Tehlike Zamanında Okunacak Etkili Dua – (DENENMİŞ)

04.05.2023
2.675
Tehlike Zamanında Okunacak Etkili Dua – (DENENMİŞ)

İnsan hayatı pamuk ipliğine bağlıdır. Bir anda ne olacağını kestirmek oldukça zordur. Bu yüzden tehlike zamanında okunacak etkili dua ve ayetleri bilmek oldukça önemli olacaktır. Tehlike arz eden durumlarla yüzleşmek insanı paniğe sokabilir. Bu yüzden soğukkanlı kalabilmek ve yapılacak hamleyi kestirmek önemli olacaktır. Kişiler tehlikeli anlarda dua ile Allaha sığınırlar.

Korkulan bir şeyin olmaması için dua okumak olacak olanın Allah tarafından mani yaratılmasına sebep olur. Tehlike çanları çaldığında kendinizi rahat hissetmeniz ve ortalığı telaşa vermemeniz çok önemlidir. Sürekli dua okuyarak tehlikelerden korunmak mümkündür. Bazı insanlar oldukça vesveseli ve endişelidir. Bu yüzden bu duaların okunması psikolojik olarakta rahatlatacaktır.

Bir Şeyi Engellemek için Dua

Tehlikenin nereden geleceği belli olmaz. İnsan her an tehlikeye açıktır. Bu kişinin kendi sakarlıkları sonucu olabileceği gibi herhangi bir insandan veya hayvandan da gelebilir. Bazen bir durum üzerinden de tehlike oluşabilmektedir. Bu yüzden tehlike engelleme duası sıklıkla okunmalıdır. Allaha sığınmak ve Allahtan başka güç ve kuvvet sahibi olmadığını sıklıkla dile getirmek birçok kaza ve beladan koruyacaktır.

Tehlikeli zamanlarda dua etmek oldukça önemlidir. Özellikle tehlike gelmeden dua zikri yapmak çok daha tesirli olacaktır. Günlük okumalarda dert ve belayı uzaklaştıran duayı zikretmek kendinizi oldukça güvende hissettirecektir. Her türlü tehlikeden korunmak için günlük tesbiyatınızda bu dua zikrini çekebilirsiniz.

Tehlike Zamanında Okunacak Etkili Dua

Tehlike zamanında okunacak dua aramalarında en etkili dua olan bu vereceğimiz duayı okuyarak tehlikelerden Allah’ın izniyle kurtulmuş olursunuz. Kendinizi tehlikede hissettiğiniz zaman bu kısa duayı ezberleyerek anında okuyarak huzura kavuşabilirsiniz. Duayı okumak için tehlike olmasına gerek yoktur. Gerek evden çıkarken gerek yolculuk esnasında her türlü okuyabilirsiniz. Bu sizi tehlikelerden uzaklaştıracaktır. Bu kısa duayı okuyabildiğiniz kadar okumalısınız. Çok kısa bir süre sonra duanın faydasını göreceksiniz. İşte duamız;

Duanın Okunuşu: Bismillahirrahmanirrahim, uela havle uela kuvvete illa billahi’l-aliyyi’l-azım
Türkçe Anlamı: Rahman ve rahim olan Allah’ın adıyla. “Yüce ve ulu Allah’dan başka güç ve kuvvet sahibi yoktur” dersen o hali senden uzaklaştırır. (Nevevi,Ezkar,110)

Allah dualarınızı kabul etsin. Amin.

YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.