldu Allah razı olsun

 4. Abdullah dedi ki:

  Ben bir bayana gönlümü kaptırdım oda dul bende onunkizi var benimde ve ben onu çok seviyorum ve evlenmek istiyorum hangi duayı okumam gerekir

  1. Hafız Orkun Alp dedi ki:

   Bu duayı 21 gün boyunca Yatsı namazından sonra oku kardeşim Allahın izniyle sevdiğine kavuşursun.

   Yatsı namazından sonra 4 rekat Allah Rızası için namaz kılınmalıdır. Selamı verdikten sonra oturmaya devam edilerek şunları söyleyiniz:

   -100 İstiğfar çekilecek
   -10 Salavat getirdikten sonra
   -1 Fatiha
   -3 ihlas
   -1 Felak
   -1 Nas okuduktan sonra: 1 bardağın içine temiz bir su konulur ve bardağın üstüne 101 defa aşağıda ki ayetlerin okunarak üflenmelidir. Kısmetinin kapalı olduğunu düşünen, evlenmek isteyip de evlenecek hayırlı bir eş bulamayan kişinin bu suyu içmesi gerekir.

   Bu işlemin 21 gün devam etmesi gerekir.

   Bismillahirrahmannirahim “Inna fetahna leke fethan mübina. Ve fütihatis semaü fekanet ebvaba”

 5. Nuri Karayagiz dedi ki:

  Çok çaresizim oğlum şeker hasta kırıyor vuruyor çok vesvese geliyor. Tuvalete gitmeden tuvalete bakiyitiyor çıkarken söz dinlemiyor. Hangi dua okumam lazım ve ne şekil okumam lazım Allah için yardımcı olunuz çok teşekkür ederim.

 6. Hüseyin dedi ki:

  Allahin beni sevdigime kavuştur allah için benim icin dua edin hanim hüseyin icin dua birbirine kavuşmak için allahin 99 adin hurmedine duami kabul eyle yarappim🤲 allah için dua edin kavuşmak için lütfen 🙏