Kendimi İyi Hissetmiyorum Hangi Duayı Okumalıyım? 

28.05.2022
2.541
Kendimi İyi Hissetmiyorum Hangi Duayı Okumalıyım? 

İmtihan için geldiğimiz ve zor günler geçirdiğimiz bu dünyada kimi zaman kendimizle cebelleşip dert edindiğimiz meseleler maalesef ki yüreğimizi darlayabilir. Huzursuzluk, sıkıntı ve üzüntü veren bu içsel bunalımlardan kurtulmanın en güzel yanı Allah’a yönelmektir. Bunu da manevi yönden huzursuzluklarınıza şifa bulabileceğiniz sure veya dualar okuyarak atlatabilirsiniz.

Şimdi gelelim bu sıkıntılardan arınmak için sizler için derlediğimiz dualara…

Kendimi İyi Hissetmiyorum Hangi Duayı Okumalıyım? 

Peygamber Efendimiz (s.a.v.) üzüntülü ve sıkıntılı zamanında Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’de ellerini semaya açar ve Yüce Yaradandan yardım dilermiş. Biz de Peygamber Efendimiz gibi halimizi Allah’a arz etmeli tüm kalbimiz ile hayırlısını O’ndan istemeliyiz.

İçinizdeki bu üzüntü ve sıkıntıdan veren arınmak için “La havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim” duasını okuyabilirsiniz.

Ayrıca Peygamber efendimiz(sav.) ‘in kendini iyi hissetmediği anlarda ettiği ve ümmetine önerdiği dualar şunlardır:

 • La ilahe illallahül azimül halim la ilahe illallahü Rabbül Arşil Azim la ilahe illallahü Rabbüs semavati ve Rabbi Erdi Rabbil Arşil Kerim.

Anlamı: Allah’ım beni görünen görünmeyen tüm sıkıntılardan kurtar. Şüphesiz ki senin gücün her şeye yeter. Beni de hayırlara vesile kıl. (Amin)

 • Ya Hayyu ya Kayyum. Bi rahmetike esteğîsu.

Açıklaması: Ey her daim hayatta olan Hayy, yeryüzündeki bütün varlıkları dirlikte tutan Kayyum. Rahmetinin hakkı için senden yardım diliyorum. Bana yardım et Allah’ım.

Kendimi Iyi Hissetmiyorum Dua Onerisi

Kendimi İyi Hissetmiyorum Hangi Duayı Okumalıyım?  Görsel: Freepik.com

Bir Evde Huzursuzluk Varsa Hangi Dua Okunur? 

Aile fertlerine herhangi biri deki huzursuzluk tüm aile üyesini de etkilemekte ve dolaylı yoldan aile içindeki huzuru kaybetmekte. Tam da bu noktada aile huzurunu tekrar sağlayıp bu sıkıntılı anlardan kurtulmak adına Allah’a şu duaları okuyarak sevgili Peygamber Efendimiz (s.a.v)’ in örnek olan aile yaşantısını hayatımıza rehber edinmeliyiz. Sonra da sünnetlerimize uyarak aile içerisindeki huzuru tekrardan elde etmeliyiz. Peki bu dualar neler…

 • Yâ Veliyy celle celalühü”

duasının 46 defa okunması tavsiye edilir.

 • Allahümme elllef beyne gulubina ve aslih zate beynina vehdina sübülesselami ve necnina minez zulümati ilennuri ve cennibel fevahişe mazahare minha vema betane.

Anlamı: “Allah’ım gönüllerimizi tekrardan birleştir. Aramızı düzeltmemize ve kurtuluş yoluna erişebilmemize yardım et. Bizi karanlıklardan aydınlığa ve büyük günahların açığından da gizlisinden de ebedi uzaklaştır.”

 • Aile huzuru sağlamak için Kevser süresi okunmalıdır.
 •  Kuran-ı Kerim’in kalbi olan Yasin-i şerif okuyup, ailenizdeki huzursuzluk için dua edin ki huzura eresiniz.

Ferahlamak İçin Hangi Sure Okunur?

İnsanın kalbini feraha erdirecek en etkili ve özel yöntem, hiç şüphesiz anlamını öğrenmeye çalışarak Kuran-ı Kerim okumaktır.

 • Kuran-ı Kerimde bulunan ve insanı ferahlatan en kuvvetli sure ise İnşirah suresidir. İnşirah, kelime anlamıyla da zaten ferahlamak, rahatlamak anlamına gelmektedir. Hatta aynı gün içinde 7 kez İnşirah Suresi okumanın kişinin kalp sıkıntılarına dahi şifa olacağı yönünde bazı bilgiler yer almaktadır.
 • Bakara suresini okuyun. Çünkü bu sure evdeki ya da kişide ki huzursuzluğa birebir iyi gelmektedir. Hatta 11 gün boyunca evde bakara suresini açarak dinleyiniz, bu denenmiş ve çok güzel sonuçlara sebep olmuştur.
 • Saf suresini 70 defa okuyarak ferahlayabilirsiniz.

Güç, Kuvvet İçin Hangi Sure Okunmalı

 1. Ayetel Kürsi,
 2. İhlas,
 3. Nas,
 4. Felak surelerini

okuyup ellerinizi bütün vücudunuza süren ki güç ve kuvvet sahibi olasınız.

Ayrıca bu dört sureyi okuyan kişiler cinni ve insi şeytanların şerrinden, büyüden, fitne ve hasetten Allah’a sığındığı için manevi bir güç kazanmış olur.

Bunların da haricinde her daim güç sahibi olmak ve korunmak için; her işe başlamadan önce Euzu besmele çekerek şey tanın şerrinden kurtulup, Allah’ın huzuruna varın.

ETİKETLER:
YAZAR BİLGİSİ
Erhan
Ben Erhan. Dinimiz hakkında araştırma yapmayı severim ve kendi öğrendiğim faydalı bilgileri siz kardeşlerimle de paylaşmaktan memnun olurum. Bana destek olmak için konularıma yorum yapabilirsiniz. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.