Dağ Gibi Borcunuzu Bu Dua ile Bitirin – Borç Duası

05.07.2023
2.620
Dağ Gibi Borcunuzu Bu Dua ile Bitirin – Borç Duası

Maddi zorluk nedeniyle günümüzde borçlanmalar oldukça sıklaşmıştır. Ancak dinimizde borç konusu oldukça önemli ve kesinlikle ödenmelidir. Dağ gibi borcunuzu bu dua ile bitirin dediğimizde hiçte yanıltıcı olmayız. Çünkü borçlar konusunda sıkıntı çekenler Allaha sığındıklarında çeşitli vesilelerle karşılaşarak maddi sıkıntılarını giderebilmektedir. Borç ödemek isteyene Allah yardım edecektir.

Dağ Gibi Borcunuzu Bu Dua İle Bitirin

Ağır borçtan kurtulma duası oldukça önem taşımaktadır. Borçlu birinin ölmesi halinde borç mutlaka yakınları tarafından hatta fazlası ile ödenmelidir ki kişi borçlu yatmasın. Bu sebeple borçların ödenmesini kolaylaştıran duaların okunması faydalıdır. Borçların ödenmesini sağlayacak dua ile ummadık yerden rızık kapıları açılacak borçlar birer ikişer eriyecektir. Dinimiz borç konusunda kesinlik vermiştir. Bu yüzden alınan borç iade edilmelidir.

Peygamber Efendimizin Borç Duası

Borcuna sadık olmak çok önemlidir. Borç alırken karşı tarafı suiistimal etmeden elimize para geçince borçlarımızı ödemeliyiz. Borç batağında dahi olsanız en etkili borç ödeme duası ile ummadığınız yerden rızıklanır bir anda borçların tamamını bile ödeyebilirsiniz. Borçlu durmak kişileri psikolojik olarakta rahatsız etmektedir.

İstemeden de olsa borçlu bir durum içine girdiyseniz biran önce borcun ödemesini sağlamanız gerekir. Bazen imkânlar yetersiz kaldığından borç ödemek oldukça zor bir hal alır. Böyle bir durumda dualara sığınmak ve Allahtan yardım dilemek çok önemli olacaktır. Borç ödemek için dua okumak borcunuzun kısa sürede sıfırlanmasında etki sağlayacaktır.

Ağır Borçtan Kurtulma Duası

Borcunuzu ödeten dua yada diğer adıyla dağ gibi borcunuzu ödeten dua. Bu dua ile borcunuzu ödeme yollarına düşersiniz. Allah size hiç tahmin etmediğiniz yerden kapılar açar. Bu duayı okuyabildiğiniz kadar kalbinizden okumaya gayret gösterin. Bu dua çok etkili bir duadır. İşleriniz iyi gitmiyor ve borçların içinden çıkmıyorsanız bu dua ile feraha kavuşursunuz. İşte duamız:

Duanın Okunuşu:

“Allahümme farice’l-hemmi v ekaşife’l-kurbi mücibe deavati’l-muztarrine.Rahmane’d-dünya ve’l-ahirati ve Rahimehüma,ente terhamüni fe’r-hammi rahmeten,tuğnini biha ammen sivak.”

Türkçe Manası:

“Kaygıları  açıcı,gussaları giderici,çaresizlerin duasını kabul edici,dünyada ve ahirette Rahman ve Rahim olan Allah’ım! Beni esirgeyen Sensin.Beni Rahmetinle gani kıl.Beni Sen’den başka kimse esirgemez.”

Allah dualarınızı kabul etsin. Amin.

Borçtan kurtulmak için hangi esma okunur?

Borçtan kurtulma duası olarak genel olarak istiğfar duası, dua-i hafîz ve Rabbenağfirli duası gibi dualar önerilmektedir. İşte bu dualardan bazıları:

İstiğfar Duası:

“Allahım! Senden bağışlama dilerim, zira Senden başka günahları bağışlayacak yoktur.”

Dua-i Hafîz:
“Allahumme innî eûzü bike min zehrî tecziru bihî ve min borcî teheziru bihî.”

Rabbenağfirli Duası:
“Rabbenağfirli ve li vâlideyye ve lil mü’minîne yevme yekûmül hisâb.”

Bu duaları düzenli olarak okuyabilir ve samimi bir şekilde Allah’tan borçlarınızı ödemeniz ve maddi sıkıntılarınızın giderilmesi için yardım isteyebilirsiniz. Dualarınızı yaparken Allah’a olan güveninizi ve teslimiyetinizi ifade etmeyi unutmayın. Ayrıca, dua etmenin yanı sıra mali disiplin, tasarruf alışkanlıkları ve borçlarınızı yönetme konularında da çaba göstermeniz önemlidir.

YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.