Cennete Girmek İçin Okunacak Dua

13.08.2021
2.894
Cennete Girmek İçin Okunacak Dua

Her Müslümanın merak ettiği ve bu konuda araştırmalar yaptığı en özel yerlerin başında yer alan Cennet adı ile bile insanı mest ediyor. Dünya hayatında cenneti hak etmek için yapılacak o kadar çok şey var ki sizi cennete götürecek anahtar da yine sizde saklı. Tabi ki bunun için Allah yolundan çıkmamak ve Allah’ın rızasını kazanmak gerekir. Salih ameller işleyerek Allah’ın sevgili kullarından olabilirsiniz. Bunun için de ilk önce dinin en önemli ibadeti olan namaza sıkı sıkı sarılmalısınız.

Cennete Girmek İçin Okunacak Dua

Bolca dua etmeli ve her fırsatta zikirler çekerek Allah’ı anmalısınız. Bolca dua ile sizde istediğiniz cenneti elde etme yolunda emin adımlarla ilerleyebilirsiniz. Salih amellere ek olarak Cennete girmek için okunacak dua size kurtuluşu sunacaktır. Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V) cennete girecek kişilerle ilgili birçok müjdeyi bizlere sunuyor. Elbette güzelliklerle dolu cenneti hak etmek için de elinizden gelenin fazlasını yapmalısınız. Bu imtihan dünyasında sizde kendinize düşenleri en iyi şekilde yapmalı ve Salih amelleri gerçekleştirmelisiniz.

Cennete Gitmek İçin Neler Yapılmalı?

Her günü farklı bir imtihan ile başlayan Dünya hayatında ziyan olmama adına hayırlı amellerde bulunmak ve fazileti yüksek olan ibadetlere özenle yaklaşmak gerekir. Allah’ın istediği gibi bir kul olabilmek için de Kur’an-ı Kerim de belirtilen tüm hususlara uymak gerekir. İnsanoğlu şaşar beşerdir, illaki bir günah işlemiştir. Bilmeyerek işlenen bu günahlardan arınmak için de bolca dua etmek öncelikli olmalıdır. Allah (C.C) tarafından belirlenmiş olan kurallara harfiyen uymak ve yasaklardan kaçınarak hayırlı işlerde bulunmak sizi cennete ulaştıracak yegane güçtür. Emirler ve yasaklar bu dünyanın kurallarını belirlerken size düşen ise tüm etkenleri hesaba katarak yaşam sürdürmektir.

İnsan cennete girmek için neler yapılmalı? Diye merak etmektedir. Elbette bu hususta Allah (C.C.) tarafından belirlenmiş olan yasaklardan uzak şekilde hayat sürmek ve faziletli işlerde bulunmak gerekir. Tabi ki bunun için de bolca dua ve en doğru şekilde ibadet etmek öncelikli olmalıdır.

Cennet Nasıl Bir Yer?

Müslüman olan herkesin kuşkusuz merak ettiği konulardan bir tanesi de Cennet nasıl bir yer? Bu hususta Sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V) bir hadiste cenneti şu şekilde anlatmaktadır: “Cenab-ı Hak buyuruyor ki: Salih kullarım için ben, cennette hiçbir gözün görmediği, hiçbir kulağın işitmediği ve insanın kalbinden bile geçmeyen nice nimetler hazırladım.” Böylesine güzel bir yeri kazanmak için insanın sürekli olarak Allah’ı zikretmesi gerekir. Nitekim dünyanın geçici olduğu ve bir gün herkesin ölümü tadacağı gerçeği unutulmamalıdır. Herkes bu dünyada nasıl bir amel işlediğini ve kendisine verilen günleri nasıl geçirdiğinin hesabını verecektir. Ne mutlu ki bu dünyayı geçici kabul eden ve Allah’ın istediği gibi bir kul olanlara. Onlar ebedi olarak kalacakları cennete kavuşturulacaktır.

Cenneti Kazanmak İçin Okunacak Dua

Cennet, genişliği göklerle yer kadar olan yakıcı sıcağın da dondurucu soğuğun da görülmeyeceği bir yerdir. Temiz su, tadı bozulmayan süt ve süzme bal ırmaklarının yer aldığı cennette suyu zencefille kokulandırılmış tatlı su pınarı ve sonunda misk kokusu bırakan bir içecek vardır. Cennet içeceği baş ağrıtmayan, sarhoş etmeyen, içenlere zevk bahşeden ve bembeyaz bir kaynaktan çıkan bir içecektir. Böylesine güzellikle dolu bir yere gitmeyi her kul ister. Hayallerin bile ötesinde yer alan cennet daimi kalınacak ve hiçbir şeye değişilemeyecek bir yerdir. Orayı hak edip gidenlere ne bir korku, ne bir endişe, ne de olumsuz hiçbir şey uğramayacaktır. Cenneti hak etmek için de bolca dua etmek ve bu dualarla iyi bir kul olmak mümkündür. Yeter ki ibadetleri içten yapın ve hayırlı işlerde sizde yer edinin.

YAZAR BİLGİSİ
Erhan
Ben Erhan. Dinimiz hakkında araştırma yapmayı severim ve kendi öğrendiğim faydalı bilgileri siz kardeşlerimle de paylaşmaktan memnun olurum. Bana destek olmak için konularıma yorum yapabilirsiniz. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.