Yangın ve Doğal Afetlerden Korunmak İçin Dua

15.09.2018
2.293
Yangın ve Doğal Afetlerden Korunmak İçin Dua

Yangın ve afetlerden korunmak için dua çok etkili bir duadır. Yangın ve doğal afetlerden korunmak için bu duayı etmeliyiz. Allah böyle afetlerden hepimizi korusun. Eğer yangın ve doğal afetlerden korkunuz var ise, bu duayı her gün edebilirsiniz. Allah’ın izniyle hem içinizdeki korkuyu bitirirsiniz hemde gelecek felaketleri engellemiş olursunuz. İşte duamız;

Duanın Okunuşu:“Allahümme ente rabbi la ilahe illa ente aleyke tevekkeltü ve ente rabbu 1-arsi’l-azimi la havle ve la kuvvete illa billahi’l-aliyyi’l-azimi masaallahü kane ve ma lem yesau lem yekûn a lemu ennallahe ala külli sey’in kadirun ve en- nallahe kad ehate bi külli sey’in ilmen ve ahsa külle sey’in adeda, Allahümme inni euzübike min serri külli nefsin ve min serri külli dabbetin ente ahizün binasiyeti- ha inne rabbi ala siratin müstakim.”


Türkçe Anlamı:“Allah’im! Sen, benim Rabbimsin. Senden baska ilah yoktur. Sana güvendim, Sen o muazzam arsin sahibisin. Yüce ve kudretli Allah’tan baska siginacak kimse yoktur. Allahu Teala ne dilerse o olur, her kudret ve kuvvet Onun elindedir. O her seyi bilir ve her seyin sayisini bilir. Allah’im, her kötü mahlûktan, hayvandan ve her afetten Sana siginirim. Her seyin idaresi yed-i kudretindedir. Allah’im, beni Senin dogru ve hak yolundan ayirma.”

Deprem, Yangin, Sel gbi Afetlerden Korunmak Için Okunacak Dua-1 

Duanın Okunuşu:

“Bismillahi ellezi la yedurru maasmihi sey un fi’l-ardi ve la fi’s-semai ve hüve’s-semiu’l-âlim.”

Türkçe Anlamı:

“Siginirim o Allah’in adina ki, yerde ve gökte hiçbir sey O’nun adina siginana zarar veremez. O (yalvaranin iniltisini) isitici ve (halini) bilicidir.” (Ebu Davud)

Deprem, Yangin, Sel gbi Afetlerden Korunmak Için Okunacak Dua-2

Türkçe Okunuşu:

“Allahümmahfazni min beyni yedeyye ve min halfi ve an yemini ve an simali ve min fevki ve euzü bi azametike en ugtale min tahti.”

Duanın Anlamı:

“Alla im, beni önümden, arkamdan, sagimdan, solumdan ve üstümden gelecek kötülüklere karsi koru. Altimdan bir kötülük gelmesinden (yarilip içine düsmekten) Senin azametine siginirim.” (Ebu Davud)

Allah dualarınızı kabul etsin. Amin.

YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.