İslam Ve Baskı – Dinde Zorlama

08.11.2023
758
İslam Ve Baskı – Dinde Zorlama

Aslında başlığa ilk baktığımızda herkes tarafından şu düşünce uyanacaktır

“Evet bakalım bu sefer İslam dinine nasıl yüklenecekler. Aslında böyle düşünenler haksız sayılmazlar hatta günümüz şartlarında bu kelime öbeğine yüklenen manaya baktığımızda böyle düşürmemek saçma olur. Ama gelin bu yazımızda bu tabuyu yıkıp bu kelime öbeğine bugünkü hak ettiği manayı birlikte düşünerek verelim.

Bir grup insan bazı yapamadığı ahlaksızlıklar sonucunda, hatta günümüzde yapmadıkları bir şeyin kaldığı da pek söylenemez ama biz yapamadıkları deyip iyimser olalım, ağızlarda tek bir laf bu ülkede mahalle baskısı var ahali! Niye dediğinde şunları der istediğim gibi alkolümü tüketemiyorum, sevgilimi alıp şöyle istediğim gibi sokak ortasında öpemiyorum eteğimi ultra mini yapıp gezemiyorum vs.

Ah ah keşke o mahalleler bugünde olsa da şu dediklerini gerçekten yapamasan belki toplumumuz şu anda ahlaki çöküntünün kıyısında değil de o güzel mutlu günlerinde olurdu. Sen şu dediklerimi hatta çok daha fazlasını yapıyorsun kardeşim! Hatta yapmak istediklerin o haddeye varmış ki sana insan demeye bin şahit ister hayvanlar aleminde de işler bu şekilde yürüyor çünkü.

Peki bu insanlar niye halen mahalle baskısı diye tutturuyor. Cevap çok basit ve net aslında mağdur edebiyatını cumhuriyetin başından beri görev edindikleri için yaptıktan ahlaksızlıklara bir kılıf buluyorlar ve zaten alalen yaptıkları bir şeyi yapamıyor olarak gösterip kendi ahlaksızlıklarını bu şekilde kapatıyorlar ve buna da mahalle baskısı diyor…

Çünkü biliyorlar ki asIında o sinsi mi sinsiler eğer bir bu zavallı edebiyatını bırakıp evet biz rahat, yapıyoruz artık sıkıntı yok derlerse benim o uyuyan Müslüman kardeşlerim uyanacak ve harbiden üstlerinde bir baskı oluşacak. Şimdi geldik asıl soruya günümüzde gerçekten mahalle baskısı var mı? Evet; kesinlikle apaçık bir şekilde var ama bu baskı o bir grup edepsizlerin aksine benim Müslüman kardeşlerim,’ üzerinde var. Çünkü günümüzde gerçek.

Bizim bildiğimiz, mahaller kalmayıp bu mahalleler aslında o bahsettiğimiz insanların oluşturduğu cemiyetlere dönüşmüş. Bunu görmekle öyle zor filan değildir nereye baksak bunu görebiliriz mesela daha düne kadar sen türbanlı kızlarımızı çekemiyordun kardeşim zorla açtırmıyor muydun onların saçlarını? Ve sana göre mini etek giymek suç değil bir özgürlük iken bu ise yasak olması gereken özgürlüğe sığmayan bir şeydi. Medeniyet bunu gerektiriyordu çünkü değil mi? Burada Akifin dediğini demek lazım onlara “Medeniyet dediğin açmaksa bedeni desene hayvanlar bizden daha medeni. Ve yine daha düne kadar okullara baskın yapmıyor muydun bu okulda namaz kılınıyor diye?

Çok şükür bu önemli sorunlar aşılmış olsa da günümüzde bu baskılar yine aynı şekilde devam etmekte. Ele geçirmiş oldukları cemiyet alemi ve medyayla kurulan baskıyla namaz kılanlara, İslam ahlakını benimsemiş sanatçılara ve diğer insanlara yobaz gözüyle bakmaya ve baktırmaya çalışmıyor mu? İşte asıl mahalle baskısı bu kurulan baskıdır. Şimdi ey Müslüman kardeşim uyanda ahlakı çöken şu ülkeni kurtar, onlar nasıl korkmuyorsa ve istediklerini birde yüzsüzce mahalle baskısı var deyip yapıyorlar, sen de hak olanı yapmaktan korkma, kalk ve ölümü hatırla bu kötü gidişata artık bir dur de!

YAZAR BİLGİSİ
Gizem
Dinimiz hakkında aslında ne kadarda az şey bildiğimizin farkında mıyız? Gelin hep birlikte bilgi açığımızı kapatalım. Araştırma yaptığım konularda edindiğim bilgileri sizlere de aktaracağım.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.