Kısmeti Kapalı Kimselerin Okuyacağı Dua (Hiç Bir İşim Rast Gitmiyor)

22.01.2023
6.365
Kısmeti Kapalı Kimselerin Okuyacağı Dua (Hiç Bir İşim Rast Gitmiyor)

Hayatta her şey kısmettir. Bu sebeple kısmet açıklığı çok önemli bir konudur. Bazı insan kısmetinin kapalı olduğu dair şüphe duyar. Bir şey tam olacakken bozulur ve her şey altüst olur. Bu şekilde düşünen kısmeti kapalı kimselerin okuyacağı dua (Hiç bir işim rast gitmiyor) çalışmaları bulunmaktadır.

İster iş olsun ister aşk kısmet açma duaları ile etkileşim yaratmak mümkündür.  Kısmet kapalılığı çok önemli bir konudur. Kişinin kısmeti kapalı olması halinde hiçbir işte ilerleme gösteremez. Bir insanın kısmeti yoksa işsizlik kaçılmaz olabilir. Bununla birlikte kısmeti kapalı olan kişiler evlenmeleri güçtür.  Bu sebeple kısmet açmaya yönelik dualar çok kıymetlidir.

Kısmet Açmak İçin Dua

Kısmet açmak için kullanılan çok etkili dualar mevcuttur. Her bir dua kısmetsizlik nedenine niyet edilerek okunmalıdır. Kısmet açma duası olan Taha suresi oldukça etkili bir duadır. Yirmi bir defa Taha suresi okunması halinde kısmetsiz kişilerin kısmeti bir anda açılacaktır. Bununla birlikte Furkan suresi de kısmeti olmayan kişilerin evlenmesi için okunmaktadır.

Tesirli kısmet açma duası olarak bilinen Cuma suresi de on sekiz defa okunduğunda kısa zamanda kısmetsizliği bertaraf edecektir. Özellikle Kasas suresi 24. Ayette kısmet açıklığı için okunabilmektedir. Bununla birlikte kısmet kapılarını açan esmalar da bulunmaktadır. Ya Fettah kısmet kapılarınızın açılmasına sebebiyet vermektedir. Ebced değeri olan 489 sayısı ile zikredilmelidir.

Kısmeti Kapalı Kimselerin Okuyacağı Dua

Kısmeti Kapalı Kimselerin Okuyacağı Dua, bazı insanlar hangi işte olursa olsun bir sorunla karşılaşırlar. Bu yüzden hep kısmetinin kapalı olduğunu sanarlar. Hangi işe girsem hiç bir zaman başarılı olamıyorum, hep sorun yaşıyorum diyorsanız vereceğimiz bu dua ile Allah’tan yardım isteyerek bir an önce sıkıntılarınızdan kurtulursunuz. Bu yazıyı okuyorsanız zaten Allah’a dua etme zamanınız gelmiştir demektir. Çünkü duayı sadece zor zamanlarda aklımıza getiriyoruz. İyi olduğumuz zaman şükür duası eden çok az insan vardır. Allah’a her şekilde dua etmeliyiz. Sıkıntımızda da dua etmeliyiz, güzel yaşamımızda da dua etmeliyiz.

Duaları edeceğimiz zaman temiz bir abdest almalıyız. Abdest aldıktan sonra kendimizi rahat hissedeceğimiz bir yere oturup, sizi kimsenin rahatsız etmeyeceğinden emin olmalıyız. Sonra duayı okumalıyız. Hiç bir işim olmuyor diyen,Hangi işe niyet etsem olmuyor,Kısmetim ve bahtım  kapalı diyenler.
İşlerim yoluna girsin diyenler. işte sizi kurtaracak dua :

Not: Okumadan önce 11 salavat okuma bitince 11 salavat okuyalım

Okunacak Dua:
Taha süresi ayeti kerimler:  2 ila 8 ayetler
“Mâ enzelnâ aleykel kur’âne li teşkâ.İllâ tezkiraten li men yahşâ.Tenzîlen mimmen halakal arda ves semâvâtil ulâ.Er rahmânu alâl arşistevâ.Lehu mâ fis semâvâti ve mâ fîl ardı ve mâ beynehumâ ve mâ tahtes serâ.Ve in techer bil kavli fe innehu ya’lemus sirre ve ahfâ.Allâhu lâ ilâhe illâ huve, lehul esmâul husnâ.”

Arapçası:

مَا أَنزَلْنَا عَلَيْكَ الْقُرْآنَ لِتَشْقَى
إِلَّا تَذْكِرَةً لِّمَن يَخْشَى
تَنزِيلًا مِّمَّنْ خَلَقَ الْأَرْضَ وَالسَّمَاوَاتِ الْعُلَى
الرَّحْمَنُ عَلَى الْعَرْشِ اسْتَوَى
لَهُ مَا فِي السَّمَاوَاتِ وَمَا فِي الْأَرْضِ وَمَا بَيْنَهُمَا وَمَا تَحْتَ الثَّرَى
وَإِن تَجْهَرْ بِالْقَوْلِ فَإِنَّهُ يَعْلَمُ السِّرَّ وَأَخْفَى

اللَّهُ لَا إِلَهَ إِلَّا هُوَ لَهُ الْأَسْمَاء الْحُسْنَ
Anlamları:

(Ey Muhammed!) Biz, Kur’an’ı sana sıkıntı çekesin diye değil, ancak (Allah’ın azabından) korkacaklara bir öğüt (bir uyarı) olsun diye indirdik.
(O) yüksek gökleri yaratanın katından peyderpey indirilmiştir.
Rahmân, Arş’a kurulmuştur.
Göklerdeki, yerdeki bu ikisi arasındaki ve toprağın altındaki her şey, yalnızca O’nundur.
Sen sözü açığa vursan da, gizlesen de Allah için birdir. Çünkü O, gizliyi de bilir, ondan daha gizli olanı da.
Allah, kendisinden başka hiçbir ilâh bulunmayandır. En güzel isimler O’nundur.

Bu duayı her gün 7 defa okumalısınız. Bu duayı her kim her gün 7 defa okursa, bütün sıkıntılarından kurtulur. Allah kabul etsin.

YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

 1. Memoli dedi ki:

  Amin

 2. Nurgül dedi ki:

  Allah kabul etsin

 3. Fatima dedi ki:

  Teshekkurler

 4. Umit dedi ki:

  Hocam bu dua degilki. Ayet.

 5. Ömer dedi ki:

  Teşekkürler. Tam benlik birşey. Nazardan mıdır nedir hiç işim rast gitmiyor. Aşırı derecede huzursuzum 🙁