Hayırlı Evlilik İçin Denenmiş Dua

11.12.2022
1.238
Hayırlı Evlilik İçin Denenmiş Dua

Evlilik dışarıdan göründüğü gibi gerçekleştirmesi kolay bir birliktelik durumu olmamakla beraber insanların kaderlerindeki kişi ile gerçekleştirecekleri evlilik hem dinimizce hem de manevi olarak olması gereken her türlü huzur ve hayırlara vesile olunması gerçek olabilmektedir.

Evlilik süreçlerinin geciktiği kişiler ya da kısmetinin kapalı ya da bağlı olduğu düşünülen kişiler için hayırlı adımların atılabilmesi ve doğru kişileri çekebileceğiniz dualar bulunabilmektedir. Bu durumda hayırlı evlilik için denenmiş dua okumayı düşünebilir ve bu durumda kısmetinizin hayırlı ve huzurlu bir şekilde açılmasına dair bir adım atabilirsiniz. Üstelik bu konuda birden fazla dua bulunduğu için bahse konu olan evlilik dualarından belirli aralıklarda ve düzenli olarak okumaya başlayabilir ve bu durumda yaşamınızın evlilik aşamasına hızla adım atabilirsiniz.

 Hayırlı Evlilik Duası

Hayırlı bir evlilik gerçekleştirmek, insanların kendi hayatlarına dair kaderlerini ve kısmetlerini değerlendirebilecekleri ve aynı zamanda hayatlarının geri kalanını huzurlu ve mutlu bir şekilde geçirebilmelerine vesile olan önemli bir adımdır. Özellikle Peygamber Efendimizin (SAV) sünnetlerinden birisi olan evlilik, insanların kendisini haramdan sakınması, dini öğretilerimizi ve hayatımızın en iyi şekilde devam edebilmesi, aynı zamanda diğer insanlara da aile olmanın önemine kutsal bir şekilde anlatabilecek önemli bir meselesidir. Dolayısıyla evlilik kurumu, çeşitli dualar ile destek dönebileceği gibi aynı zamanda aile hayatının en kutsal ve en güzel taraflarını yaratabilecek birliktelikler olarak da düşünülebilir. Dolayısıyla bu anlamda insanların hayırlı bir evlilik yapabilmesi, bekarlık hayatından kurtulabilmesi ve aile hayatına girmeyi kabul etmesi gibi konularda çeşitli dualar okuyarak insanlar hayırlı bir eş, hayırlı bir evlilik ve kısmeti kapanan kişilerin de hızlı bir şekilde kısmetlerinin açılması için Hayırlı evlilik duası okumaya gönül koyarak adım atmayı düşünebilirsiniz. Dualar ile beraber özel günlerde de kılınacak olan sünnet namazları ve sonrasında okunacak olan dualar sayesinde de evlilik yoluna hızla girebilmeniz mümkündür.

21 günde evlenme duası

Kendi hayatınız ile ilgili olarak kısa zamanda hayırlı bir evlilik yapmak ve bu evliliğin de kısmetli bir şekilde devam edebilmesi için inanan kişiler zaman zaman dua etmeyi düşünebilir. Özellikle uzun zamandır kısmeti kapalı olan ya da bağlı olan, ancak yine de ruh eşini kaderine çağırmak isteyen, yuva kurmak ve aile hayatına geçiş yapmak isteyen kişiler 21 günde evlenme duası okumaya başlayarak bu konuda kendileri için hayırlı bir adım atmayı düşünebilirler. Bu konuda Taha suresi okunabileceği gibi aynı zamanda Ya Fettah, Ya Musavvir, Ya Bais, Ya Aziz esmalarını da sık sık okumanız hızlı bir şekilde evlilik yoluna girmenize imkan tanıyabilir.

Acilen Evlenmek İçin Dualar

Zaman zaman insanların kısmeti kapanabilir ya da kendi kötü ve olumsuz düşüncelerinden kaynaklı olarak kaderini bağlayabilir ya da kısmetini kapatabilir. Bunun yanında bir de etrafındaki kişilerin düşüncelerine odaklanıp evlenme konusunda umutsuzluğa kapılabilir ya da kısmetlerinin hayırlı bir şekilde gelmemesi gibi durumlar nedeni ile evlilik yoluna giremiyor olabilirsiniz. Bu nedenle Acilen evlenmek için dualar gibi detaylı ve kesin çözüm sunan duaları ve esmaları okuyarak evlilik yoluna hızlı bir şekilde girebilirsiniz. Acil bir şekilde ve hayırlı evlilik yapılması için Yasin suresi, Taha suresi ile beraber esmalar okuyarak ve özellikle de bu duaları Cuma namazından sonra okuduğunuzda acil olarak evlenme yoluna girmek istediklerini temiz niyetleri ile sunarlarsa bu yola girebilirler.

