Muharrem Ayında Okunacak Etkili Dilek Duası

08.06.2023
4.679
Muharrem Ayında Okunacak Etkili Dilek Duası

Muharrem ayı Müslümanlar tarafından önemli kabul edilen aylardan biridir. Dolayısı ile muharrem ayında yapılan ibadetlerin sevabı mükâfatı büyük olacaktır. Muharrem ayında okunacak etkili dilek duası hayallerinizi gerçeğe dönüştürmeniz için önemli okumalardandır. Muharrem ayı boyunca düzenli olarak okuyacağınız dilek duası ile olması hayırlı sonuçlar alabilmek mümkün hale gelecektir.

Muharrem ayı içerisinde yapılan zikir ve dualar kıymetlidir. Özellikle dilek dualarını önemli günlerde okumak dua kapılarını aralamanız için önemlidir. Dileklerinizin kabulü için özel günleri değerlendirmek gerekir. Muharrem ayı dilek duası ile kısa zamanda isteklerinize ulaşabilirsiniz. Gerek zikirler gerekse dualar sayesinde kısa zamanda dileklerinize ulaşacaksınız. Muharrem ayında dilek duası uygulayacaklar kalp kırmamaya özen göstermemelidir.

Muharrem Ayında Okunacak Dualar

Muharrem ayının 1.günü okunacak dua isteklerinizin gerçekleşmesi açısından oldukça önemlidir. Muharremin ilk gününde dua okumak, namaz kılmak ve zikirle uğraşmak dualarınızın kabulüne vesile olacaktır. Muharrem ayında zikir çekmekte oldukça önemlidir. Günahlardan arınmak ve dileklerinizin gerçek olması için muharrem ayı boyunca dua bırakılmamalıdır.

Dilek duaları abdestli olarak okunmaya dikkat edilmelidir. Bunun yanı sıra peygamber efendimize salavat getirmek oldukça kıymetli olacaktır. Özellikle salavat duaları ile dileklerin kabulü oldukça tesirli olacaktır. Ayrıca zikir çalışmaları da muharrem ayında aksatılmamalıdır. Dilek çalışmalarında bu mübarek günler değerlendirmeli ve bolca dua edilmelidir. Allah hiçbir kulunu dua kapısından geri çevirmez. Ancak dualara düzenli olarak devam etmek önem taşır.

Muharrem Ayında Okunacak Etkili Dilek Duası

Muharrem ayında okunacak dilek duası aramalarında en etkili duayı sizlerle paylaşıyoruz. Duayı okuyarak Dileğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle muharrem ayı içersinde bu duayı okursanız ve hatta aşure günü bu duayı 3 kere okursanız dileğiniz gerçek olacaktır Allah’ın izniyle. Bu duayı Muharrem ayı içersinde her sabah namazından sonra ve ya sabah saatlerinde günde 3 defa okuyarak Allah’a dua etmelisiniz. İşte duamız

” Bismillahirrahmanirrahıym. El-hamdü li’llâhi rabbi’l-‘âlemîn. Ve’s-salâtü ve’s-selâmü ‘alâ seyyidinâ muhammedin ve ‘alâ âlihi ve sahbihî ecma‘îne. Allâhümme ente’l-ebediyyü’l-kadîmü’l-hayyü’l-kerîmü’l-hannânü’l-mennânü ve hâzihî senetün cedîdetün es’elüke fîhâ’l-‘ısmete mine’ş-şeytâni’r-racîmi. Ve’l-‘avne ‘alâ hâzihi’n-nefsi’l-emmâreti bi’s-sûi ve’l-iştigâle bi-mâ-yukarribunî ileyke yâ zê’l-celâli ve’l-ikrâmi bi-rahmetike yâ erhame’r-râhimîne. Ve sallâ’llâhu ve selleme ‘alâ seyyidinâ ve nebîyyinâ muhammedin ve ‘alâ âlihi ve sahbihî ve ehli beytihi ecmaîne. ”

Muharremin İlk Günü duası 

“Allahümme Yâ mukallibel i kulûbun ve’l ebsar, ya Müdebbirel leyle ven nehâr yâ muhavvilel havli vel ahvâl, havvil hâlenâ ilâ ahsenil hâl.bihavlike ve kuvvetike ya Azizu ya Müteal,
ve sallallahu ala seyyidina muhammedin ve ala Alihi ve sahbihi ve Selem.”

Bu duayı inanarak okursanız dileğiniz gerçekleşecektir. Allah dualarınızı ve kıldığınız namazları kabul etsin.

Muharrem ayının zikirleri

1. Gün 100 defa Esteğfirullah
2. Gün 100 defa Sübhanellahi velhamdü lillahi vallahü Ekber
3. Gün 313 defa Ya Selam
4. Gün 100 defa La ilahe illallahü vahdehüla şerikeleh lehül mülkü velehül hamdü vehüve ala külli şey’in gadir
5. Gün 100 defa Ya Rahman Ya Rahim
6. Gün 100 defa La havle vela guvvete illa billahil aliyyil azım
7. Gün 100 defa İhlâs suresi
8. Gün 100 defa La ilahe illallah Muhammedur Rasulüllah
9. Gün (Aşure günü) alışveriş yapılır.
41 defa Selamün gavlen mirrabbirrahim
33 defa Eşhedü ella ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve Rasulüh
66 defa İhlâs suresi

Akşam ile yatsı arası 2’şer 2’şer 6 rekat namaz kılınır. Her rekatta Fatiha’dan sonra zammı sure yerine 3 İhlâs okunur.

Aşure günü gusül abdesti alınırsa hastalıklar kalkar.

Bir sene hastalanmamak için biraz % 100 doğal gül suyuna 7 defa Fatiha suresi okunur. Okunan gül suyundan biraz içilir ve ele yüze sürülür.

Göz hastalığı için sürme çekilir.% 100 orjinal ismid sürmesi

Sürme çekerken 1 defa Fatiha, 3 defa İhlâs, 3 defa da “Allâhümme salli alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed. Kemâ salleyte alâ İbrahime ve alâ âli İbrahim. İnneke hamidün mecîd.” Duası okunur.

“İsmidle sürmelenmeye devam edin çünkü o kirpikleri uzatır göz çapaklarını giderir ve gözü kuvvetlendirir.” (Taberani)

Aşure günü selamlaşmayı ihmal etmeyiniz!

YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

  1. Ali dedi ki:

    Teşekkür ederim

  2. Muhammed dedi ki:

    Teşekkürler Allah razı olsun