Günahlarınızdan Arınmak İçin Her Gün Okunacak Dua

09.03.2023
1.452
Günahlarınızdan Arınmak İçin Her Gün Okunacak Dua

Günahlarınızdan arınmak için dua okumalıyız. Hepimiz istemeden de olsa günah işliyoruz. Ama bu günahları isteyerek işlemediğimiz zaman Allah’ımıza dua ederek bu dualardan arınmak istiyoruz. Şimdi size vereceğimiz dua bu konuda çok etkili bir duadır. Namazlardan sonra, ve ya yatsı ezanından sonra bu duayı okursanız o gün işlediğiniz günahlarınızdan arınır ve sevap işlersiniz. Allah’ın affedici olduğunu unutmayın. Yalnız dua ederken inanarak okumanızı ve abdestli olmanızı tavsiye ederiz. Günahı bilerek işleyip bu duayı okursanız duanız kabul olmayacaktır. Çünkü Allah herşeyi görür ve işitir. Sizin günah işlediğinizi ve niçin işlediğinizi Allah bilir. Bunu unutmayalım.

Bu duayı okuyarak günahlarınızdan arınabilirsiniz. Bu duayı okuyabildiğiniz kadar çok okuyunuz.

Okunuşu: Allahümme inni zalemtü nefsi zulmen kesiran ue la yağfiru’z-zunube illa ente fağfirli mağfireten min indike inneke ente’l-ğafuru’r-rahim.
Anlamı: Allah’ım ben kendime çok zulmettim. Senden başka günahı bağışlayan yoktur. Senden mağfiret diliyorum. Sen merhametli ve bağışlayıcısın.

Allah dualarınızı ve kıldığınız namazları kabul etsin. Amin. 

Günahlarınızdan Arınmak İçin Her Gün Okunacak Dua

Allah kullarını günahkâr olmaktan men etmiştir. Günahlarımız ne kadar az olursa cennet o kadar yakınlaşacaktır. Ancak büyük günahlar için cehennem azabı söz konusudur. Ancak İslam kolaylık sağlayan bir dindir. Allah dilerse her şey mümkün olmaktadır. Günahlarınızdan arınmak için her gün okunacak dua çalışmaları vardır.

Günahlarından arınmak isteyen bir kimse öncelikle tövbe etmelidir. Hem Allahtan af dilemek hem de işlediği suça bir daha dönmemek adına tövbe duaları oldukça önemli olacaktır. Günahların affı için namaz sonrasında Allah’tan af dileme duası okunmalıdır. Özellikle bilerek ya da bilmeyerek işlenen günahlar Allah dilerse bir anda silinebilmektedir.

Büyük Günahları Affettiren Dua

Elbette ki kimin ne şekilde günah işlediğini ancak yüce Allah bilir. Ancak Allah çok merhametli ve bağışlayıcıdır. Bu yüzden büyük günah işleseniz dahi dua etmek, tövbe etmek oldukça kıymetlidir. Ancak aynı hataya düşmemek için dikkatli davranmak gerekir. Peygamberimizin günahların affı için en tesirli dua olarak tavsiye ettiği okumaları yapmak ruhsal olarakta bir arınma sağlayacaktır.

Günah işleyen kişiler dünya hayatında da huzursuz bir ruh içerisindedir. Af ve tövbe duaları ile arınma yaptıklarında ruhsal olarakta iyileştiklerine şahit olacaklardır. Günah boyutu ne olursa olsun her Müslüman günahlarından tövbe etmeli duaya yönelmelidir. Bir kimsenin günahlarından arınmak istemesi ve bu yönde iyileşme kaydetmesi Allah’ın bağışlamasına sebep olabilmektedir. Günahlarımızı bağışlamak ancak yüce Allah’a aittir.

YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.