Cuma Günü Okunacak Evlilik ve Kısmet Açma Duası

12.10.2023
3.489
Cuma Günü Okunacak Evlilik ve Kısmet Açma Duası

Evlenmek için dua ederken hepimiz hayırlı bir evlilik için dua ederiz. Bazı kimseler ise kısmetinin açık olmadığını ve evlenecek eşinin bir türlü karşısına çıkmadığından şikayet ederiz. Sizlere bugün önereceğimiz dua ile cuma günü ve ya cuma akşamı okumanız tavsiye edilmektedir.

Ayrıca 21 gün boyunca her gün 1 bardak suya 101 defa şu duayı okuyunuz. ‘’Inna fetahna leke fethan mübina. Ve fütihatis semaü fekanet ebvaba’’ bu duayı okuyan kişi evlenmek istiyorsa sonunda niyetini belli etmelidir. En yakın zamanda hayırlı nasip ile karşılaşacaktır.

Cuma Günü Okunacak Evlilik Duası

Duanın Okunuşu: ‘’Rabbi,,inni lime enzelte ileyyi min hayrin fakiru ‘’

Türkçe Anlamı: Rabbim bana indireceğin her hayra muhtacım””

Cuma günü abdest alınıp 2 rekât tövbe namazı kılıp 18 defa Cuma suresi okunması hayırlı evlilik için tavsiye edilir.

Evlenmek için her gün yukarı da verilen duayı okuyabildiğiniz kadar  okunması tavsiye ediliyor, anlamına da dikkat ederseniz ne kadar isabetli bir dua olduğunun farkına varırsınız. Allah dualarınızı kabul etsin. Amin.

Cuma Günü Okunacak Kısmet Açma Duası

Müslümanların kutsal günü Cuma’dır. Özellikle Cuma günü yapılan dualar geri çevrilmez. Cuma günü okunacak dualar arasında Cuma duası çok önemlidir. Kadın olsun erkek olsun Cuma duası okuma oldukça faziletlidir. Özellikle bolluk berekete ulaşmak adına Cuma duası okumak oldukça kıymetli olacaktır. Cuma duası birçok kişi tarafından okunmaktadır. Bununla birlikte Cuma günü özellikle okunması gereken Cuma duaları da mevcuttur. Elbette ki Cuma günü okunan duanın faziletleri de oldukça büyüktür.

Cuma duası okuyan kişi büyük rızık ve kısmet açıklığına kavuşur. Dua aynı zamanda eşler arasındaki anlaşmazlıkları gidermek maksadı ile okunmalıdır. Büyük sevabı olduğundan dilden düşmemesi gereken duadır. Cuma duasına devam eden kimse sıkıntılarından arınır. Rahatsızlık veren vesveselerden kurtulur.

Cuma Duası Nasıl Okunur?

Cuma duası tekli sayılarda okunur. Üç, beş ve yedi sayıları Cuma duası için uygun olmaktadır. Bununla birlikte Peygamberimizin cuma duası birçok Müslüman tarafından okunmakta ve bu dua ile birlikte mucize kapılarını aralamaktadır. Cuma duası anlam bakımından da oldukça manalıdır. Peygamber efendimizin Cuma duasını bilmeyenler için duayı ve mealini paylaşalım.

Cuma Günü mucize dua sayesinde kişilerin rızıkları genişler. Cuma duası özellikle zenginleşmek isteyenler için çok önemli dualar arasında yer almaktadır. Cuma günü sela ile ezan arasında okunacak olan dua sayısız okunduğunda eşsiz nimetlere sahip olmak için açacağınız bir kapı nimetindedir. Peygamber efendimizin tavsiye etmiş olduğu dualardan yararlanarak dünya ve ahireti zenginleştirmek oldukça önemlidir.

YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.