Namazdan Sonra Okunacak İman Duası – Çok Etkili

09.02.2023
1.816
Namazdan Sonra Okunacak İman Duası – Çok Etkili

İslam’ın beş şartından biri namazdır. Namaz bir Allah’a olan borcumuzdur. Namazı usulünce kılmak, kıldıktan sonra iman duası ile inancımı her daim güçlü kılmak çok önemlidir. Namazdan sonra okunacak iman duası Allaha iman etmek çok kıymetlidir. Namaz sonrası Allah’ın birliğini kalbimizle ve dilimizde sürekli olarak tasdik etmek imanımızı yükseltecektir.

Namazdan sonra okunacak dualar içerisinde mutlaka iman dualarına yer vermemiz gerekir. Ne zaman vademiz dolacağını Allahtan başka kimse bilemez. Bu sebeple imanlı olmak adına namaz bittikten sonra iman duaları okunmalıdır. Dua imanımızı hep canlı tutmamız için oldukça etkilidir. Bazen herhangi bir sebep ile inancımızda düşüklük olabilir. Bu durumda hemen dualara sığınarak af dileyerek imanımızı tazelemeliyiz.

Namazdan Sonra Okunacak Dua ve Tesbihler

Namazdan sonra Allaha dua etmek özellikle iman için yalvarmak çok önemlidir. Müslümanlar dünyada misafirdir. Zaman çok çabuk geçip gitmektedir. Bu yüzden imanlı olarak yaşam sürmek ve sonlandırma oldukça kıymetli olacaktır. İmanlı olan insan her durumda Allah’a güvenerek yaşar. Hiçbir durumda isyan etmez.

İman güçlendirilmesi ile hem ahiret hayatı zenginleşir hem de hayat çok daha kolay işler. İmanlı insanlar darda kalmaz. Allah her zorlukta bir kapı açar. İmanını kaybetmekten korkan kişiler İslam sufisi olan Hâkim et-Tirmizi’nin duasını okumalıdır. Bununla birlikte Ali İmran suresinin 8.ayeti namazlardan sonra iman için okunmalıdır.

Namazdan Sonra Okunacak İman Duası

Namazdan sonra imanımızı güçlendirmek için dua okumalıyız. Namazımızı kıldıktan sonra kalkmadan bu duayı okursanız, imanınızı güçlendirirsiniz. Allah’ın bize verdiği en önemli şans duadır. Dua ederek Allah’a bağlılığımızı gösteririz. Onu zikir ederek hep anarız ve biliriz ki Allah bir gün bizim ettiğimiz duaları kabul edecektir. Namazlarda çok önemlidir. Namazlarımızı doğru kılıp doğru dualar edersek Allah kabul edecektir. Namaz zamanında edilen dualar diğer zamanda edilen dualardan daha sevap ve daha güçlüdür. Aşağıdaki verdiğimiz duayı her namazdan sonra okursanız kalbiniz temizlenir ve iman ile dolar.

Duanın Okunuşu: Rabbena la tüziğ kulubena ba’de iz hedeytena ve heblena mil ledünke rahmeten inneke ente’l-Vehhab.
Türkçe Anlamı: Allah’ım, Sen bizleri doğru yola sevkedip imana muvaffak kıldıktan sonra kalplerimizi batıl ve kötü yola saptırmaktan koru ve bizlere ilahi katından rahmet ihsan eyle, zira Sen ihsanı bol ve bağışlayıcısın. (Al-i İmran, 8)

Allah ettiğiniz duaları kıldığınız namazları kabul etsin. Amin.

YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

  1. Mehmet Murat SİNANOĞLU dedi ki:

    Bilgi için teşekkürler. Allah razı olsun.

    1. Serdar dedi ki:

      Yardımcı olabildiysek ne mutlu bize