Allah’tan İstenilecek Tüm İyiliklerin Duası (Nihat Hatipoğlu)

29.04.2023
8.173
Allah’tan İstenilecek Tüm İyiliklerin Duası (Nihat Hatipoğlu)

Allahtan bir şey isterken hakkımızda oluşabilecek her şey için iyilik istemek çok önemlidir. Bu yüzden dua etmeyi bilmek çok önemlidir. Allah’tan İstenilecek Tüm İyiliklerin Duası (Nihat Hatipoğlu) şükür ve hamd olarak düşünülebilir. İlahiyatçı Profesör Nihat Hatipoğlu tavsiye Allahtan iyilik ve güzellik isterken dua tavsiyesinde bulunmuştur.

Mucizelerle karşılaşmak için dua ederken şükrümüzü arttırmaya ve Allahtan af dilemeye özen göstermeliyiz. Hayatımızdaki olumlu şeylerin çoğalması adına iyilik duası etmek güzellikleri kalıcı hale getirmemizde yarar sağlayacaktır. İyilik duası dünya üzerindeki her şeyi kapsamaktadır. İbadetlerimizin tam anlamı ile yapılması da bir lütuf güzellik içerir. Ayrıca sağlıklı bir beden, salih bir kalp, güzel bir dilde iyilik duasında bulunan özellikler arasındadır.

İyiliklerle Karşılaştıran Mucize Dua

Güzel ahlak, imanlı bir ruh ve dünyalıklar için Allahtan iyilik istemek çok önemlidir. Sahip olunması gereken her şeyin bir duada bulunması çok kıymetlidir. İyilik duası Allahtan hayır dilemektir. Güzelliklere kavuşmaktır. Her gün okunması halinde kişiler yaşamlarının güzelleşmesine tanıklık edecektir.

Doğru yoldan ayrılmamak her zaman Allah yolunda devam edebilmek ve sabırlı olabilmek içinde iyilik istemek önemlidir. Bağışlanmak için iyilik duası önemlidir. Bu sayede ahiret hayatımıza da güzellikler katabiliriz. İbadetlerimizi en güzel şekilde yapabilmek güzel yaşamanın anahtarıdır. Allahtan en güzelini ve en hayırlısını dilemek adına iyilik duası sürekli olarak okunmalıdır.

Allah’tan İstenilecek Tüm İyiliklerin Duası 

Allah’tan istenilecek tüm iyilikler için dua etmeliyiz. Allah’a ettiğimiz dualar kabul olacaktır. Bu güzel yaşantımızda iyilikler karşılaşmak, iyi insanlarla karşılaşmak, iyi işlerler karşılaşmak için Nihat Hatipoğlu‘nun da önerdiği bu duayı okumalıyız. Bu duayı okuyan kimse kısa bir zamanda iyiliklerle karşılaşacaktır. Bu duayı okumak için öncelikle abdest almalısınız ve duaya kendinizi hazır hissetmelisiniz. Duayı temiz kalbinizle ve inanarak ederseniz kabul olacaktır. Duayı okumaya başladığınız da ise okuyabildiğiniz kadar okuyunuz. Bir kere okuyup bırakmayınız. İşte Allah’tan istenilecek tüm iyilikler için Nihat Hatipoğlu’nun önerdiği dua;

Duanın Okunuşu: Allahümme inni es’elüke’s-sebate fi’l-emri.Ve es’elüke ‘azimete’r-ruşdi. Ve es’elüke şükra ni’metike ve hüsne ‘ıbadetike. Ve es’elüke Usanen sadikan ve kalben selimen. Ve e’uzü blke mln şerri ma te’lemü Ve es’elüke min hayrı ma te’lemü Ve esteğfiruke mimma te’lemü inneke ente ‘allamü’l-ğuyub.
Türkçe Anlamı: Allah’ım! Senden dinde sebat etmemi istiyorum.Senden doğrulukta kararlı olmak istiyorum. Senden nimetlerine şükretmek ve ibadetlerini en güzel biçimde yapmak istiyorum. Senden doğru söyleyen bir dil, sağlıklı ve sana teslim olan bir kalp istiyorum. Bildiğin her zararlı şeyin şerrinden sana sığmıyorum. Bildiğin her hayırlı şeyi istiyorum. Bildiğin her günah için bağışlamanı diliyorum. Sen gizli olan şeyleri çok iyi bilensin. (Tirmizi,De’avat,23;İbn,Ebı Şeybe,Dua,No:2949)

Allah kıldığınız namazları ve ettiğiniz duaları kabul etsin. Herkese sağlıklı bir yaşam diliyoruz. Amin

YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.