Bir Çok Derde Deva Olan Dua ve Anlamı

05.11.2023
1.845
Bir Çok Derde Deva Olan Dua ve Anlamı

Her insan farklı sorunlarla mücadele etmektedir. Dualar kaderi olumlu yönde değiştirme etkisine sahiptir. Bu yüzden birçok derde deva olan dua ve anlamı ile dertlere derman bulmak mümkün olmaktadır. Her derdin deva süreci farklıdır. Bu yüzden deva bulmak adına dualara aralıksız devam etmek oldukça sağlıklı olacaktır.

Her derde deva dualar İslam âleminde oldukça fazladır. Bunlar dilek duası olarakta ön plana çıkabilmektedir. Sonuçta dertten kurtulmakta bir dilektir. Peygamber efendimizin önerdiği duaları okumak çok faziletlidir.  Bununla birlikte dualar surelerle karıştırılmamalıdır. Bazı dualar Kuranda bulunabilir ancak Kuranda bulunmayan dualarda mevcuttur.

99 Derde Deva Dua

Dünya üzerinde ölüm hariç her derde çare vardır. Binbir derde deva dua terkipleri ile pek çok insan muradına kavuşmuştur.  Dua ederken okuduğunuz duanın anlamını bilmekte önemli olacaktır. Duaya başlamadan önce istiğfar duaları etmek ve abdestli olmak çok yararlıdır. Sonuç itibari ile Allah’ın huzurunda el açıp dua etmek her kula nasip olmaz. Bu yüzden dua ederken dua adabına uyulması gerekir.

Bir dertten kurtulmak için okuyacağınız dua çalışmasına en az kırk gün devam edilmelidir. Bununla birlikte duaları boş kaldığınızda durmaksızın okumak fayda sağlayacaktır. Bazı niyetler çok daha hızlı kabul olurken bazıları için hayırlı zaman beklenilmelidir. Duaları okuduktan sonra tevekkül edip kurtuluşa ermeyi beklemek ılımlı bir davranış olacaktır.

Bir Çok Derde Deva Olan Dua ve Anlamı

Bir çok derde deva olan bu duayı okuyarak, derdinizi hafifletebilir hatta yok edebilirsiniz. Hepimizin elbette bir derdi vardır. Bu dertlerimiz ile başa çıkmak için Allah’tan yardım istemeliyiz. Vereceğimiz duayı okuyarak dertlerinize deva bulabilir, sıkıntılarınızdan kurtulabilirsiniz. Bir çok derde deva olan bu duayı istediğiniz zaman abdestli bir şekilde okuyabildiğiniz kadar okuyunuz. En yakın zamanda Allah’ın izniyle dertlerinizden kurtulursunuz. 

Duanın Okunuşu: (Allahümme innı euzü blke mine’l-hemmi, ve’l-hazeni ve euzü bike mine’l-aczi ve’l keseli, ve euzü blke mlne’l-cübnl, ve’l-buhli ve euzü bike min galebeti’d- deyni ve kahri’r-ricali)

Türkçe Anlamı: Ey Allah’ım! Elem ve kederden, şaşkınlıktan sana sığınırım. Acizlikten, tembellikten, bıkkınlıktan da sana sığınırım. Korkaklık ve cimrilikten de sana sığınırım. Allah’ım! Borç altında ezilmekten, adamların kahrından (insanların nefsimi kullanmasından ve onlara mağlup olmaktan da sana sığınırım).

Allah dualarınızı kabul etsin. Amin.

YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.