Namazdan Sonra Okunacak İman Duası

06.09.2018
483
Namazdan Sonra Okunacak İman Duası

Namazdan sonra imanımızı güçlendirmek için dua okumalıyız. Namazımızı kıldıktan sonra kalkmadan bu duayı okursanız, imanınızı güçlendirirsiniz. Allah’ın bize verdiği en önemli şans duadır. Dua ederek Allah’a bağlılığımızı gösteririz. Onu zikir ederek hep anarız ve biliriz ki Allah bir gün bizim ettiğimiz duaları kabul edecektir. Namazlarda çok önemlidir. Namazlarımızı doğru kılıp doğru dualar edersek Allah kabul edecektir. Namaz zamanında edilen dualar diğer zamanda edilen dualardan daha sevap ve daha güçlüdür. Aşağıdaki verdiğimiz duayı her namazdan sonra okursanız kalbiniz temizlenir ve iman ile dolar.

Duanın Okunuşu: Rabbena la tüziğ kulubena ba’de iz hedeytena ve heblena mil ledünke rahmeten inneke ente’l-Vehhab.
Türkçe Anlamı: Allah’ım, Sen bizleri doğru yola sevkedip imana muvaffak kıldıktan sonra kalplerimizi batıl ve kötü yola saptırmaktan koru ve bizlere ilahi katından rahmet ihsan eyle, zira Sen ihsanı bol ve bağışlayıcısın. (Al-i İmran, 8)

Allah ettiğiniz duaları kıldığınız namazları kabul etsin. Amin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Receb Ayında Okunacak Etkili Dua
YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR
  1. Mehmet Murat SİNANOĞLU dedi ki:

    Bilgi için teşekkürler. Allah razı olsun.