Günahlarınızdan Arınmak İçin Her Gün Okunacak Dua

06.09.2018
720
Günahlarınızdan Arınmak İçin Her Gün Okunacak Dua

Günahlarınızdan arınmak için dua okumalıyız. Hepimiz istemeden de olsa günah işliyoruz. Ama bu günahları isteyerek işlemediğimiz zaman Allah’ımıza dua ederek bu dualardan arınmak istiyoruz. Şimdi size vereceğimiz dua bu konuda çok etkili bir duadır. Namazlardan sonra, ve ya yatsı ezanından sonra bu duayı okursanız o gün işlediğiniz günahlarınızdan arınır ve sevap işlersiniz. Allah’ın affedici olduğunu unutmayın. Yalnız dua ederken inanarak okumanızı ve abdestli olmanızı tavsiye ederiz. Günahı bilerek işleyip bu duayı okursanız duanız kabul olmayacaktır. Çünkü Allah herşeyi görür ve işitir. Sizin günah işlediğinizi ve niçin işlediğinizi Allah bilir. Bunu unutmayalım.

Bu duayı okuyarak günahlarınızdan arınabilirsiniz. Bu duayı okuyabildiğiniz kadar çok okuyunuz.

Okunuşu: Allahümme inni zalemtü nefsi zulmen kesiran ue la yağfiru’z-zunube illa ente fağfirli mağfireten min indike inneke ente’l-ğafuru’r-rahim.
Anlamı: Allah’ım ben kendime çok zulmettim. Senden başka günahı bağışlayan yoktur. Senden mağfiret diliyorum. Sen merhametli ve bağışlayıcısın.

Allah dualarınızı ve kıldığınız namazları kabul etsin. Amin. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Günahlarınızın Affı için Günah Silen Dua (Sabah-Akşam)
YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.