Sıkıntı Anında Okunacak Dua (Hz.Mevlana)

28.10.2018
1.816
Sıkıntı Anında Okunacak Dua (Hz.Mevlana)

Sıkıntı Anında Okunacak Dua (Hz.Mevlana)

Sıkıntı anında okunacak dua arıyorsanız Hz. Mevlana’nın her sıkıntıya girenler için verdiği bu duayı okuyarak sıkıntınızdan bir an önce kurtulursunuz. Devamlı kötü düşünceler içersindeysiniz bu duayı her namazından sonra okumalı ve Allah’a dua etmelisiniz. Biliyorsunuz ki sıkıntıyı da veren Allah, sıkıntıyı alacak olanda Allah’tır. Bu yüzden ne istersek isteyelim Allah’tan istemesini bilmeliyiz. Sizde bu duayı okuyarak içinizdeki sıkıntıyı, hastalığı ve kötü düşüncelerinizi bir an önce üzerinizden atarsanız. Dediğimiz gibi bu duayı namaz sonrasında okumalısınız, eğer okuyamazsanız abdestli bir şekilde sessiz bir odaya geçerek bu duayı ard arda okuyabildiğiniz kadar okuyarak Allah’tan şifa dilemelisiniz . İşte Hz. Mevlana’nın verdiği etkili dua şu şekildedir.

Sikintilarda Ferah Duasi

Sikintilarda Ferah Duasi

Duanın Okunuşu : 

” Ya Rabbi! Bana senin zikrini unuttaracak,sana şevkimi söndürecek,seni tesbih ederken duyduğum lezzeti kesecek bir hastalık, ne de beni azdıracak,şer ve kötüğümü artıracak bir sıhhat ver.Ey merhametlilerin en merhametlisi ! merhametinle duamı kabul et.”

Bu duayı okuyan herkes içinde Allah sevgisi olacaktır. Çok etkili bir duadır. Unutmayın ki inanılarak ve kalben yapılan dualar her zaman kabul olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Sıkıntılardan Kurtaran En Etkili 7 Ayet-i Kerime
YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR
  1. Halil dedi ki:

    İş arıyorum 0534 657 3899