Çarşamba Günü Okunacak Etkili Dualar ve Zikirler

Çarşamba Günü Okunacak Etkili Dualar ve Zikirler

Her günün kendine ayrı titreşimi bulunmaktadır. Bazı günlerde okunan zikir ve dualar çok daha güçlü etki oluşturmaktadır. Çarşamba günü okunacak etkili dualar ve zikirler birçok kişi için önemlidir. Haftayı verimli bir şekilde geçirmek için güne özel zikirler kıymetli olacaktır. Çarşamba gününe özel zikir ve dualarla kişi kendini maddi ve manevi güçlendirir.

Bilindiği gibi her gün okunması faydalı olan zikirlerimiz bulunmaktadır. Bu zikirleri gün fark etmeksizin çekmek oldukça faydalı olacaktır. Dua ve zikir çalışmalarında abdestli olmak duanın etkileşimini arttıran unsurlardandır. Çarşamba günü okunacak hacet ve dilek duaları ile hayatınızı değiştirebilirsiniz. Duaların etkisi büyüktür. İnanarak yapılan her dua kısa sürede etkisini gösterecektir.

Çarşamba Günü Dua ve Zikir Çalışmaları

Çarşamba günü okunacak dua zikirlerinin yanı sıra Esma Hüsna çalışmaları da yapılmaktadır. Özellikle Ya Kafi çarşamba günü okunması tavsiye edilmiştir. Çarşamba günü yapılmasına önerilen birçok esma bulunmaktadır. Bunların arasında Ya Fettah, El Azim, El Melik, Er Rauf ve Malikel Mülk esmaları Çarşamba sabahları zikredilmelidir.

Her güne özel olarak etkileşim gösteren esmalar vardır. Bu esmaların günü gününe yapılması oldukça yarar sağlayacaktır. Ayrıca 100 kere besmele çekmek Çarşamba günleri oldukça sevaptır. Bununla birlikte korunma duaları da yapılabilir. Böylece kaza bela ve nazardan korunmak mümkün olacaktır. Çarşamba günleri zikirle meşgul olmak oldukça etkili olacaktır. Esma ve zikir ile kısa bir zaman ayırarak hayatınızı düzenleyebilmek mümkündür.

Çarşamba Günü Okunacak Dualar

100 defa;
BİSMİLLÂHİRRÂHMANİRRAHÎM
“Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın ismiyle”

100 defa;
“LÂ HÂVLE VE KUVVETE İLLÂ BİLLÂHÎL ALİYYÜL AZİYM”
“Güç ve kuvvet, sadece Yüce ve Büyük olan Allah’ın yardımıyla elde edilir.”

100 kere “YÂ HÂLÎKU celle celâlühû” zikri okunur.

100 kerede “Sübbûhun, kuddûsün” zikri okunur Sonuncuda  “Rabbüna ve Rabbül-melâiketi ve’r-ruh” söylenir.

Anlamı : Allâh-ü Teâlâ bütün noksan sıfatlardan münezzeh ve mukaddestir. Meleklerin ve Ruh (Cebrâil)’in Rabbidir

Hazreti Enes (RA) Rivayet edildiğine göre :

Her kim bu tesbihi günde bir defa okursa yahut haftada bir defa yahut ayda ve yahut yılda hiç olmadı ömründe bir defa okusa geçmişine silgi çekilir günahları affolunur. (Hz.Enes (Radıyallâhu Anh))

1 Kere “Allahumme salli âlâ seyyidina Muhammedin Nebiyyil ümmiyyi ve ala alihi ve sahbihi ve sellim teslima”
“Ey Allâh! Nebiyy-i ümmi den olan efendimiz, Muhammed’e âline (Ehl-i Beytine) ve sahâbesine çokça salat ve çokça selâm et!”

https://www.youtube.com/watch?v=F8SeMjTM6LU

Çarşamba Günü Okunacak Zikirler

EL-MELİK.: El-Melik simi şerifi,Çarşamba sabahı (90) kere çekilir.El-Melik zikrine devam eden,her türlü kötülükten kurtulur.Nufuz ve servet sahibi olur,Ruh ve sinir hastaları “Ya Kuddus ismiyle birlikte zikrederse şifaya kavuşur.Her türlü dertten kurtulur.Ayrıca her gün yada her namazdan sonra okumakta,Allah’ın lutuf ve büyük yardımlarına nail olur.

EL-FETTAH:Her türlü zorlukları kolaylaştıran,maddi ve manevi bütün kapıları açan anlamına gelen Allah’ın “EL-FETTAH” ismi  Çarşamba sabahı(489) kere zikredilirse;Maddi manevi kapılar açılır,her işinde başarılı olur,Güneş doğmadan her gün zikrine devam eden evlenmek isteyen bekar kişiler kısa zamanda muratlarına ererler.

EL-AZİM;EL-AZİM zikri her gün(1020) kere, zikredilmeye devam edilse maksadına ulaşır,duaları kabul olur istediğine kavuşur.Yine çarşamba sabahı zikredilirse duası kabul olur.Herkes tarafından sevilir,korkulardan kurtulur,kötülüklerden korunur

ER-RAUF;. Çarşamba sabahı Yani Utart saatinde(286) kere  okunmaya devam edilirse kalbi şevkatle dolar,hal ve kareketleri düzelir,herkes tarafından sevilir.

MALİKEL-MÜLK:Bu ismin zikr,ne her devam etmek çok daha faydalıdır.her gün(212) defa zikreden kişiler,her muradına erer.her istediği maddi ve manevi istekleri kısa zamanda olur.Özellikle çarşamba sabah yani Utarit saatinde “Ya Malik’ül-Mülk,Ya Zü’l-Celal-i Ve’l-İkram celle celalühü” şeklinde okunması dileklerin kabulü için önemlidir.

YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.