Haşr Suresinin Son İki Ayeti Fazileti – 11 Defa Okumak

05.11.2023
994
Haşr Suresinin Son İki Ayeti Fazileti – 11 Defa Okumak

Haşr suresi önemli sureler arasında yer alır. Özellikle Haşr suresinin son iki ayeti çok faziletlidir. Genellikle son üç ayetin sürekli okunması halinde dilek ve isteklerin kabulü mümkün olabilmektedir. Haşr suresi olarak bilmeyenler olabilir. Halk dilinde bu sure Lev Enzelna adı ile de bilinmektedir. Haşr suresi tam yirmi dört ayetten oluşur. Ancak son ayetleri hacetlerin yerine gelmesi adına okunması çok kıymetlidir.

Huvallâhüllezî olarakta bilinen Haşr suresi Allah’ın isimleri yer almaktadır. Bu yüzden bazı kişiler Esma Hüsna’nın kısaltması olarakta bu duayı sıkça okumaktadır.  Haşr suresinin son ayetlerinde Allah’a büyük övgü ve esmalar bulunur. Bu esmaların tesiri de oldukça büyüktür. Özellikle son iki ayetin içeriğine bakıldığında dünyadaki her şeyin yüce Allah’ı tesbih ettiği vurgulanmıştır. Allah’ın gücü böyle büyüktür ki yoktan var edip ve istediğini düzelten kudretine sahiptir.

  • Haşr suresinin son iki ayeti özellikle ortak koşmamak gerektiğinin altını çizmektedir. Allah tektir ve hüküm ancak onun elindedir.
  • Huvallâhüllezî suresi sabah ve akşam aralıksız okuyan kişilere yetmiş bin melek dua eder. Bu sebeple namaz sonrasında okumak meleklerinde yardımı ile Allah isterse olmayacak dua yoktur.
  • Eğer kişi Haşr suresinin ayetlerini okuduktan sonra ölürse şehit olarak vefat etmiş olur. Buda kişiyi cennet ehlinde çok önemli bir mertebeye ulaştırır.

Haşr Suresi Son 2 Ayeti Ne İçin Okunur?

Haşr Suresi son 2 ayeti ne için okunur merak eden pek çok insan vardır. Dualar insan hayatı kolaylaştırmak için vardır. Her bir sure fazileti ile birlikte inmiştir. Her surenin, her bir ayetin iniş sebebi farklıdır. Bu sebeple isteklerimiz doğrultusunda dua terkipleri yapmakta çok önemlidir.  Son iki ayet özellikle şehit mertebesine ulaşmamızı sağlayabilmektedir. Ölümün ne zaman geleceği belli olmadığı dünyada Haşr suresini sabah ve akşam okumamız çok kıymetli olacaktır.

Haşr suresindeki son iki ayet ayrıca evlenmek isteyen kişiler tarafından okunduğunda kısmet açıklığı sağlar. Bu sebeple evlilik için uygun olan dualar arasında yer almaktadır. Haşr suresinin son iki ayetinde esmalar oldukça titreşimli ve azametlidir. Genellikle Haşr suresinin son iki ayeti aile kurmak isteyen kişiler kırk gün boyunca günlük kırk defa okumalıdır.  Son iki ayet kısa olduğu için okuma açısından sıkıntı yaratmayacaktır.

Kısmet açıklığı için okunan pek çok dua vardır. Haşr suresi ile birlikte okunması duaların tesirini çok daha güçlendirecektir.  Çünkü dileklerin oluşumunu hızlandırır. Haşr suresinin son iki ayetinin manasına baktığımızda duanın etkisini hissedebilmek mümkündür.  Bolluk ve bereket içinde Haşr suresi okunabilmektedir. Aslına bakılırsa burada niyet son derece önemlidir. Neye niyet ederseniz dünya ve ahiretinizi ona göre hazırlarsınız.

Haşr Suresi Dilek İçin Okunur mu?

Haşr Suresi son 2 ayeti ne için okunur mu sorusu sıkça gündeme gelmektedir. Haşr suresini hacet ve dilek duaları için okuyabilirsiniz. Duanın kıymetini mealine baktığınızda çok iyi anlayacaksınız. Allah dilediğinde olmayacak hiçbir şey yoktur. Haşr suresinde de Allah’ın büyüklüğü ve dilediğini tersine çevirecek gücü olduğu buyrulmuştur. Kırk gün ara vermeden okuduğunuzda Haşr suresinin faziletleri hayatınıza olumlu tesir edecektir. Kadınlar regl günleri bittikten sonra okumalarına kaldığı yerden devam edebilirler.

Özellikle beş vakit namazlardan sonra Haşr suresi okumak çok yararlı olacaktır. Her gün namaz sonrası 11 kere Haşr suresi okumak dünya hayatına ilişkin ihtiyaçlarınızın karşılanmasına sebep olacaktır. Bereket, evlilik, sağlıklı yaşam isteyen kişiler düzenli olarak Haşr suresi okumalıdır.  Haşr suresi okudukça hayır kapılarının açıldığını göreceksiniz. Bu sureyi okuduğunuzda yetmiş bin melek size dua eder. Bunun ne demek olduğunu tahmin bile edemezsiniz.  Bu büyük bir lütuf büyük bir fazilettir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.