Sıkıntılardan Feraha Ulaştıran Ayet-i Kerim

05.07.2023
2.440
Sıkıntılardan Feraha Ulaştıran Ayet-i Kerim

Hayatımızda sıkıntılardan uzaklaşmak adına dua okumak oldukça etkili olacaktır. Sıkıntılardan feraha ulaştıran ayet-i kerim kısa zamanda rahatlama sağlayacaktır. Sıkıntılar herkes için farklılık gösterir. Bazı insan sağlıkla, bazı insan maddi olanakları ile bazısı da manevi yönden sıkıntı içine düşer. Ancak dua etmek sıkıntılardan arınmak için oldukça etkili olacaktır.

Muminun süresinin 15 ayeti sıkıntıların giderilmesi için okunmaktadır. Her türlü sıkıntının ferahlatılması adına istediğiniz kadar bu özel ayeti kerimeyi okuyabilirsiniz. Bütün sıkıntıları gideren dua olarak bilinen ayet birçok insan için mucizevi etki sağlamaktadır. Dua okundukça tesir etmektedir. Bu sebeple sürekli okumak sıkıntılarınızı çözümlemenize neden olacaktır. Ayet olduğu için abdestli okunması gerektiğini hatırlatalım.

Dert ve Sıkıntı ile İlgili Ayetler

Muminun süresinde geçen ayet oldukça etkilidir. Günlük okumalarınızda sayısız olarak istediğiniz kadar okuyabilirsiniz. Kuranda sıkıntı ile ilgili ayetler bulunmaktadır. Her kimin sıkıntısı var ise ayetleri okuduktan sonra feraha çıkacaktır. Sıkıntıların gelip geçici olduğunu unutmamak gerekir. Dua ile birlikte sıkıntılar çok çabuk bertaraf edilmektedir.

Sıkıntıların üstesinden gelebilmek adına dua etmek oldukça etkili olacaktır. Sıkıntılardan kurtaran birçok dua vardır. Özellikle dua zikirleri günlük olarak yapıldığında etkili şekilde sıkıntılardan arındığınıza şahit olacaksınız. Elbette ki abdest, iyi niyet kurtulmak istediğiniz durumları hızlandıracaktır. Sıkıntılarınızı kabullenip Allaha güvenerek dua ettiğinizde her şey bir rüya gibi gelip geçecektir. Sadece inanarak dua etmeli ve istikrarınızı korumalısınız.

Sıkıntılardan Feraha Ulaştıran Ayet-i Kerim

Sıkıntılardan kurtulmak istiyorsanız, helal rızık ve yeni kapılar açmak istiyorsanız bu ayet-i kerimleri okuyarak sıkıntılardan kurtulabilirsiniz. Sıkıntılardan feraha ulaştıran ayet-i kerim okurken okuyabildiğiniz kadar okuyabilirsiniz. Çok sıkıntı içinde olan,içinden çıkılmaz bir sıkıntıya düşen kimse aşağıdaki ayeti okuyabildiği kadar veya  3-7-11-21 veya 41 defa okursa inşallah beklediği huzura ve sükuna erer,sıkıntısından selamete çıkar. Bunları okurken abdestli olmaya özen gösteriniz.

Okunacak Âyet-i Kerim;(Mu’minun süresi 115 nci Âyet-i Kerim

أَفَحَسِبْتُمْ أَنَّمَا خَلَقْنَاكُمْ عَبَثًا وَأَنَّكُمْ إِلَيْنَا لَا تُرْجَعُونَ

“E fe hasibtum ennemâ halaknâkum abesen ve ennekum ileynâ lâ turceûn(turceûne).”

“Sizi boşuna yarattığımızı ve bize tekrar döndürülmeyeceğinizi mi sandınız?”

Allah Kabul Etsin. Amin.

YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.