Bir Çok Derde Deva Olan Dua ve Anlamı

07.09.2018
659
Bir Çok Derde Deva Olan Dua ve Anlamı

Bir çok derde deva olan bu duayı okuyarak, derdinizi hafifletebilir hatta yok edebilirsiniz. Hepimizin elbette bir derdi vardır. Bu dertlerimiz ile başa çıkmak için Allah’tan yardım istemeliyiz. Vereceğimiz duayı okuyarak dertlerinize deva bulabilir, sıkıntılarınızdan kurtulabilirsiniz. Bir çok derde deva olan bu duayı istediğiniz zaman abdestli bir şekilde okuyabildiğiniz kadar okuyunuz. En yakın zamanda Allah’ın izniyle dertlerinizden kurtulursunuz. 

Duanın Okunuşu: (Allahümme innı euzü blke mine’l-hemmi, ve’l-hazeni ve euzü bike mine’l-aczi ve’l keseli, ve euzü blke mlne’l-cübnl, ve’l-buhli ve euzü bike min galebeti’d- deyni ve kahri’r-ricali)
Türkçe Anlamı: Ey Allah’ım! Elem ve kederden, şaşkınlıktan sana sığınırım. Acizlikten, tembellikten, bıkkınlıktan da sana sığınırım. Korkaklık ve cimrilikten de sana sığınırım. Allah’ım! Borç altında ezilmekten, adamların kahrından (insanların nefsimi kullanmasından ve onlara mağlup olmaktan da sana sığınırım).

Allah dualarınızı kabul etsin. Amin.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Perşembe Günü Okunacak Önemli Esmalar (Hepsi)
YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.