Pazar Günü Okunacak Olan Dilek Duası (Etkili)

02.11.2023
30.286
Pazar Günü Okunacak Olan Dilek Duası (Etkili)

Pazar günü okunan dilek duası ile sizde dilediğiniz bir şeyi Allah’tan isteyebilirsiniz. Özellikle pazar günü okunacak dua arayan kişiler vereceğimiz bu duayı okuyabilirler. Eğer pazar günü bu duayı okursanız dilediğiniz tüm neyse kabul olacaktır. Bu dua ile sıkıntınızı giderebilir, iş bulabilir, sağlığınıza kavuşabilir ve istediğiniz bir şeyi alma hayaliniz varsa gerçekleştirebilirsiniz.

Bu duayı okurken muhakkak abdestli olmalı ve inanarak okumanız gerekmektedir. Verdiğimiz duayı pazar günü ard arda 24 defa okursanız tüm dilekleriniz Allah’ın izniyle kabul olacaktır. Vereceğimiz dilek duası şu şekildedir.

Duanın Okunuşu

“Sübhaneke la ilahe illa ente ya rabbe külli şey’in ve varisehu ve razikahu ve rahimehü sübhaneke.”

Duanın Türkçe Anlamı

”Tenzih Sana! Senden başka hiçbir ilah yoktur.Ey her şeyin Rabbi,ardından kalacak vârisi,rızıklandıranı ve merhamet edeni!(Bütün noksan sıfatlardan)tesbih Sana!”

Bu duayı okuduktan sonra 1 defa da vereceğimiz bu duayı okursanız daha kuvvetli bir şekilde duanızı edersiniz. İşte o dua.

Duanın Okunuşu

“Ya Erhamer Rahimin!Allahümme Ya müfettihel ebvabi ve ya müsebbihel esbabi ve ya mugallibel gulubi vel ebsari ve ya dalilel mütehhiriyne ve ya gıyasel müstegısiyne ve ya muhricel mahzuniyne eğısni eğısni eğısni egısni eğısni tevekkeltü aleyke ya rabbi gadeyte feredeytü feveddtü emri ileyke ya rezzaku ya fettahu ya basıtu ve sallallahü ala hayri halgıhi Muhammedin ve alihi ve sahbihi ecmaine.” Amin.

Duanın Türkçe Anlamı

Rahman ve Rahim olan Allâh’ın adıyla (duama başlıyorum).Ey Allâh! Ben Senden,bu şerefli ismlerin şerefli ve değerli hakkı için Efendimiz Muhammed’e ve Efendimiiz Muhammed’in hl-Beyt’ine salât etmeni dilerim.(Bu vesile ile) Ben Senden(kâmil) iman,dünya ve ahiret azaplarından eman(güvence),hakkımda fenalık düşünen zâlimlerin gözlerini benden engellemeni ve hakkımda gizlice tasarladıkları kötü kurgularından kalplerini döndürmeni dilerim.

Ey Allâh! Senden gayri kimseinin mâlik olamayacağı tüm hayırları ben ancan Senden isterim.ElAllâh’ İşte bu dua benden,kabulü ise ancak Sendendir.Bu gayret benden ise de itimadım duama ve amelime değil ancak Sanadır.O çok yüce ve pek büyük Allâh’ın yardımı olmaksızın(hiçbir şeye) güç-kuvvet olamaz.Allâh-u Te’âlâ yaratıklarının en hayırlısı olan Efendimiz Muhammed’e ve âk-pâk olan tertemiz Ehl-i Beyt’ine salât eyleye.

Ey acıyanların en merhametlisi! Rahmetinle(kabul eyle) Âmin!Ey Allâh! Ey( dilediklerine)tüm kapıları ardına kadar açan!Ey sebebler yaratan!Ey kalpleri ve gözleri(istediği tarafa)çeviren! Ey şaşkınlara yol gösteren!Ey yardım dilenenlere imdat eden!Ey üzüntülere bogulanları(keder deryasından ferahlık sahasına)çıkran!Bana yardım et,bana imadat et,bana yetiş,bana medet buyur,bana nusret eyle.

Ben ancak Sana güvendim.Ey Rabbim! ne hükmettiysen razı geldim,bütün işlerimi sana havale ettim.Ey bolca rızık veren!Ey çokca kapı açan!Ey genişlik yaratan(duamı ve hayır niyetimi kabul eyle,eserini âcilen ortaya çıkar)!.Allâh-u Te’âlâ mahlûkatın en hayırlısı olan Efendimiz Muhammed’e,Ehl-i Beyt’ine ve sahâbesinin cümlesine salât eyleye. Âmin

Yukarıdaki duayı inanarak okursanız tüm dilekleriniz kabul olur.

Kaynaklar:(Şihabüddün es-Sühreverdi,Şerhu’l-esmâi’l-erbâ’in,Yazma nüsha,Yasofya.No:377….ve bir çok kaynak)

YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

  1. Lightbloom dedi ki:

    Bu duayı daha önce duymuştum ama okuma şansım olmamıştı. İlk defa sizin sayfanızda okudum . Çok güzel açıklamış ve anlatmışsınız bunun için çok teşekkür ederim.Bilgilendim bu konuda.sayfanizi takip edicem .