Hayırlı Evlilik İçin Dua Diyanet

Artık hayatında hayırlı bir yola girmek isteyen, sevdiği kişi ile evlenmek isteyenler ya da kısmeti kapalı olup da bu durumun değişmesini isteyen kişiler, Hayırlı evlilik için dua Diyanet konusu ile ilgili çeşitli duaları okumayı düşünebilirler. Hayırlı bir evlilik yapmak, aynı zamanda iyi bir aile kurmak ve bu aile ile de hayırlara vesile olunması gibi önemli bir anlamı taşımaktadır.

Peygamber Efendimizin (SAV) de hadislerinde yer bulan ve çeşitli surelerde hayırlı ve iyi bir eşin insana huzur, mutluluk ve bereket getirdiğine dair bilgiler bulunmaktadır. İyi ve hayırlı bir eş ve evlilik insanın bu dünyasını güzel hale getirdiği gibi aynı zamanda ahiret dünyasını da iyi hale getirebilmektedir. Bu nedenle Yasin suresi, Taha suresi ile beraber Ya Fettah, Ya Musavvir, Ya Bais, Ya Aziz esmalarının okunması, duaların Cuma namazından sonra temiz ve iyi niyetler ile ele alınması, hayrlı bir şekilde evlilik yoluna girilmesine zemin hazırlar.

Hayırlı evlilik için Ayetel Kürsi

İnsanların hayırlı bir evlilik yapmak için okuyabileceği çeşitli dualar vardır. Ancak en kuvvetli ve tesirli dualardan biri olan Hayırlı evlilik için Ayetel Kürsi duası da evlenmek isteyen kişiler için denenebilecek dualardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu durumda özellikle hayırlı gecelerde ve Cuma gecelerinde 313 defa Ayetel Kürsi ve 313 defa Fatiha suresi okunabilir.

Peygamberimizin hayırlı eş duası

Yalnızca dinimizin buyurduğu emirler ve kutsal kitabımızdaki ayetlerde yer alan hayırlı evlilik ve eş bilgileri değil aynı zamanda Peygamberimizin hayırlı eş duası da iyi bir evlilik yapmanın ne kadar önemli olduğunu bizlere anlatır. Bu durumda Ayetel Kürsi ile beraber bazı duaların okunuşu tesirlidir.

Hayırlı evlilik için denenmiş dua diyanet

Yalnızca evlilik için Yasin suresi, Taha suresi, Ayetel Kürsi ile beraber Fatiha suresi okunmayabilir. Ancak en tesirli ve bilinen sureler diyanet tarafından da tavsiye edilebilmektedir. Buna göre Hayırlı evlilik için denenmiş dua diyanet için Ayetel Kürsi okunma uygulaması şu şekildedir;

  • l Birinci gün 50 defa Ayetel Kürsi,
  • l İkinci gün 170 defa Ayetel Kürsi,
  • l Üçüncü gün 220 defa Ayetel Kürsi,
  • l Dördüncü gün 313 defa Ayetel Kürsi,
  • l Beşinci gün 50 defa Ayetel Kürsi,
  • l Altıncı gün 170 defa Ayetel Kürsi,
  • l Yedinci gün 313 defa Ayetel Kürsi okunması ve bu okumaların da gece 23.00 ile sabah 05.00 arası okunması tavsiye edilir.

Evleneceğin kişiyi rüyada görmek için dua Nihat Hatipoğlu

İnsanların evlenecekleri kişileri merak etmeleri son derece normal bir durumdur. Evlilik, hayırlı bir kişi ile yapıldığında hem ölümlü dünyası hem de ahiret dünyası huzurla ve sevaplarla dolar, manevi açıdan huzurlu olur ve tarifi sınırsız olan bir mutluluk içinde olur. İşte bu güzelliklere ulaşmak ve kimle evleneceğini merak etmek de son derece normaldir. Bu nedenle evleneceğin kişiyi rüyada görmek için dua Nihat Hatipoğlu tarafından tavsiye edilen dualar vardır.

İstihare namazı bu konuda ilk rehberdir. İstihare namazı için de ilk rekatta Fatiha ve Kafirun sureleri okunurken ikinci rekatta Fatiha ve İhlas sureleri okunur ve niyet edilir. İstihare namazı için bir de İstihare duasının okunması gereklidir. İstihare namazını olması gerektiği gibi usulüne uygun olarak yaptığınızda hayırlı kişiler için hayırlı rüyalar görebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.