Salı Günü Okunacak Dualar – Esmalar

Salı Günü Okunacak Dualar – Esmalar

Her gün insanlar için ayrı bir önem taşır. Salı günü okunacak dualar – esmalar günlük maneviyatımızın yükselmesi açısından çok kıymetlidir. Haftanın her günü bir dua ve ilgi esmalar ile desteklenmektedir. Bu sayede kazançlarımız bereketli olmaktadır. Sıkıntılarımız hafiflemesi, günlük yaşantımızın her daim yolunda gitmesi açısından her güne özel olarak belirtilmiş dua ve esmaların okunması kişinin titreşimini yükseltecektir.

Salı Günü Okunacak Dua

Salı günlerine özel dua ve esma çalışmaları yapmak çok kıymetlidir. Her zaman okuduğumuz dua ve zikirlerin yanı sıra salı gününe dair duaları da katmak kişinin maddi ve manevi olarak güçlenmesinde etki yaratacaktır. Haftanın her günü farklı dualarla taçlandırılır. Elbette ki salı günleri okuyacağınız dualar imanınızın güçlenmesinde de etkili olacaktır.

” Elhamdülillahirabbilalemine hamden, kesiran La yenbeğıy li ğayri kerami vechihi ve ızzi celalih. Halekal halka bi kudratih. Vesta’bedel erbabe bi ızzetih. Fe hadaatil elsünü bi hamidih. Ve haşeatil asvatü ve anetil vucuhü li heybetih. Allahümme inneke ta’lemü hemmel enfüsi ves serair. Ve mühayyebatil kulubi ve hainetel a’yüni ve ma tuhfis sudür. Fe neccini min külli kerbin ente ğıyasü külli mekrub. Vekşif anned durra fe kad vesı’te külle şey’in rahmeten ve ılma. Bi rahmetike ya erhamerrahimin. Ve salavatühü ala nebiyyihi Muhammedin ve alihi ecmain.”

Pazartesi’den pazar gününe kadar farklı dua uygulamaları bulunmaktadır. Salı gününe özel olan dua ve esmaların okunması ile birlikte kişi yeni güne hazırlanır. Salı günü okunacak dua ile birlikte kişi o günün bolluk, bereketi ve sıhhatini Allah’tan ister.  Günlük özel duaların yapılması ile kişi manevi dünyasında huzur bulacaktır. Her gün istikrarla okunan duaların yanı sıra güne özel duaların yapılması kişinin hayatına olumlu tesir eder.

Salı Günü Okunacak Esmalar

Salı günü okunacak esmalar çok önemlidir. Çünkü esmalar Allah’ın en güzel isimlerinden oluşmaktadır. Bu sebeple yüksek enerjileri ile insanlarda önemli gelişmelerin yaşanmasında etkilidir. Salı günleri okunacak esmalar ile salı gününün güzel geçmesini sağlayabilirsiniz. Allah’ı anmak kişilere huzur verecektir.  Elbette ki esmaların anında etki etmesi beklenmemelidir. Günlük okumalarınızın yanında o güne özel esma zikirlerini de alışkanlık haline dönüştürdüğünüzde hem sevap işleyecek hem de hayatınıza güzellikleri çekeceksiniz.

  • El Aziz
  • El Ahir
  • Ed Darr
  • El Kahhar
  • El Cabbar
  • El Mümit
  • El Müntekim
  • El Vahid
  • El Veliy

Salı gününde zikredilmesi gereken esmalar ebced değeri ile okunması her zaman için en uygun olanıdır. Ebced değerleri kilit niteliğindedir. Bu yüzden her esmaya denk gelen sayı kadar esmaların zikredilmesi gerekir. Eksik olduğu takdirde esmanın titreşimi zayıf kalabilmektedir. Fazlalığı halinde de kişiye ağır gelebilmektedir. Bu sebeple salı günleri usulünce esmaları zikretmeye dikkat etmeliyiz. Esmalarda düzenli olarak her salı okunmalıdır. Bir bütün oluşturmak adına her güne eş gelen esmaların da aksatılmadan zikredilmesi mükemmel olacaktır.

Haftanın ikinci günü olan salı günlerinde esmaların okunması maddi yönden olduğu kadar manevi olarakta kişiyi rahatlatıcı olacaktır. Sonuç itibari ile en güzel yalvarış yakarış esmalar ile birlikte gerçekleşir. Şunu da hatırlatalım ki esmalarında günlük saatleri mevcuttur. Salı günleri esmaların zikir saatlerine dikkat ederek okuma yaparsanız enerjisel olarak kapalı kapılarınızın aralanmasını da sağlayabilirsiniz.

Salı Günü Okunacak Dualar

Salı günü okunacak dualar çok kıymetlidir. Her dua kendine has güzelliği ile insan hayatına tesir eder. Salı günü okunması gereken dualar arasında rızık, korunma gibi dualar mevcuttur. Günlük okuyan dualara salı günü okumaları da eklendiğinde yaşadığınız mucizelere inanamayacaksınız. Her güne okunan özel dualar kişilerin ruhsal, fiziki ve zihinsel durumunu beslemektedir. Ayrıca salı gününe özel korunma duaları da o gün boyunca kişileri kaza ve belalardan korumaktadır.

  • Salı Günü Korunma İçin

Allahümme ya kâfiye’l belâ-i ikfene’l-belai kable nüzûlihi mine’s-semâi ya Allah ya Allah ya Allah Ya Allah ya Allah Ya Alah Ya Allah”

Salı günü sabah ezanı ile birlikte duaların yapılması kişiyi umutlu ve huzurlu kılacaktır. Dua ve esmalar gün gün okumak maddi ve manevi iyileşmelere sebebiyet vermektedir. Zikirleri ve duaları bırakmamak gerekir. En az kırk gün boyunca düzenli olarak dua etmek kişinin hayatında değişim yaratacaktır. Her Salı dualarımız aksatmadan etmek, zikirlerimizi salı günü merih vaktinde yapmak kıymetli olacaktır.  Salı günü rızık ve korunma dualı okumak sizi ve hanenizi her daim mesut edecektir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.