Kuran-ı Kerim’deki Şifa Duası

02.08.2018
1.351
Kuran-ı Kerim’deki Şifa Duası

Dua ve Kuran sitesi olarak size bugün Kuran-ı Kerim’de geçen şifa duasını yayınlıyoruz. Bu şifa duası ile bir çok kullanıcımız hastalıklardan kurtulmuş ve Allah’ın izniyle şifalarına kavuşmuştur. Bu duayı okurken dikkat etmemiz gereken abdestli ve temiz olmaktır. Özellikle namazdan sonra okunacak dua daha etkili olacaktır. Duanın türkçe okunuşu ve arapça okunuşunu aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz. Allah bütün hastalıklara özellikle çaresiz hastalıklara şifa getirsin. Allah dualarınızı kabul etsin. Amin.

 

Rahman ve Rahîm olan Allah’ın ismiyle.

Allah’ın ismiyle sana okurum. Allah sana şifâ versin. Ey insanların Rabbi, bunun ıstırabını giderip şifâ ver. Şifâyı veren ancak Sen’sin. Sen’in şifândan başka şifâ yoktur. Buna hiçbir hastalık izi bırakmayacak şekilde şifâ ihsân eyle! Âmîn. Rahmetinle ihsân eyle ey merhametlilerin en merhametlisi! Ezâ veren her şeyden, bütün zararlı gözlerden ve hasetçilerden Allah Teâlâ sana şifâ versin.

Kaynak: Mahmud Sami Ramazanoğlu, Dualar ve Zikirler, Erkam Yayınları, İstanbul, 2013

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Namazdan Sonra Okunacak Dua
YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.